10 rzeczy, o których nie wiedziałeś, mogą zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej

17 lutego 2021

Jeśli myślałeś, że tylko karty kredytowe i pożyczki wpływają na twoją zdolność kredytową, to się myliłeś. Niektóre wnioski lub opóźnienia w płatnościach mogą zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej, nawet jeśli nie prowadzisz regularnie interesów z tą firmą.

1. Zaległe książki biblioteczne

Więcej bibliotek korzysta z pomocy agencji windykacyjnych, aby pomóc w ściągnięciu grzywien za zaległe książki biblioteczne. Podczas gdy biblioteki nie zgłaszają się do biur informacji kredytowej, windykatorzy robią to, a konta windykacyjne są jedną z najgorszych rzeczy dla twojej zdolności kredytowej.

2. Żądanie podwyższenia limitu kredytu

Niektórzy wydawcy kart kredytowych robią „twarde żądanie lub pytają, kiedy żądają Państwo podwyższenia limitu kredytowego. Sprawdzają Twoją historię kredytową w podobny sposób, jak w przypadku nowej aplikacji o kartę kredytową. Zapytania stanowią 10% Twojej zdolności kredytowej, a nowe może dać Ci kilka punktów.

3. Niezapłacone rachunki medyczne

Podobnie jak grzywny biblioteczne, niezapłacone rachunki medyczne są często wysyłane do agencji windykacyjnych, a następnie dodawane do raportu kredytowego.

4. Zamknięcie karty kredytowej

Jest to szczególnie ważne, jeśli zamkniesz kartę kredytową z saldem. Dzieje się tak, że wykorzystanie kredytu rośnie, a Twoja zdolność kredytowa może ucierpieć. Spłata salda pomoże odzyskać zdolność kredytową.

5. Wynajem samochodu bez karty kredytowej

Trudno jest wypożyczyć samochód bez karty kredytowej. Wypożyczalnia poprosi o kaucję, dodatkową dokumentację potwierdzającą Twoją tożsamość, a nawet może przeprowadzić Twoją historię kredytową. To kontrola kredytowa może zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej, zwłaszcza jeśli często wynajmujesz mieszkanie bez karty kredytowej.

6. Nieopłacone bilety parkingowe

Nieopłacone salda biletów parkingowych mogą zostać przesłane do agencji windykacyjnej i umieszczone w raporcie kredytowym. Zapłacenie kolekcji nie powoduje jej usunięcia z Twojej historii kredytowej; wpis jest po prostu aktualizowany, aby pokazać, że zapłaciłeś.

7. Wystąpienie o kilka kart kredytowych naraz

Złożenie wielu wniosków kredytowych powoduje dodanie wielu zapytań kredytowych do raportu kredytowego i może spowodować spadek wyniku kredytowego o dziesiątki punktów. Otwarcie nowej karty kredytowej może również obniżyć Twoją zdolność kredytową.

8. Uzyskanie nowej umowy na telefon komórkowy

Twoje miesięczne płatności za telefon komórkowy nie mają wpływu na Twoją zdolność kredytową, ale ubieganie się o nową umowę na telefon komórkowy lub miesięczny plan ratalny może zaszkodzić Twojemu kredytowi, jeśli dostawca usług sprawdza zdolność kredytową w celu zatwierdzenia wniosku.

9. Wspólne podpisanie pożyczki lub karty kredytowej z inną osobą

Cosigning może zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej na kilka sposobów. Po pierwsze, aplikacja powoduje zapytanie o kredyt. Po drugie, nowe saldo karty kredytowej lub pożyczki może spowodować spadek kredytu, zwiększając wykorzystanie kredytu i obniżając średni wiek kredytu. Jeśli na koncie występują opóźnienia w płatnościach, wpłyną one negatywnie na Twój kredyt, tak jak w przypadku każdego innego rodzaju opóźnionej płatności.

10. W ogóle nieużywanie kart kredytowych

Jeśli myślisz, że unikniesz kart kredytowych, nie zrujnujesz swojej zdolności kredytowej, pomyśl jeszcze raz. Część Twojego wyniku kredytowego jest oparta na typach posiadanych kredytów i jeśli nie masz żadnych kart kredytowych, stracisz punkty. Jeśli nigdy nie miałeś żadnego rodzaju konta kredytowego, w ogóle nie będziesz mieć zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy