22 typowe pytania i odpowiedzi podczas wywiadów pielęgniarskich

17 lutego 2021
Category: Często Zadawane

Jeśli wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną o pracę pielęgniarki, jest kilka często zadawanych pytań, na które musisz być przygotowany. Pracodawcy często i wcześnie zadają te pytania, a zła odpowiedź może kosztować Cię pracę.

Dlatego omówimy najczęściej zadawane pytania podczas rozmów pielęgniarskich, jakich możesz się spodziewać, jak udzielić najlepszych możliwych odpowiedzi oraz błędów, których należy unikać jeśli chcesz dostać pracę.

Zacznijmy…

Często zadawane pytania podczas wywiadów pielęgniarskich

1. Dlaczego wybrałeś karierę pielęgniarską?

Pracodawcy chcą zatrudnić osobę zmotywowaną i pełną pasji do pracy w pielęgniarstwie, a nie kogoś, kto robi to tylko na wypłatę.

Przygotuj się więc na wyjaśnienie, dlaczego wybierasz karierę pielęgniarską, dlaczego lubisz ją, co Cię motywuje itp.

Mogą również zapytać: „Co ci się podoba w tej karierze?

Spróbuj podzielić się konkretnymi, namacalnymi powodami, odpowiadając, dlaczego wybrałeś tę karierę lub dlaczego ją lubisz. Może to być powód osobisty, na przykład członek rodziny, którym opiekowałeś się w młodszym wieku, i to, jak to doświadczenie sprawiło, że pasjonowała Cię opieka.

Albo może coś innego! To tylko jedna przykładowa odpowiedź. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że to prawda. Będziesz brzmiał o wiele bardziej autentycznie / przekonująco, jeśli w odpowiedziach na wywiad opowiadasz prawdziwe historie, więc nie polecam kłamać!

2. Co Cię zainteresowało w tej pracy?Następnie osoba prowadząca rozmowę będzie chciała wiedzieć, dlaczego zależy ci na jego konkretnym stanowisku lub dlaczego zdecydowałeś się aplikować.

Pracodawcy chcą zatrudnić osobę, która w poszukiwaniu pracy koncentruje się na konkretnych sprawach i wie, czego chcą. To sprawia, że ​​mniej martwią się, że nie spodoba ci się ta praca, rzucisz ją wkrótce po dołączeniu itp.

Aby przygotować się na takie pytania, zapoznaj się z opisem stanowiska. Następnie opowiedz o jednej lub dwóch rzeczach, które Cię ekscytują. Wyjaśnij, jak praca, którą będziesz wykonywać na tym stanowisku, pasuje do Twoich celów i zainteresowań.

Na przykład możesz powiedzieć:

„Zawsze lubiłem pracować w onkologii. To jest to, co mnie najbardziej pasjonuje i co mnie najbardziej interesuje. Widziałem, jak w Twoim opisie pracy jest mowa o tym, że ta rola jest całkowicie skupiona na onkologii. W mojej poprzedniej roli dzieliłem swój czas 50/50 między onkologię i układ sercowo-naczyniowy i chociaż cieszę się obydwoma, byłbym bardzo podekscytowany, mogąc skupić się tylko na tej roli i myślę, że pozwoliłoby mi to kontynuować naukę i rozwijam się w mojej karierze pielęgniarki .

Powyższa odpowiedź jest szczegółowa i bezpośrednio odpowiada na ich pytanie. Jeszcze lepiej – wyjaśnia, dlaczego masz kwalifikacje i dlaczego odniesiesz sukces na tym stanowisku. Pracodawcy ZAWSZE chcą wiedzieć, że jesteś gotowy, aby wkroczyć w ich pracę i odnieść sukces. Dlatego wspominając o podobnych doświadczeniach z przeszłości, przekonujesz ich, że dobrze sobie poradzisz w ich roli.

Kolejna przykładowa odpowiedź:

„Po pięciu latach w pielęgniarstwie szukam okazji, aby zostać przełożonym, menadżerem lub kierownikiem zmiany. Kiedy zobaczyłem, że twoja praca wspomniała o szansie poprowadzenia małego zespołu w obszarach klinicznych, z którymi mam już doświadczenie, takich jak onkologia, pomyślałem, że to świetnie pasuje i wiedziałem, że powinienem się zgłosić.

3. Opowiedz mi o sobie

To nie jest tylko jedno z najczęściej zadawanych pytań podczas rozmowy pielęgniarskiej, jest to jedno z najczęstszych pytań w każdej rozmowie. I ważne jest, aby mieć imponującą odpowiedź, ponieważ zwykle jest ona zadawana BARDZO wcześnie i nadaje ton całej rozmowie.

Zalecam, aby Twoja odpowiedź była profesjonalna i po prostu przedstawiła najważniejsze wydarzenia z Twojej ostatniej kariery.

Na przykład, kiedy zadają to pytanie, możesz powiedzieć:

„Ukończyłem studia trzy lata temu z tytułem pielęgniarstwa i od tego czasu pracuję w szpitalu XYZ. Kiedyś awansowałem i cieszę się tą rolą, ale teraz chcę uzyskać dostęp do nowych obszarów klinicznych, aby poszerzyć swoje doświadczenie. W naszym szpitalu nie ma żadnych wolnych miejsc poza moim obecnym piętrem, więc zaczynam szukać gdzie indziej, aby spróbować znaleźć pozycję umożliwiającą rozwój kariery, która pozwoli mi dalej rozwijać się jako pielęgniarka .

4. Opowiedz mi o swoim wykształceniu

To kolejne z najczęściej zadawanych pytań podczas rozmów kwalifikacyjnych pielęgniarek. Pracodawcy zazwyczaj chcą wiedzieć, gdzie i kiedy uzyskałeś stopień pielęgniarski.

Dlatego zapoznaj się z tym przed rozmową kwalifikacyjną i udziel krótkiej, zwięzłej odpowiedzi. Nie musisz długo rozmawiać, ale powiedz im swój dyplom, skąd pochodzi i rozważ wyróżnienie jednego lub dwóch kluczowych projektów, które ukończyłeś podczas pracy akademickiej.

Oto przykładowa odpowiedź:

„Tytuł licencjata pielęgniarstwa uzyskałem dwa lata temu na Uniwersytecie New Hampshire. Zrobiłem swoje kliniki w szpitalu XYZ i skupiłem się głównie na opiece oddechowej i sercowo-naczyniowej. Czy jest coś jeszcze, co chciałbyś wiedzieć?

5. Jaki typ środowiska pracy preferujesz?

Istnieje wiele różnych rodzajów zawodów pielęgniarskich, od dużych szpitali wykonujących operacje i pogotowie ratunkowe po małe kliniki specjalizujące się w pielęgnacji skóry, zabiegach kosmetycznych i nie tylko.

A podczas rozmowy pracodawca będzie chciał wiedzieć, że spodoba ci się jego specyficzne środowisko.

Nigdy nie chcą zatrudniać kogoś, kto nienawidzi pracy lub straci motywację i odejdzie wkrótce po dołączeniu… ponieważ zatrudnienie i wyszkolenie kogoś kosztuje dużo czasu / pieniędzy.

Odpowiadając, spróbuj pokazać im, że odniesiesz sukces w środowisku takim jak ich, ale bądź też szczery. Można powiedzieć, że radzisz sobie dobrze w różnych miejscach pracy. Najlepiej też podać przykład.

Twoja odpowiedź również powinna być pozytywna. Nie mów: „Nienawidzę dużych, dynamicznych środowisk.

Zamiast tego powiedz:

„Dobrze sobie radzę w różnych środowiskach pracy, ale myślę, że środowiska, które najbardziej mi się podobały w mojej karierze, to mniejsze organizacje, w których mogę skupić się na zapewnieniu wielkiej opieki każdemu przychodzącemu pacjentowi, bez poczucia pośpiechu.

Powyższa przykładowa odpowiedź byłaby świetna dla małej, wysokiej klasy organizacji, takiej jak klinika dermatologiczna. Ich klienci dużo płacą i oczekują dużej opieki.

Jeśli starasz się zostać pielęgniarką z oddziału ratunkowego w ośrodku urazowym o dużym natężeniu ruchu, Twoja odpowiedź powinna koncentrować się bardziej na umiejętności radzenia sobie w szybkim otoczeniu, czerpaniu przyjemności z bycia zajętym i pomagania wielu pacjentom.

6. W jakich obszarach klinicznych pracowałeś?Następnie kierownik ds. Rekrutacji lub ankieter będzie chciał wiedzieć, w których obszarach klinicznych pracowałeś i być może ile czasu spędziłeś w każdym z nich.

Chociaż nie musisz mieć każdego doświadczenia, o którym wspomina ich opis stanowiska, warto nazwać podobieństwa między twoim doświadczeniem a pracą, którą będziesz wykonywać w następnej roli.

Bądź więc pewny siebie i po prostu zaznacz najbardziej istotne doświadczenie, które masz.

Wyraźnie spodobało im się twoje CV i tło, jeśli zaprosili cię na rozmowę kwalifikacyjną, więc nie martw się – po prostu daj jasną, zwięzłą odpowiedź, wyjaśniając obszary, w których pracowałeś wcześniej.

I jasno określ, czy obszar to badania naukowe, opieka nad pacjentem itp.

7. Co jest najbardziej satysfakcjonujące w byciu pielęgniarką?To pytanie dotyczące następnego wywiadu pielęgniarskiego nie dotyczy twojej wiedzy technicznej – chodzi o to, aby dowiedzieć się więcej o swojej osobowości, aby upewnić się, że jesteś dobrze dopasowany kulturowo do zespołu.

Przygotuj wcześniej odpowiedź na to pytanie. Przygotuj się na wspomnienie jednej lub dwóch konkretnych rzeczy, które uznasz za satysfakcjonujące. Zastanów się, co sprawia, że ​​się uśmiechasz pod koniec dnia lub o czym nie możesz się doczekać, aby powiedzieć znajomym i rodzinie po zmianie.

To może dotyczyć twoich pacjentów. Może to oznaczać radzenie sobie w trudnych sytuacjach i osiągnięcie świetnego wyniku. Lub może to być pokonywanie wyzwań jako członek zespołu. Zalecam jednak wybranie czegoś, co skupia się na interakcji z pacjentami.

8. Wolisz pracować samodzielnie czy w zespole?Jest to jedno z trudniejszych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej dla pielęgniarek, ponieważ wymaga wiedzy, jakiego rodzaju pracę będziesz wykonywać na ich stanowisku. Najprawdopodobniej będziesz pracować w zespole, więc ważne jest, aby pokazać, że potrafisz dobrze współpracować z innymi.

Jeśli nie masz pewności, z jaką sytuacją zawodową wiąże się ta praca, możesz udzielić odpowiedzi, która pokaże, że jesteś wszechstronny.

Przykładowa odpowiedź w wywiadzie:

„Lubię pracować jako część zespołu. Jednak jestem też w stanie radzić sobie samodzielnie. Czasami jesteś jedyną dostępną pielęgniarką, która może pomóc pacjentowi w danej chwili i musisz samodzielnie zapewnić mu doskonałą opiekę. Dlatego lubię pracować w zespole, ale czuję się też zdolny do samodzielnego wykonywania zadań. Myślę, że wolę połączenie obu .

Ta przykładowa odpowiedź jest sposobem na „zakrycie baz, jeśli nie masz pewności co do środowiska pracy.

Możesz również podsumować swoją odpowiedź, zadając im pytanie. To świetna taktyka, aby przekształcić rozmowę kwalifikacyjną w bardziej swobodną rozmowę w obie strony.

Na przykład na końcu swojej odpowiedzi możesz powiedzieć:

„… Jak opisałbyś środowisko pracy typowej pielęgniarki? Czy jest bardzo zorientowany na zespół?

9. Jak radzisz sobie ze stresem w pracy?

Większość prac pielęgniarskich wiąże się z pewnym stresem (ok, DUŻO stresu), więc pracodawcy chcą wiedzieć, że jesteś przygotowany na tego typu sytuacje.

Najlepiej byłoby, gdybyś chciał im pokazać, że zostałeś „sprawdzony w walce, przeszedłeś przez stresujące sytuacje i masz metodę na przez to przejść.

Może to wymagać przypomnienia sobie, dlaczego wykonujesz tę pracę i dlaczego z pasją pomagasz pacjentom. Lub może to być bardziej taktyka, na przykład poświęcenie pięciu minut na ćwiczenia oddechowe i opanowanie podczas przerwy.

Spróbuj podzielić się w swojej odpowiedzi czymś, co jest prawdziwe / uczciwe. W ten sposób będziesz brzmiał o wiele bardziej przekonująco.

10. Co według Ciebie jest najtrudniejszą częścią pracy jako pielęgniarka?To jedno z trudniejszych pytań do wywiadu pielęgniarskiego, ponieważ chcesz podzielić się czymś autentycznym / prawdziwym, ale bez brzmienia, jakby to była główna słabość. Nie chcesz, aby brzmiało to tak, jakbyś walczył w ich roli!

Dlatego polecam nazwać coś, co jest wyzwaniem w pielęgniarstwie, ale potem wyjaśnić, w jaki sposób nauczyłeś się sobie z tym radzić.

Przykładowa odpowiedź:

„Kiedy podjąłem swoją pierwszą pracę pielęgniarską, wyzwaniem było nauczenie się komunikowania się z tak wieloma różnymi typami osobowości, zarówno w moim zespole, jak iz szeroką gamą pacjentów, z którymi codziennie kontaktowałem się. Jednak szybko nauczyłem się, jak dobrze komunikować się z różnymi ludźmi i teraz stało się to jedną z moich mocnych stron. Stałem się lepszym słuchaczem, stałem się bardziej cierpliwy i lepiej się komunikowałem. Cieszę się, że pacjenci czują się zrozumiani i komfortowo. Podoba mi się również praca zespołowa w mojej roli z innymi pielęgniarkami .

Powiązane pytanie z wywiadu, na które należy się przygotować: „Jaka jest Twoja największa słabość?

11. Dlaczego chcesz odejść z obecnej pracy?Jeśli jesteś obecnie zatrudniony, powinieneś spodziewać się pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, dlaczego zamierzasz odejść z obecnej pracy.

Jednak nigdy nie oszukuj swojego obecnego pracodawcy. Zamiast tego porozmawiaj o tym, co chcesz zyskać wykonując ruch.

Może to być doświadczenie w nowych obszarach klinicznych, doświadczenie w innym środowisku pracy (np. Duży szpital kontra mała przychodnia) lub coś innego, czego Twoja obecna praca nie może Ci zaoferować.

Możesz też po prostu powiedzieć: „Pełnię obecną rolę od X lat i wiele się nauczyłem, ale czuję, że nadszedł czas na zmianę, aby nadal uczyć się i rozwijać jako pielęgniarka.

Jednak ta przykładowa odpowiedź powyżej jest najlepsza, jeśli jesteś w swojej obecnej firmie od kilku lat. A jeśli tak odpowiesz, najlepiej wyjaśnij, czego szukasz dalej i dlaczego ich praca wzbudziła Twoje zainteresowanie.

Możesz więc zakończyć, mówiąc:

„Byłem zainteresowany ubieganiem się o tę pracę, ponieważ zobaczyłem, że oferta pracy wspomina o możliwości współpracy z ____.

Ponadto, jeśli nie jesteś obecnie zatrudniony, mogą zapytać, dlaczego odszedłeś z ostatniej pracy. W tym artykule podano 20 powodów, dla których warto rzucić pracę.

12. Jakie są Twoje największe mocne strony jako pielęgniarki?Kiedy zadają pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej o Twoje mocne strony w pielęgniarstwie, nie bądź nieśmiała i nie mów: „Nie jestem pewien.

To Twoja szansa, aby pochwalić się sobą i być pewnym / odważnym. Przygotuj się więc na wymienienie kilku rzeczy, w których się wyróżniasz, i tego, w jaki sposób pomogłyby ci one odnieść sukces na tym stanowisku.

Pomyśl o tym, co odróżnia Cię od innych kandydatów do pielęgniarstwa, z którymi rozmawiają. Co pomaga zapewnić doskonałą opiekę pacjentom. Co zrobisz, co pomoże im rozwinąć działalność, wzmocnić reputację itp.?

Jest to kwestia, o której należy pomyśleć i przećwiczyć przed rozmową kwalifikacyjną, ponieważ nie chcesz się wahać ani mówić tutaj „nie wiem.

Jest to również prawdą, jeśli zapytają: „Dlaczego mam cię zatrudnić? także. Bądź pewny siebie i bądź gotowy wyjaśnić, dlaczego zasługujesz na to stanowisko!

13. Dlaczego jesteś najlepszą osobą na to stanowisko?Jest to podobne do pytania powyżej i obejmuje tę samą strategię odpowiedzi.

Spróbuj pomyśleć o czymś wyjątkowym, co wnosisz na to stanowisko, lub o sile, której inni kandydaci mogą nie mieć. W czym jesteś najlepszy? Co możesz zrobić lepiej niż inne pielęgniarki, z którymi rozmawiają? Teraz masz szansę się tym pochwalić i pochwalić!

I zawsze wyjaśniaj, w jaki sposób Twoje mocne strony pomogą Ci w tej konkretnej pracy. Nie mów ogólnie o swoich umiejętnościach – zrób to o nich. W jaki sposób twoje umiejętności pozwolą ci odnieść sukces na ich stanowisku?

Im więcej możesz pokazać, że jesteś gotowy, aby wkroczyć w ich pracę i od razu odnieść sukces, tym lepiej. Tego właśnie szukają w wywiadzie.

Dlatego tak ważne jest, aby przestudiować opis stanowiska i zbadać firmę przed rozmową kwalifikacyjnąaby móc udzielić odpowiedzi na temat ich potrzeb.

14. Jak dowiedziałeś się o tej pracy?To jedno z najmniej podchwytliwych pytań do rozmowy pielęgniarskiej, jakie usłyszysz, a najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest przemyślenie tego! Po prostu podaj szczerą odpowiedź na temat tego, jak po raz pierwszy trafiłeś na ich stanowisko.

Może to być znajomy lub współpracownik, ogłoszenie o pracę online, witryna firmy, wyświetlona reklama itp.

Następnie, aby zakończyć swoją odpowiedź, wymień jedną rzecz, która przykuła Twoje zainteresowanie tym stanowiskiem. Wyjaśnij, dlaczego zdecydowałeś się złożyć wniosek.

Ten dodatkowy krok pokaże im, że jesteś podekscytowany ich pozycją i że przed złożeniem wniosku przeprowadziłeś pewne badania i przemyślałeś. Wielu kandydatów będzie starać się o pracę na wiele stanowisk, nie patrząc na nich ani nie myśląc o nich zbyt wiele, a pracodawcy wolą zatrudniać kogoś, kto jest bardziej ostrożny / rozważny w poszukiwaniu pracy. Więc to im zaimponuje!

15. Opowiedz mi o sytuacji, w której zawiodłeś. Jak sobie z tym poradziłeś?Nikt nie jest doskonały i każdemu zawodzi. Kiedy pytają o moment, w którym się nie udało, porozmawiaj o konkretnej sytuacji, w której nie udało Ci się osiągnąć celu, a co najważniejsze – o tym, jak ją poprawiłeś, nauczyłeś się i wykorzystałeś to doświadczenie, aby upewnić się, że to się nie powtórzy!

Nigdy nie brzmi to tak, jakbyś obwiniał innych lub odmawiał mówienia o odpowiedzialności. O wiele lepiej jest brzmieć pokornie i zaakceptować błąd.

Nie chcesz jednak wymieniać katastrofalnego błędu, który doprowadził do katastrofy. Spróbuj wymienić prawdziwy błąd, ale nic zbyt krytycznego. Jeśli w ogóle wydajesz się skłonny do błędów lub nieostrożny, nie zamierzają cię zatrudnić.

16. Opowiedz mi o sytuacji, w której musiałeś komunikować się z trudnym pacjentem. Jak sobie z tym poradziłeś?Jest mało prawdopodobne, aby przejść przez rozmowę pielęgniarską bez usłyszenia jednego lub dwóch pytań na temat radzenia sobie z trudnymi pacjentami.

Każda pielęgniarka miała z nimi do czynienia! Ankieter chce się upewnić, że jesteś w stanie zachować spokój i odpowiednio poradzić sobie z sytuacją.

Podziel się więc historią o tym, jak poradziłeś sobie z trudnym pacjentem, słuchając, komunikując się jasno, próbując zrozumieć jego punkt widzenia i odpowiedzieć na jego obawy.

Nie bój się jednak pokazać, że stanowczo wyjaśniłeś zasady swojej organizacji i dlaczego należy ich przestrzegać. Czasami pacjent chce czegoś, co jest niemożliwe, a częścią pracy pielęgniarki jest wyjaśnienie tego.

Możesz usłyszeć podobne pytanie: „Jak radzisz sobie z konfliktem?

17. Jak postąpiłbyś z pacjentem, który nie jest zadowolony z otrzymanej opieki?To kolejne pytanie z wywiadu behawioralnego, którego możesz się spodziewać jako pielęgniarka. (Jak powyższe pytanie).

W tym przypadku nie proszą o przykład z przeszłości, ale możesz go podać, jeśli chcesz.

Aby odpowiedzieć, zacznij od wyjaśnienia ogólnego podejścia. Polecam porozmawiać o tym, jak zachować spokój i ciszę, skupić się na słuchaniu i zadawaniu pytań, aby zrozumieć ich punkt widzenia, a następnie odpowiadać. I wyjaśnij, że robisz wszystko, co możliwe, aby upewnić się, że pacjent czuje się, jakby był objęty dobrą opieką.

Następnie, jeśli chcesz podzielić się przykładem, możesz powiedzieć: „Na przykład w mojej ostatniej pracy… i opowiedzieć prawdziwą historię o tym, jak radzisz sobie z tą sytuacją.

18. Czy masz ___ certyfikat?Oprócz pytania o Twoje wykształcenie (wspomniane wcześniej), ankieter może również zadać pytanie na rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą konkretnego dyplomu pielęgniarskiego.

Dlatego przejrzyj swoje certyfikaty przed rozmową kwalifikacyjną i przejrzyj opis stanowiska, aby sprawdzić, czy są tam również wspomniane certyfikaty.

Bądź gotów odpowiedzieć jasno i bezpośrednio na pytanie. NIE jest to jedno z pytań do rozmowy kwalifikacyjnej dla pielęgniarek, które szukają rozwlekłej odpowiedzi. Staraj się mówić krótko.

19. Gdzie widzisz siebie za pięć lat?Pracodawcy często zadają pytania dotyczące Twoich długoterminowych celów z kilku powodów. Po pierwsze, chcą sprawdzić, czy ogólnie brzmisz zmotywowany / energiczny… jeśli chodzi o swoją pracę, karierę i życie.

Wolą zatrudnić kogoś, kto mówi pozytywnie i entuzjastycznie o swojej karierze.

Drugi powód, dla którego pytają: chcą mieć pewność, że ich praca pasuje do Twoich ogólnych celów i kierunku kariery. Ostatnią rzeczą, na jaką mają ochotę, jest zatrudnienie i przeszkolenie kogoś, kto zamierza rzucić palenie po sześciu miesiącach, ponieważ praca nie jest dla nich zadowalająca.

Musisz więc zademonstrować dwie rzeczy:

A) Pomyślałeś o tym, gdzie chcesz być za kilka lat

B) Ich praca pasuje do twoich celów i pomaga ci dotrzeć tam, gdzie chcesz

Jeśli to zrobisz, zaoferowanie ci pracy będzie dużo wygodniejsze. Aby uzyskać dodatkową pomoc i przykładowe odpowiedzi na to pytanie, przeczytaj ten artykuł.

20. Pielęgniarstwo może być stresujące. Jak radzisz sobie ze stresem w swoim życiu?Wcześniej przyjrzeliśmy się pytaniu „Jak radzisz sobie ze stresem w pracy? ale mogą też zadać bardziej ogólne pytanie o to, jak ogólnie radzisz sobie z tym w życiu.

Ponieważ pielęgniarstwo często naraża Cię na stresujące sytuacje, jest to temat, o którym wielu pracodawców chce rozmawiać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Postaraj się pokazać, że jesteś zrównoważony i opanowany, a poza pracą wykonujesz relaksujące i zdrowe czynności, aby zachować równowagę.

Przykładowa odpowiedź:

„Od kilku lat ćwiczę ćwiczenia oddechowe i medytację. Obie były bardzo skuteczne w zmniejszaniu stresu w pracy i po zmianie. Lubię też regularnie ćwiczyć, chodząc na siłownię i uprawiając jogę. Wreszcie, kiedy nie pracuję, spędzam czas na łonie natury. Odkryłem, że to świetny środek redukujący stres .

W ten sposób możesz skutecznie odpowiadać na pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jak radzisz sobie w tej stresującej karierze lub jak dbasz o siebie osobiście.

Inną odmianą tego pytania, które możesz usłyszeć, jest: „Jak dbasz o siebie?

Są to często zadawane pytania podczas rozmów z pielęgniarkami, ponieważ jest to kariera, która często wiąże się ze stresem.

21. Jak podejmujesz decyzje?Przed zaoferowaniem ci pracy pielęgniarskiej pracodawcy chcą wiedzieć, że mogą ci zaufać, że podejmiesz spokojne, przemyślane decyzje, które będą najlepsze dla pacjenta i organizacji.

Nie chcą zatrudniać kogoś, kto będzie reagował pod wpływem chwili, podejmując odruchowe decyzje bez przemyślenia i popełniając błędy po drodze.

Spróbuj więc pokazać, że masz logiczne, metodyczne podejście i zachowujesz spokój pod presją. Opisz, jak patrzysz na zalety i wady każdego wyboru, możliwe ryzyko i prawdopodobne wyniki itp. Możesz również omówić sposób rozmowy z przełożonym, jeśli nie masz pewności, jak postępować.

A jeśli poproszą o przykład, przeprowadź ich przez ostatnią sytuację, w której musiałeś podjąć decyzję pod presją i w której dokonałeś właściwego wyboru i uzyskałeś świetny wynik!

Przykłady odpowiedzi i więcej wskazówek na to pytanie znajdziesz w pełnym artykule wyjaśniającym, jak podejmujesz decyzje.

22. Masz do mnie jakieś pytania?Po przejrzeniu powyższych pytań i odpowiedzi podczas rozmowy kwalifikacyjnej prawdopodobnie będziesz miał okazję zadać własne pytania.

Możesz zadawać pytania podczas rozmowy pielęgniarskiej, ale jeśli nie, powinieneś zadać je na końcu. Zadawanie pytań świadczy o tym, że interesuje Cię ich praca oraz zależy Ci na poszukiwaniu pracy i karierze.

Pracodawcy nie chcą zatrudniać pielęgniarki, która podejmie pierwszą pracę, jaką mogą dostać. Chcą zatrudnić kogoś, kto szuka odpowiedniego dopasowania i celuje w określone rzeczy. (Rodzaj środowiska pracy, możliwość nauczenia się czegoś konkretnego itp.)

I pokazujesz im to, zadając pytania!

Wniosek (i co dalej):

Jeśli przestudiujesz powyższe pytania do rozmowy pielęgniarskiej, będziesz lepiej przygotowany i zrobisz lepsze wrażenie.

Pamiętaj jednak, aby przećwiczyć swoje odpowiedzi przed wielkim momentem.

Przeczytanie raz tych często zadawanych pytań z pielęgniarkami jest świetne, ale osiągniesz jeszcze lepsze wyniki, jeśli poćwiczysz udzielanie odpowiedzi przed rozmową. Możesz to zrobić, nagrywając siebie na telefonie lub przeprowadzając próbny wywiad ze znajomym.

Nie musisz zapamiętywać wszystkiego słowo w słowo, ale powinieneś wiedzieć, o jakich ogólnych pomysłach chcesz porozmawiać na każde pytanie i temat! Celem sesji ćwiczeniowej jest upewnienie się, że jesteś w stanie jasno przekazać te pomysły.

Lubię ćwiczyć, nagrywając siebie rozmawiającego na smartfonie (każdy nowoczesny telefon ma aplikację do nagrywania dźwięku). Następnie odtwarzam nagranie, aby upewnić się, że brzmię naturalnie i trafiam w kluczowe punkty, o których chciałem wspomnieć.

Jeśli wolisz zrobić to z prawdziwą osobą, odsuń na bok przyjaciela lub członka rodziny i poproś go o pomoc.

Im lepiej zapoznasz się z pytaniami na rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą pracy pielęgniarskiej, tym lepsze będą Twoje wyniki i tym więcej ofert pracy otrzymasz!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy