5 najlepszych sposobów na zdobycie punktów w szkole średniej

17 lutego 2021
Category: Twojej Okolicy

Czy chciałbyś zarabiać na pisaniu artykułów takich jak ten, który czytasz?

To właśnie robię każdego dnia. Zdobądź mój BEZPŁATNY eBook, w którym opisano strategie, których używam do pozyskiwania wysoko płatnych niezależnych klientów piszących.

Dziękuję Ci!Pomyślnie dołączyłeś do naszej listy subskrybentów.

Najnowsze posty

Extended Vs. Gwarantowany koszt wymiany Ubezpieczenie domu

5 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na remontach domu

Przegląd Savology: Bezpłatne cyfrowe planowanie finansowe

Praca w zakresie korepetycji online dla studentów: 6 najlepszych opcji na rok 2020

Jak znaleźć firmę przekazującą pieniądze i korzystać z niej

Konsolidacja kredytów studenckich vs. Refinansowanie: jak wybrać

najnowsze w oszczędzaniu

5 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na remontach domu

Wielu z nas będzie mieszkać w naszych domach przez ponad rok

Jak znaleźć firmę przekazującą pieniądze i korzystać z niej

Poniżej znajduje się post sponsorowany wysłany do Ciebie przez WebContentZone. Posty

Czy szczęście można kupić za pieniądze?

„Za pieniądze szczęścia nie można kupić. Większość z nas to mądre przysłowie

Ponad 50 łatwych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na studiach

Chcesz zaoszczędzić pieniądze na studiach? Kto nie jest, prawda? College jest drogi.

Kto powiedział, że nie możesz mieć ciasta i też go zjeść? Faktem jest, że można otrzymać kredyt kolegium w liceum poprzez kursy, które również są wliczane do limitu maturę. To umowa 2 za 1. Słodkie!

Kiedy zdobywasz kredyty w szkole średniej, możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i czasu, gdy wyruszysz na studia. Koszt czesnego na uczelni rośnie z roku na rok. Tak więc zdobycie jak największej liczby kredytów przed ukończeniem szkoły średniej może być naprawdę sprytnym posunięciem.

Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Pokażemy Ci 5 najlepszych sposobów zarabiania na studiach w szkole średniej.

1. Zajęcia zaawansowane

Zajęcia dla zaawansowanych mogą być świetnym sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy podczas zdobywania dyplomu uczelni. Jednak te zajęcia nie są oferowane we wszystkich szkołach średnich. Są też trudniejsze niż zajęcia na poziomie liceum. Dlatego mogą nie być odpowiednie dla studentów, którzy mają trudności z utrzymaniem lub podwyższeniem GPA.

Istnieją dwie różne opcje uczestnictwa w zajęciach zaawansowanych w liceum (jeśli Twoja szkoła oferuje takie zajęcia):

 • Zajęcia Advanced Placement (AP)
 • Klasy International Baccalaureate (IB)Jedną z największych zalet zajęć AP i IB jest to, że są one bezpłatne, jeśli oferuje je Twoja szkoła średnia. Aby zdobyć punkty za udział w tych zajęciach, uczniowie muszą napisać egzamin na koniec roku szkolnego, który kosztuje około 100 dolarów.

  Ponieważ klasy zaawansowane AP i IB są zwykle trudniejsze niż zajęcia na poziomie podstawowym, komisje rekrutacyjne i komisje stypendialne prawdopodobnie postrzegają te ukończone kursy w bardziej korzystnym świetle w odniesieniu do wniosku w porównaniu z klasami podwójnego zapisu.

  2. Zajęcia z podwójną rejestracją

  Zajęcia z podwójną rejestracją to kolejny sposób na zdobycie punktów w szkole średniej. Jedną z największych zalet zajęć z podwójną rejestracją jest to, że zaliczają się one zarówno do dyplomu ukończenia szkoły średniej, jak i dyplomu ukończenia studiów. Biorąc udział w zajęciach z podwójną rejestracją, możesz zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy, ponieważ jest to podwójny obowiązek.

  Programy podwójnej rejestracji są oferowane w kilku różnych formatach, w zależności od tego, co student chce osiągnąć, oprócz podwójnego kredytu. Niektóre programy wymagają od uczniów szkół średnich uczęszczania na te zajęcia w miejscowej szkole wyższej. To może być świetne, jeśli chcesz „poczuć lokalny kampus i jak wygląda życie na uczelni. Zaletą uczestnictwa w zajęciach w lokalnym kampusie jest to, że zajęcia te prawdopodobnie zostaną zaliczone, jeśli zdecydujesz się zapisać tam na program po ukończeniu szkoły średniej.

  Dla studentów, którzy są zainteresowani nauczeniem się, jak to jest pracować na kursie online, program podwójnej rejestracji online byłby dobrą okazją do wypróbowania tego.

  Programy Early College High School (ECHS)Programy wczesnej szkoły średniej (ECHS) to kolejna świetna opcja, jeśli są dostępne w Twojej okolicy. Zazwyczaj programy te umożliwiają uczniom szkół średnich podjęcie większej liczby zajęć w ramach podwójnego kredytu. To może pomóc zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy na czesnym, podręcznikach i czasie.

  Zajęcia w programach ECHS są zwykle mniejsze i pomagają przygotować studentów do college’u ze środowisk o niższych dochodach. Kolejną niesamowitą korzyścią jest to, że studenci z programów ECHS uzyskują średnio 21,6 punktów na uczelni przed ukończeniem szkoły średniej, w porównaniu z zaledwie 2,8 punktami uzyskanymi przez ich rówieśników. To ogromny krok naprzód w twojej edukacji na uczelni!

  3. Programy zaliczeń

  Programy egzaminów zaliczeniowych umożliwiają uzyskanie punktów w szkole średniej poprzez przystąpienie do „egzaminu próbnego. Celem tych egzaminów jest wykazanie się wiedzą na określonym kierunku studiów. Istnieją trzy różne programy, które oferują tego rodzaju egzaminy.

  Program egzaminacyjny na poziomie uczelni (CLEP)Program egzaminacyjny na poziomie kolegium (CLEP) oferuje 34 różne egzaminy CLEP, które studenci mogą napisać, aby uzyskać zaliczenie na studia na poziomie wprowadzającym. Za napisanie egzaminu CLEP studenci muszą zapłacić 89 USD (i ewentualnie 25 USD opłaty administracyjnej pobieranej przez centrum egzaminacyjne). Akceptowany wynik pozytywny na egzaminie CLEP w celu uzyskania punktów za dany kurs w college’u może się różnić i jest zwykle publikowany na większości witryn internetowych uczelni.

  Zdając egzamin CLEP, studenci mogą zdobyć trzy lub więcej kredytów, które są uznawane przez ponad 2900 szkół wyższych i uniwersytetów.

  Przedmiotowy test standaryzacyjny DANTES (DSST)Test standaryzacji przedmiotu DANTES (DSST) został pierwotnie opracowany, aby pomóc członkom wojska zdobyć punkty na studia. Firma Prometric obecnie zarządza tymi egzaminami każdemu, kto chce uzyskać zaliczenie na studia. Istnieje ponad 30 egzaminów DSST, które studenci mogą zdawać, aby uzyskać zaliczenie na studia.

  W jaki sposób egzaminy CLEP i DSST są podobne?

  Oba te egzaminy są egzaminami wielokrotnego wyboru, które są pisane na komputerze i oba pomagają studentom zdobyć punkty na studia. To plus, ponieważ oszczędza pieniądze na naukę i podręczniki.

  Czym różnią się egzaminy CLEP i DSST?

  • Egzamin CLEP trwa ponad 90 minut, a egzamin DSST – ponad 2 godziny.
  • Punkty z egzaminów CLEP są uznawane w ponad 2900 szkołach, a punkty z egzaminów DSST w ponad 1900 szkołach.Egzaminy Excelsior College (UExcel)Excelsior College oferuje również program zaliczania po egzaminach o nazwie UExcel, który oferuje egzaminy, do których uczniowie szkół średnich mogą przystąpić, aby zdobyć punkty za wcześniejszą naukę. Po zapisaniu się na egzamin UExcel „skorzystasz z bezpłatnego przewodnika po egzaminach, który dokładnie opisuje, co obejmuje egzamin, gdzie można znaleźć materiały szkoleniowe oraz strukturę pytań testowych. Porozmawiaj o przygotowaniu Cię do odniesienia sukcesu!

   Przed przystąpieniem do egzaminu UExcel powinieneś sprawdzić w uczelni, do której chcesz przenieść swoje kredyty UExcel, aby dowiedzieć się, czy zaakceptują punkty egzaminacyjne za program, w którym chcesz się zapisać, a jeśli tak, to ile punktów otrzymasz za zaliczenie egzamin.

   4. Programy Summer College

   Letnie programy uniwersyteckie (znane również jako letnie programy przedszkolne ) są oferowane przez wiele konkurencyjnych uczelni. Pomagają uczniom szkół średnich zorientować się, jakie są ich programy i kampus. Niektóre programy mogą nawet umożliwiać uczniom udział w niektórych zajęciach.

   Jednak nie wszystkie programy studiów letnich są w równym stopniu uznawane przez komisje rekrutacyjne. Pamiętaj, aby odrobić pracę domową, aby dowiedzieć się, które z nich zwiększą Twoje szanse na dostanie się do pożądanego programu.

   Upward BoundUpward Bound to doskonały federalny program letni dla uczniów szkół średnich przygotowujących się do studiów. Program jest przeznaczony dla uczniów z rodzin o niskich dochodach oraz rodzin, w których żaden z rodziców nie ukończył studiów licencjackich. Program przeznaczony jest również dla uczniów szkół średnich:

   • Z niepełnosprawnościami
   • Którzy nie władają biegle językiem angielskimPrzebywający w rodzinie zastępczej lub osoby, które „starzeją się z pieczy zastępczejZ grup, które w przeszłości były niedostatecznie reprezentowane w szkolnictwie pomaturalnymKtórzy są bezdomni lub w inny sposób odłączeniProgramy Upward Bound są zobowiązane do zapewnienia studentom instrukcji w zakresie przedmiotów laboratoryjnych, matematyki, literatury, kompozycji i języka obcego, aby przygotować ich do programów uniwersyteckich.

    • Ukończyć Grade 8
    • Być w wieku od 13 do 18 latPochodzą z rodziny o niskich dochodach i / lub być studentem pierwszego pokolenia w ich rodzinieIstnieje większe ryzyko niepowodzenia na studiachJeśli spełniasz te kryteria, koniecznie dowiedz się o programach Upward Bound w Twojej okolicy.

     5. Programy certyfikacji technicznej

     Jeśli interesuje Cię ścieżka kariery technicznej, a nie akademickiej, techniczne programy certyfikacji (znane również jako Tech Prep Education) mogą zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy po ukończeniu szkoły średniej i pomóc w szybszym rozpoczęciu kariery. Uczniowie szkół średnich mogą rozpoczynać te programy w klasie gimnazjalnej. A uczniowie zapisani na dwa studia mogą zdobyć punkty na zajęcia w szkole średniej i na studiach w ramach programu technicznego.

     Dodatkową zaletą jest to, że możesz mieć również możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w swojej dziedzinie technicznej w ramach tych programów. Może to pomóc w dokonaniu bardziej świadomego wyboru kariery przed pełnym zaangażowaniem się w program techniczny. Ponadto studenci kończący kierunki techniczne często mogą znaleźć pracę w tych dziedzinach, ponieważ istnieje duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w tych dziedzinach.

     Te programy Tech Prep to dwuletnie certyfikaty lub programy studiów stowarzyszonych w takich obszarach, jak:

     • Nauka stosowana
     • RolnictwoBiznesTechnologia inżynieryjnaZdrowieSztuka przemysłowa, mechaniczna lub praktycznaHandelProgramy Tech Prep różnią się w zależności od stanu, więc upewnij się, jakie programy są dostępne w Twoim regionie.

      Wniosek

      Szkoła średnia może być jednym z najlepszych okresów w Twoim życiu i chcesz się nim cieszyć. Możesz jednak również wykorzystać ten czas, aby uzyskać prawdziwy start w swojej karierze. I możesz zaoszczędzić sobie dziesiątki tysięcy dolarów na czesnym i latach czasu, korzystając z tych sposobów zarabiania na studiach w szkole średniej. Na pewno warto poświęcić czas (i pieniądze!) Na sprawdzenie!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy