606 Credit Score – co to znaczy i jak to poprawić? (Aktualizacja 2020)

17 lutego 2021
Category: Biura Informacji

Punktacja kredytowa to narzędzie, z którego korzystają pożyczkodawcy, aby pomóc im w podejmowaniu decyzji o udzieleniu kredytu lub pożyczki na podstawie raportów kredytowych. Korzystają z modeli scoringowych, które są w zasadzie komputerowymi formułami, które są opracowywane poprzez badanie, w jaki sposób i którzy konsumenci wypełnili swoją obietnicę i spłacili swój dług w określonym czasie. Im wyższy wynik FICO, tym mniejsze ryzyko, dzięki czemu jesteś godny kredytu. Dlatego powinieneś dążyć do osiągnięcia i utrzymania dobrej zdolności kredytowej, ponieważ wpływa ona na kilka aspektów Twojego życia.

Osiągnięcie i utrzymanie dobrego wyniku to doskonały sposób na kontrolowanie finansów. Poprawiając swoją zdolność kredytową 606 , będziesz mógł wziąć pożyczkę, gdy planujesz dokonać dużych zakupów, takich jak zakup samochodu lub domu, a nawet założenie firmy. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, czy jest „ dobre czy „ złe . Dobra ocena kredytowa daje Ci również siłę negocjacyjną, banki uznają Cię za pewny zakład i zapewnią niskie stopy procentowe, co ostatecznie pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze.

Czy ocena kredytowa 606 jest dobra czy zła?

Wyniki kredytowe wahają się od 350-800. Zasadniczo osoby z wysokimi wynikami są uważane za mniej narażone na ryzyko, a tym samym bardziej godne kredytu w porównaniu z osobami z niskimi wynikami. Wynik kredytowy 606 i mniej jest zwykle uważany za słaby. Wynik kredytowy 606 prawdopodobnie wpłynie negatywnie na twoje życie. Mając taki wynik, prawdopodobnie przegapisz możliwości zatrudnienia u niektórych pracodawców, którzy sprawdzają twoją zdolność kredytową, prawdopodobnie zostanie odrzucona prośba o pożyczkę, a będzie Cię to kosztować znacznie więcej w zakresie stóp procentowych w porównaniu z tymi, którzy mają dobry i doskonały kredyt wyniki.

Co oznacza zdolność kredytowa 606 i jak wpływa na Twoje życie?Wynik kredytowy wynoszący 606 jest uważany za słaby, jednak nadal zapewni ci pożyczkę samochodową, niektóre rodzaje kart kredytowych, pożyczkę mieszkaniową, a nawet pożyczkę osobistą, zwłaszcza od pożyczkodawców internetowych. Wynik ten jednak negatywnie wpłynie na Twoje finanse, ponieważ raport kredytowy wskaże pożyczkodawcom, że istnieje wysokie ryzyko spłaty zadłużenia. Dlatego wierzyciele i pożyczkodawcy często wyrażają zgodę na powyższe, ale z bardzo wysokimi stopami procentowymi w porównaniu do tych, którzy mają uczciwe, dobre i doskonałe wyniki. Zasadniczo ocena kredytowa 606 FICO prawdopodobnie będzie Cię bardzo kosztować w dłuższej perspektywie.

Poprawa zdolności kredytowej 606 o 50 lub 100 punktówDroga do osiągnięcia dodatniego wzrostu zdolności kredytowej jest zwykle długa i może zająć trochę czasu. Dlatego bardzo ważne jest, aby przygotować się na długą drogę i skupić się na tym celu. Nie jest to jednak dla Ciebie niepokojące, ponieważ wkrótce będziesz mógł zbierać jej owoce. Gdy Twój wynik kredytowy 606 wzrośnie, będziesz mógł stopniowo zatwierdzać swoje wnioski kredytowe, a nawet kwalifikować się do kredytów na znacznie lepszych warunkach. Wszelkie negatywne informacje w raporcie kredytowym zostaną również z czasem usunięte przez lokalne biuro kredytowe, a wtedy będziesz mógł znaleźć pracę, którą chciałeś, uzyskać ten kredyt hipoteczny, a nawet pożyczkę samochodową po niższych stopach procentowych.

Ale twoje wyniki mogą również spaść dalej i to powinno być niepokojące. Dlatego musisz zachować ostrożność. Istnieje kilka czynników, które mogą mieć wpływ na spadek.

Jednym z głównych czynników jest zaleganie z płatnościami na karcie kredytowej, a nawet niespłacanie kredytów samochodowych, kredytu hipotecznego, a nawet kredytów studenckich. Zwykle, gdy ktoś nie wywiąże się z płatności, lokalne biuro informacji kredytowej dodaje negatywne informacje do swoich kont. Uwagi te obejmują roszczenia upadłościowe, egzekucje, zastawy podatkowe i orzeczenia cywilne. Jest to ostrzeżenie dla wielu pożyczkodawców, ponieważ zasadniczo pozbawia Cię zdolności kredytowej i jest używane jako wskazanie nieodpowiedzialności finansowej. Dlatego konieczne jest podjęcie inicjatywy w celu usunięcia tych komentarzy z konta, a jednym z pewnych sposobów jest terminowe dokonywanie płatności.

Wzrost wykorzystania kredytu może również odegrać rolę w obniżeniu wyników. Wnioskowanie o nowe pożyczki lub karty kredytowe Mogłeś również niedawno ubiegać się o nową pożyczkę lub kartę kredytową. Zazwyczaj, gdy ubiegasz się o pożyczkę, instytucja finansowa sprawdzi Twój raport kredytowy. Jednak zanim będą mogli sprawdzić zapisy, wysyłają żądanie zwane „twardym zapytaniem. Zaakceptowanie trudnego zapytania spowoduje spadek wyników. Zasadniczo istnieje wiele czynników, które mogą spowodować spadek zdolności kredytowej. Spadek oceny kredytowej obniży Twoje szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego, zatwierdzenie kredytu samochodowego, a nawet na uzyskanie pożyczki osobistej. Podsumowując, powinieneś popracować nad podniesieniem wyniku do co najmniej 650.

Różne grupy zdolności kredytowejPunkty kredytowe to zwykle 3-cyfrowe liczby z przedziału od 300 do 850. Ten zakres wyników jest zwykle generowany przez modele oceny zdolności kredytowej. Istnieje wiele modeli punktacji, z których najpopularniejsze są wyniki FICO. Zasadniczo wierzyciele lub pożyczkodawcy używają twojego wyniku, aby określić, czy jesteś godny kredytu. Im wyższy wynik, tym większa zdolność kredytowa. Wyniki są pogrupowane w zakresach, przy czym wyniki powyżej 750 są doskonałe, podczas gdy te z przedziału 700-749 są uważane za dobre. Wyniki w przedziale 650-699 są uważane za sprawiedliwe, podczas gdy każdy wynik poniżej 649 jest uważany za słaby.

Ocena kredytowaOcena 750 – 850Świetny700 – 749Dobry650–699Targi550–649Ubogi549 i poniżejZłyWiem, że pewnie się zastanawiasz, jak dokładnie obliczana jest zdolność kredytowa 606? Punkty kredytowe są obliczane na podstawie wielu czynników, które obejmują:

Historia płatności kredytowych: Twoja historia płatności jest jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy obliczaniu wyniku. W rzeczywistości stanowi do 35% całego wyniku. Wskazuje, na ile jesteś odpowiedzialny finansowo, dostarczając informacje o tym, czy przestrzegasz harmonogramu płatności, spłacając pożyczki na czas. Pokazuje, jak często zalegasz z płatnością, jakie płatności zaległeś i ostatecznie po upływie terminu spłaty spłacasz swoje długi. Osoby z dobrą historią płatności otrzymują wyższe wyniki.

Kwota posiadana za karty kredytowe i pożyczki: Twój wynik będzie również zależał od tego, ile długu na kartach kredytowych i pożyczkach jesteś winien. Stanowi 30% Twojej zdolności kredytowej. Jest to wskaźnik ilości zadłużenia, które jesteś winien w porównaniu do dostępnego kredytu.

Czas trwania historii kredytowej: Modele oceny zdolności kredytowej zwykle generują wynik w zależności od czasu trwania historii kredytowej. Osoby z dłuższą historią dobrych spłat kredytu są akredytowane z wynikami wyższymi niż osoby, które w przeszłości dokonały opóźnionych płatności lub zalegały z płatnościami. Stanowi 15% Twojego wyniku.

Rodzaje posiadanych kont: Zwykle stanowi to 10% Twojej zdolności kredytowej.

Niedawna aktywność kredytowa: Praktyki, takie jak otwieranie nowych kont, otrzymywanie nowych kart kredytowych i otrzymywanie większej liczby pożyczek, zwykle wpływają negatywnie na twoją zdolność kredytową 606, a tym samym powodują jej spadek. Twoje ostatnie działania mogą sprawiać wrażenie kłopotów finansowych. Zwykle stanowi to 10% Twojej zdolności kredytowej.

Radzenie sobie z negatywnymi informacjami, które wpływają na twoją zdolność kredytową 606Negatywne informacje w raporcie kredytowym, takie jak negatywna historia kredytowa, mogą mieć duży wpływ na wynik 606 FICO. Zwykle dokładne obraźliwe komentarze mogą pozostać w raporcie kredytowym przez długi okres, od 5-7 lat. Ważne jest, aby sprawdzić, czy te skazujące uwagi są dokładne. Jeśli są niedokładne, powinieneś rozważyć skontaktowanie się z lokalnym biurem i złożenie skarg w celu ich usunięcia. Jeśli jednak informacje są dokładne, istnieją sposoby usunięcia negatywnych informacji. Możesz poprosić biuro informacji kredytowej o ich usunięcie w zamian za pewną płatność. Jest to znane jako płatność za usunięcie. Chociaż nie jest to popularna praktyka, niektórzy wierzyciele zgadzają się usunąć wszelkie negatywne komentarze, które masz na temat naszego raportu w zamian za co najmniej 70% Twojej płatności.

Możesz również wysłać list z dobrą wolą do biura informacji kredytowej, w którym możesz poprosić o usunięcie negatywnych informacji. Oto kilka innych wskazówek dotyczących radzenia sobie z negatywnymi informacjami na koncie:

  • Powinieneś powstrzymać się od ubiegania się o nowe karty kredytowe do czasu poprawy wyniku 606.
  • Zapłać wszystkie orzeczenia sądowe zgodnie z wytycznymi sądu.Wyczyść na czas wszystkie zaległe salda na karcie kredytowej.Należy jednak pamiętać, że spłacenie zaległych długów nie zmienia faktu, że w przeszłości zalegałeś ze spłatą. Dopóki spłacasz cały swój niespłacony dług, negatywne informacje będą miały mniejszy wpływ na Twoje konto w miarę upływu czasu. Powoli, powoli, możesz zacząć otrzymywać wnioski o pożyczkę, nawet jeśli nie mają najlepszych warunków. Dlatego ważne jest, aby spłacić stare długi i zmniejszyć saldo. Możesz zaprojektować miesięczny budżet, który pomoże ci przeznaczyć część środków na różne długi, które jesteś winien.

    Co może dać ci 606 zdolność kredytowa?

    Dobra wiadomość jest taka, że ​​z wynikiem 606 FICO nadal kwalifikujesz się do otrzymania karty kredytowej. Twój wybór kart kredytowych jest jednak ograniczony. Możesz uzyskać zabezpieczoną kartę kredytową, która wymaga wpłaty kaucji. Karta ta upoważnia wystawcę karty kredytowej do pobrania depozytu w przypadku zaległych płatności w wymaganym terminie. Jeśli uda Ci się zdobyć niezabezpieczoną kartę, Twój limit kredytowy będzie niesamowicie niski.

    Nawet przy słabych wynikach kredytowych nadal możesz otrzymać pożyczkę osobistą. Chociaż banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe mogą nie zatwierdzić wniosku o pożyczkę z wynikiem zaledwie 606, jest kilku pożyczkodawców internetowych, którzy to zrobią. Większość z tych pożyczkodawców internetowych faktycznie specjalizuje się w złych kredytach. Firmy te, podobnie jak banki, uwzględniają historię raportów kredytowych. Są jednak bardziej elastyczne, a ich wymagania nie są tak restrykcyjne jak w przypadku banków. Przed zaciągnięciem pożyczki od pożyczkodawcy internetowego ważne jest, aby najpierw odwiedzić lokalną spółdzielnię kredytową, ponieważ niektóre z nich oferują niższe oprocentowanie niż pożyczkodawcy internetowi.

    Mając 606 punktów kredytowych, możesz mieć szczęście, że dostaniesz kredyt samochodowy. Pożyczki automatyczne są często przyznawane osobom z wynikami nawet 500. Jest jednak pewien haczyk, przy tak niskim wyniku FICO istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniesz obciążony niezwykle wysokimi stopami procentowymi wynoszącymi zwykle od 8 do 13%.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy