8 zasobów, które mogą się podwoić od 2020 do 2021 roku, bez żadnego nacisku na COVID-19

17 lutego 2021
Category: Przez Rząd

Dostarczone przez Wall St. 24/7 Spadek giełdy od lutego do marca był monumentalny, przynosząc najszybszą bessę, jaką widzieliśmy w życiu. Ożywienie na giełdzie po bilionach dolarów środków stymulacyjnych i po ponownym otwarciu gospodarki było tak silne, że indeksy odrobiły większość strat. Wielu inwestorów czuje się zdezorientowanych z powodu ogromnych wahań, ponieważ recesja była tak szybka. Szukają nowych pomysłów, a nawet starych pomysłów, które mają sens, jak zainwestować w lecie i przed wyborami w 2020 roku.

24/7 Wall St. obejmuje dziesiątki raportów analityków każdego dnia tygodnia. To kończy się setkami połączeń każdego tygodnia. Większość ocen analityków w indeksach giełdowych Dow Jones i S&P 500 generalnie wynosiła od 8% do 10% prognoz całkowitej stopy zwrotu przed recesją. Teraz niektóre cele zwyżkowe są wyższe, podczas gdy wiele pozostaje wyciszonych. Zdumiewające jest to, że niektórzy analitycy z Wall Street wciąż zalecają swoim klientom kupowanie akcji, które mogą wzrosnąć o 100%, 150% lub nawet ponad 200% w nadchodzącym roku.

Inwestorzy zawsze powinni pamiętać, że rozmowy analityków czasami nie dają dużo lepszego wglądu niż wyrafinowani klienci indywidualni i inwestorzy instytucjonalni. Innym razem analitycy mają dostęp do znacznie lepszych danych. Bez względu na to, jak wnikliwa lub skoncentrowana na danych jest duża rekomendacja, inwestorzy nigdy nie powinni wykorzystywać żadnego pojedynczego wezwania analityka jako jedynego powodu do kupna lub sprzedaży akcji.

Inną kwestią dla inwestorów jest to, że wezwania z ogromnym potencjałem wzrostu generalnie wiążą się z dużo większym ryzykiem. Przez lata obejmowania akcji, które mogą się podwoić, stwierdziliśmy, że generalnie koncentrują się one na bardziej spekulacyjnych spółkach o małej kapitalizacji. Niektóre z nich wciąż znajdują się na indeksie S&P 500 lub są dobrze znane, ale nigdy nie są to akcje mega-cap lub Dow. Inną cechą charakterystyczną wezwań analityków do podwojenia zapasów jest to, że rzadko pochodzą one od firm z rynkiem wypukłym, takich jak Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley czy JPMorgan.

Przed czwartkowym wycofaniem, S&P 500 wzrósł o 5%, zbliżając się do ostatniego dnia handlowego maja 2020 r., A indeks wzrósł już o 35% w stosunku do najniższego zamknięcia podczas panicznej wyprzedaży w marcu. To niespotykane, ale wiele zysków pochodziło z nowej listy spółek defensywnych w recesji COVID-19. Inne sektory i duże firmy do tej pory nie nadrobiły zaległości. Jest to z pewnością prawdą w przypadku niektórych spółek o małej kapitalizacji i spółek spekulacyjnych, a niektóre z nich to tylko cienie ich dawnych jednostek.

Chociaż jest tyle szumu i nadziei w firmach produkujących szczepionki, lekarstwa lub terapie na COVID-19, wyeliminowaliśmy firmy biotechnologiczne i inne firmy, które koncentrują się na koronawirusie w ich modelu biznesowym. Wszyscy oni mają pewne nadzieje i zasługi, ale zbyt wiele firm bez żadnego doświadczenia przedstawiło ambitne plany w komunikatach prasowych i wiele z nich nadal nie ma żadnego komentarza od analityków.

Ponownie wezwania analityków powinny być tylko jednym z wielu etapów podejmowania decyzji o kupnie lub sprzedaży akcji. Są to podsumowania wielu wezwań analityków przeprowadzonych od połowy maja z docelowymi cenami akcji, które zakładają podwojenie lub więcej. Należy pamiętać, że niektórzy zauważyli wzrost cen akcji od czasu wezwania, więc musieliby zobaczyć korekty, aby uzyskać prawdziwy „podwójny potencjał pieniężny w stosunku do formalnych cen docelowych.

Wykładniczy potencjał Axcella Health

Wedbush Securities uruchomił Axcella Health Inc. (NASDAQ: AXLA) jako Outperform z ceną docelową 28 USD w dniu 28 maja. To w porównaniu z wcześniejszą ceną zamknięcia 5,17 USD, ale akcje wzrosły do ​​6,00 USD z powodu tak wysokiego celu. Chociaż apeluje się o wykładniczy wzrost, inwestorzy powinni zwrócić uwagę na kapitalizację rynkową wynoszącą zaledwie 185 milionów dolarów przed raportem analityków.

Axcella niedawno zakończyła również podwyższenie kapitału o 60 milionów dolarów, a Wedbush był członkiem konsorcjum ubezpieczeniowego. Pogląd na wykładniczy wzrost w tym przypadku dotyczy zastrzeżonych endogennych modulatorów metabolicznych Axcelli, które działają na niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby, jawną encefalopatię wątrobową, sierpowatą i ostrą atrofię mięśni.

Akcje Axcella mają również 52-tygodniowy zakres obrotu od 2,25 USD do 15,25 USD.

Fannie Mae Anti-Conservatorship (może Freddie Mac też!)

Fannie Mae (FNMA) widziała, jak jej akcje kołyszą się w związku z recesją i problemami z umorzeniem kredytów hipotecznych, ale Federalna Agencja Finansowania Mieszkalnictwa nadal tego szuka, a Freddie Mac (FMCC) wycofuje się z rządowych konserwatystów.

Po ogromnym oczekiwanym wzroście kapitału w 2021 r. Planuje się, że te finansowane przez rząd przedsiębiorstwa będą niezależnymi firmami, dobrze finansowanymi i wolnymi od rządu. Nomura / Instinet utrzymał cenę docelową 5 USD na Fannie Mae w 2021 r., Ale do 2024 r. Widzi ścieżkę do 9 USD na podstawie aktualnych informacji. Analityk widzi nawet wypłatę dywidendy w 2024 roku, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

Akcje Fannie Mae zamknęły się ceną 2,16 USD za akcję, w 52-tygodniowym przedziale od 1,26 USD do 4,23 USD.

Leasing lotniczy może nadal funkcjonować

Fly Leasing Ltd. (NYSE: FLY) jest spółką o małej kapitalizacji, która kupuje i wynajmuje samoloty komercyjne na podstawie wieloletnich umów różnym liniom lotniczym. Jej flota to 84 samoloty, które są dzierżawione 40 liniom lotniczym w 24 krajach, a wartość floty wynosi około 2,7 miliarda dolarów. Kapitalizacja rynkowa firmy wynosi 260 milionów dolarów.

JPMorgan wydał nową ocenę Overweight i 26 maja przydzielił cenę docelową 15 USD. Irlandzki gracz zamknął się kwotą 6,21 USD przed wezwaniem i początkowo osiągnął 7,50 USD, po czym pod koniec tygodnia wzrósł powyżej 8 USD. Oznacza to, że ta akcja była dwukrotnie większa dla posiadaczy przed wezwaniem, a teraz przyniosłaby 100% wzrost tylko wtedy, gdyby akcje się wycofały.

Akcje Fly Leasing były sprzedawane w 52-tygodniowym przedziale od 3,41 USD do 23,21 USD. W bardziej konserwatywnym wezwaniu Deutsche Bank obniżył cenę docelową do 10 dolarów z 20 dolarów po raporcie zysków firmy.

Gazowce i gazowce LNG

Spółka GasLog Ltd. (NYSE: GLOG) była niepewna na początku maja po tym, jak jej zyski wzrosły o 36% do 0,15 USD na akcję i przekroczyły oczekiwania. Stifel wtrącił się i powtórzył swoją rekomendację Kupuj po raporcie GasLog i chociaż firma obniżyła swoją cenę docelową do 7 USD z 8 USD, podmiot ten notował nieco poniżej 3,50 USD na dzień 28 maja. 25% w ciągu ostatniego miesiąca.

Operator skroplonego gazu ziemnego ma 52-tygodniowy przedział handlowy od 2,67 USD do 15,16 USD, więc może to brzmieć mniej agresywnie w oczekiwaniu wielkiego powrotu do normalności, aby wezwanie było widoczne.

Green Plains nadal jeździ etanolem

Green Plains Inc. (NASDAQ: GPRE) odnotował gwałtowny wzrost akcji po tym, jak Jefferies podwyższył swoją rekomendację do Kupuj z Trzymaj i 20 maja podwyższył cel z 7 USD do 16 USD. ale pod koniec tygodnia cena akcji spadła poniżej 8,70 USD. Jest to kolejny zapas, który musi się wycofać, zanim technicznie będzie można go „podwoić.

Firmie spodobały się redukcje kosztów Green Plains, ponieważ przemysł etanolowy przywraca równowagę wraz z popytem na benzynę. Firma podkreśliła nawet bezpośrednie korzyści finansowe wynikające z ustawy CARES i strategii zabezpieczającej. Dla bardziej konserwatywnego spojrzenia warto zauważyć, że 5 maja BMO Capital Markets utrzymało ocenę wyższą, ale obniżyło cenę docelową do 13 USD z 25 USD. To powiedziawszy, firma ta zniszczyła ambicje kluczowych akcjonariuszy w 2019 roku.

Ostatnio widziany przy cenie 8,64 USD, akcje Green Plains mają 52-tygodniowy zakres od 3,77 USD do 16,49 USD.

Precigen skupia się na CAR-T

Precigen Inc. (NASDAQ: PGEN) to niewielka firma biotechnologiczna o wartości 425 milionów dolarów, której celem są testy na nowotwory wirusa brodawczaka ludzkiego, a zarobki odnotowano na początku maja. HC Wainwright rozpoczął to od nowej oceny Kupuj i ceny docelowej 5 USD po tym raporcie.

Akcje Precigen osiągały wartość powyżej 3 USD po opublikowaniu tych raportów, ale najnowsza cena akcji, wynosząca 2,47 USD, jest z powrotem na tym 100% domniemanego progu wzrostu, jeśli firma ma rację.

Ma 52-tygodniowy zakres handlowy od 1,26 USD do 8,77 USD i był to pierwszy telefon analityków, jaki widzieliśmy w tej firmie od jakiegoś czasu. PRGN-3005 UltraCAR-T opornego na platynę badania jajników PRGN-3005 UltraCAR-T ma przedstawić dane, a kandydat ten ma również przedstawić dane dotyczące jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej.

Synchronoss, zwiększanie zadowolenia klientów?

Synchronoss Technologies Inc. (NASDAQ: SNCR) jest teraz tylko cieniem swojej dawnej postaci sprzed kilku lat. Firma oferuje usługi w chmurze, technologie cyfrowe, komunikację, Internet rzeczy i inne usługi platform komunikacyjnych w celu zwiększenia satysfakcji klientów.

Firma zgłosiła stratę na początku maja, a także wycofała swoje prognozy, ale 26 maja Northland Securities wydał nową ocenę Outperform wraz z ceną docelową 6,50 USD.

Akcje kosztowały 2,40 USD przed wezwaniem, ale pod koniec tygodnia były bliżej 2,65 USD. Akcje Synchronoss Technologies mają przedział handlowy od 2,17 do 9,05 USD w ciągu ostatnich 52 tygodni.

Zynerba walczy z autyzmem, lękami i wyzwaniami behawioralnymi

Canaccord Genuity powtórzył akcje Zynerba Pharmaceuticals Inc. (NASDAQ: ZYNE) jako Kupuj z ceną docelową 18 USD w dniu 28 maja. Ta firma ma niewielki pułap rynkowy wynoszący 140 milionów USD, a wezwanie wskazywało na jej BRIGHT otwarte dane z badań dotyczących zaburzeń ze spektrum autyzmu .

Firma zauważyła, że ​​wszystkie oczy nadal są na leczeniu lęku w zespole łamliwego chromosomu X i wyzwań behawioralnych za pomocą CBD za około miesiąc. Cel ten stanowił ponad 200% sugerowanego wzrostu w porównaniu z ostatnią ceną akcji za 5,75 USD.

52-tygodniowy zakres obrotu akcjami Zynerba wynosi od 2,55 do 15,70 USD. Aby uzyskać jeszcze bardziej agresywną postawę, zauważ, że Cantor Fitzgerald również wkroczył 28 maja, powtarzając swoją ocenę Overweight i podnosząc już i tak wyższą cenę docelową z 21 USD do 24 USD. Niestety, ból nie jest obcy Zynerbie.

I bonus z COVID-19: Sorrento Therapeutics

Jedną z akcji, która ma bezpośrednie powiązania z COVID-19 i która nie jest jedną z ośmiu (lub dziewięciu, licząc Freddie Mac), jest Sorrento Therapeutics Inc. (NASDAQ: SRNE). Firma Dawson James zainicjowała pokrycie z oceną Kupuj i ceną docelową 24 USD, ale w tym czasie było to zaledwie 5 USD. Wezwanie nastąpiło po tym, jak FDA wydała zgodę na kontynuowanie leczenia STI-6129 jako lekiem z przeciwciałem celującym w CD38.

Akcje Sorrento były notowane na 4,95 USD w ostatnim dniu handlowym maja i mają 52-tygodniowy zakres od 1,39 USD do 10,00 USD.

Czy potrzebne są dodatkowe przypomnienia i zagrożenia związane z telefonami analityków? Mamy nadzieję, że nie, ale jak zawsze podejście „caveat emptor powinno być przynajmniej po drodze wzięte pod uwagę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy