Awaryjna pożyczka na koronawirusa nie została jeszcze zatwierdzona? SBA przekaże teraz 10 000 USD małym firmom

17 lutego 2021
Category: Złożyć Wniosek

Rick Williamson, właściciel firmy cateringowej w Willow Grove, przez trzy dni bezskutecznie próbował przesłać swój wniosek o pożyczkę ratunkową od Small Business Administration.

„Zostałem wyrzucony z systemu tak wiele razy, że musiałem zaczynać od nowa – powiedział Williamson, który w trzecim pokoleniu prowadzi rodzinną firmę cateringową z pięcioma pełnoetatowymi pracownikami i ponad 40 pracownikami w niepełnym wymiarze czasu pracy – z których wszyscy musiałem odpuścić, gdy pandemia koronawirusa zamknęła ogromne połacie amerykańskiej gospodarki.

 • Mniej kar, większa elastyczność planów emerytalnych w ramach nowych bodźców gospodarczych
 • Co należy wiedzieć o kontrolach bodźców związanych z koronawirusem – oraz jak i kiedy otrzymasz pieniądzeDlaczego pracownicy na koncercie dostarczający artykuły spożywcze i piwo nie mają żadnych praw pracowniczychW końcu załadował wszystko, ale wciąż czeka na swój wniosek o pożyczkę. W międzyczasie przysługuje mu zaliczka w wysokości 10 000 USD na pożyczkę – i nie musi jej spłacać, jeśli pożyczka zostanie odrzucona.

  „Jeśli uzyskam zgodę, zaliczą tę zaliczkę na poczet mojego całkowitego salda pożyczki – powiedział.

  Według rzeczniczki agencji Carol Wilkinson, SBA usprawniło proces składania wniosków o pożyczkę dla właścicieli firm i obecnie wypłaca 10 000 dolarów wszystkim wnioskodawcom.

  Prezydent Donald Trump w piątek podpisał ustawę CARES Act, potężny pakiet pomocy gospodarczej na koronawirusa, który zapewnił dodatkową pomoc właścicielom małych firm i organizacjom non-profit, w tym zaliczkę w wysokości 10000 USD na pożyczkę na wypadek szkód ekonomicznych (EIDL).

  Wiadomości biznesowe i analizy wysyłane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy wtorek rano.

  Ta zaliczka może być dostępna, nawet jeśli wniosek o pożyczkę właściciela firmy został odrzucony lub nadal oczekuje na rozpatrzenie i zostanie umorzony, zgodnie z SBA.

  Jednak jako właściciel firmy nadal musisz złożyć wniosek – od nowa.

  Jeśli chcesz ubiegać się o zaliczkę na pożyczkę na wypadek katastrofy, przejdź do trybu online i odwiedź stronę www.SBA.gov/Disaster tak szybko, jak to możliwe, aby wypełnić nowy, uproszczony wniosek.

  Aby zakwalifikować się do otrzymania zaliczki, musisz złożyć ten nowy wniosek, nawet jeśli wcześniej złożyłeś wniosek o pożyczkę na wypadek katastrofy. Według rzecznika regionalnego SBA Christophera Hatcha złożenie wniosku o zaliczkę nie wpłynie na status ani nie spowolni istniejącej aplikacji.

  Błędna witryna internetowa SBA „została rozwiązana – powiedział Wilkinson.

  Zachęcała właścicieli firm do subskrybowania aktualizacji e-mailowych na www.SBA.gov/Updates i śledzenia agencji na Twitterze pod adresem @SBAgov, aby uzyskać najnowsze informacje na temat dostępnych zasobów i usług SBA. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, możesz znaleźć lokalne biuro SBA i partnerów w zakresie zasobów na stronie www.SBA.gov/LocalAssistance lub zadzwonić pod numer 800-659-2955.

  Również Departament Skarbu udostępnił we wtorek nową stronę internetową, na której można składać wnioski o pożyczki z ochroną listy płac: https://home.treasury.gov/cares.

  Post udostępniony przez Williamson Caterers (@williamsoncaterers) w dniu 8 marca 2020 r. O 9:10 czasu PDT

  Właściciele firm, w tym Jim Rosenthal, nadal są zaskoczeni tym procesem.

  „Istnieje pewna niejasność między tym, o co się ubiegać, a tym, co przeszkadza w uzyskaniu pieniędzy od jednego w porównaniu z drugim – powiedział Rosenthal, właściciel drukarni PDC Graphics w Southampton.

  „Poszedłem do linku i zacząłem wypełniać wniosek któregoś dnia – dodał Rosenthal. „Poprosiłem o różnego rodzaju informacje potrzebne do utworzenia konta i uruchomiłem aplikację. Kiedy wróciłem, strona nie działała z powodu konserwacji. Wygląda na to, że kiedy wróciłem, nie ma już możliwości złożenia wniosku online. Wygląda na to, że usunęli to wszystko i jedynym sposobem na złożenie wniosku jest ręczne formularze, a następnie przesłanie ich .

  Czekając na pożyczkę stanową lub miejską, Debra Williams z City Fitness w zachodniej Filadelfii prosi swoich klientów o opłacenie zajęć darowizną.

  „Prowadzę tradycyjne placówki – powiedziała – „Umieściłam moje zajęcia w EventBrite. Proszę o darowizny. Jestem na rynku dopiero od trzech lat, aw branży fitness to nic .

  „Jestem całkowicie oparty na indywidualnym treningu i zajęciach spinningowych, dodał Williams. „To trudne. Proszę o darowizny, ponieważ wszystko zostało właśnie zamknięte .

  Wniosek o pożyczkę ratunkową od gubernatora stanu Pensylwania Toma Wolfa jest również uciążliwy, powiedział Williamson, właściciel firmy cateringowej, który również ubiega się o pożyczkę na ustawę o pomocy w przypadku koronawirusa.

  „To trudniejsze niż wniosek o pożyczkę w SBA – powiedział Williamson – „Musisz wykazywać zysk przez określoną liczbę lat. Mieliśmy zły rok w 2017 roku. Czytając ich wytyczne, możemy się nawet nie zakwalifikować .

  Właściciel firmy lub przedstawiciel organizacji non-profit, który nie wypełnił wniosku za pośrednictwem starej witryny, będzie musiał zacząć od nowa.

  „Ale dobrą wiadomością jest to, że nowa aplikacja jest prostsza i nie tracisz miejsca w kolejce – powiedziała Maura Shenker, dyrektor Small Business Development Center w Temple, w którym odbywają się seminaria internetowe na temat składania wniosków o pożyczki. „Jeśli już złożyli wniosek za pomocą starej witryny internetowej, można jechać

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy