Bitcoin: dobry, zły i brzydki

17 lutego 2021
Category: Bank Of America

Rozwijaj swoją firmę, a nie skrzynkę odbiorczą

Bank of America powiedział niedawno w raporcie, że Bitcoin może stać się „głównym środkiem płatniczym w handlu elektronicznym i jako zapalony obserwator walut cyfrowych uważam, że jest to duży krok w kierunku zglobalizowanych finansów. Ostatnie kontrowersje wokół Bitcoina polegają jednak na tym, że 90 procent kupujących Bitcoin to spekulanci rynkowi, według Nicholasa Colasa z grupy ConvergEx.

Chociaż Bitcoin jest idealnym dowodem koncepcji tego, jak waluty cyfrowe mogą wyglądać w przyszłości, myślę, że przedsiębiorcy powinni myśleć z szerszej perspektywy. Wybuchowa popularność – i cena – Bitcoina jest tymczasowa, ale zrozumienie wartości rynkowej kryjącej się za Bitcoinem i jego początkującymi konkurentami jest miejscem, w którym znajdziesz myślenie na wyższym poziomie, które ukształtuje przyszłość.

Dobra: cyfrowa waluta potrzebuje mistrza. Najbardziej ekscytującym elementem Bitcoina – i najbardziej niebezpiecznym dla spekulantów – jest to, że technologia jest iteracyjna, a Bitcoin to tylko pierwsza fala. Chociaż istnieje sztywny limit 21 milionów Bitcoinów dostępnych do wydobycia, liczba tras, które może obrać cyfrowa waluta, jest nieskończona. Alternatywne kryptowaluty, takie jak Litecoin, Peercoin i Namecoin, zyskują na popularności, oferując użytkownikom oddzielne systemy wzrostu gospodarczego, a nawet symulację inflacji. Główny konkurent już pracuje, a blog Let’s Talk Bitcoin niedawno ujawnił patent złożony przez JPMorgan Chase w celu opracowania rozwiązania podstawowego problemu międzynarodowych przelewów pieniężnych, które mogłyby potencjalnie rozwiązać niezależnie wytwarzane waluty cyfrowe.

Bitcoin, kryptokapitalista czy nie, ujawnił ziejącą dziurę na rynku internetowym. Chociaż wspieranie Bitcoin może być kłopotliwe dla większości sprzedawców dla mam i pop, stabilna waluta cyfrowa może ułatwić kupowanie rzeczy online, a także stanowić alternatywę dla opłat Western Union w zakresie przesyłania pieniędzy, po prostu wysyłając odbiorcy „Chase Coin.

Minusy: Po ve zakupiono Bitcoin nie ISN t dużo, że można z nim zrobić. Bitcoin to świetny pomysł. Publikowanie go wśród ludzi, którzy mogą, ale nie muszą w pełni rozumieć tę koncepcję, jest jednak głównym powodem jej wybuchowego sukcesu. Zamiast oddzielnej formy waluty, Bitcoin stał się rodzajem niestabilnego złota dla potencjalnych inwestorów. Bitcoin poradził sobie z rzekomymi „awariami, ale nie dzieje się tak z powodu nieodłącznej użyteczności waluty. W poście na Quora, współzałożyciel Facebooka Dustin Moskovitz powiedział, że chociaż cyfrowa waluta jest dojrzałym pastwiskiem do eksperymentów, szał Bitcoin jest „przesadzony.

Następnie przytacza badanie UC San Diego i George Mason University, które wykazało, że 60 procent wydanych bitcoinów zostało wymienionych za pośrednictwem obsługiwanej przez Bitcoin usługi hazardowej Satoshi Dice. Cyfrowa waluta jest fajna. To naturalne, że chce się coś kupić po usłyszeniu o tym w Internecie, ale globalny popyt na Bitcoin obecnie znacznie przewyższa jego przeznaczenie. Tak jak ciekawi nowicjusze po raz pierwszy zatrzymują się w Mount Gox, aby kupić swoje monety, zauważają wzrostową trajektorię wykresu cen i są wabieni w zmienny świat spekulacji Bitcoinami.

Brzydki: z legitymacją przychodzi nadzór. Początkowe zainteresowanie Bitcoinem było napędzane przez krypto-libertarian, którzy chcieli zainwestować swoje pieniądze i moc obliczeniową komputera w zdecentralizowany, samoograniczający się system walutowy. Cena Bitcoina, jak na ironię, wzrosła, gdy waluta oddala się od swoich skrajnych korzeni i trafia do opinii publicznej. Zwiastunem wejścia Bitcoina do głównego nurtu było przesłuchanie w Senacie, które 16 listopada podniosło cenę Bitcoina do 750 $.

Po osiągnięciu szczytowego poziomu około 1300 USD, Ludowy Bank Chin potępił Bitcoin, spadając jego cenę na Mount Gox do 700 USD następnego dnia. Chiński rząd w swoim komunikacie przytoczył zarówno zmienność waluty, jak i możliwość braku płynności dla kupujących. Z tego samego powodu profesor finansów z The Boston University School of Management stwierdził w wywiadzie dla Washington Post nawet, że Bitcoin może spaść aż o 99 procent do czerwca. Anarchistyczna radość, która przyciągnęła pierwszych użytkowników Bitcoina, pomijała nieodłączną nieuchronność jakiejkolwiek waluty cyfrowej: powszechne użycie.

Czy obecna cena Bitcoina jest wynikiem bańki? Tak, ale bańka powstała wokół dziury na rynku, którą wkrótce zapełnią waluty cyfrowe. Chociaż nie sugerowałbym wymiany pieniędzy na Bitcoin, zdecydowanie zachęcałbym każdego przedsiębiorcę do zainwestowania czasu i zbadania kryptowalut w nadchodzących miesiącach. Kolejna wielka rewolucja technologiczna może zmienić sposób, w jaki kupujemy rzeczy online, kto o tym wie i czy bank będzie musiał śledzić Twoje finanse.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy