Bitcoin Exchange

17 lutego 2021

Co to jest giełda Bitcoin?

Giełda bitcoinów to cyfrowy rynek, na którym handlowcy mogą kupować i sprzedawać bitcoiny za pomocą różnych walut fiducjarnych lub altcoinów. Kantor Bitcoin to platforma internetowa, która działa jako pośrednik między kupującymi a sprzedającymi kryptowalutę.

Symbol waluty używany do bitcoinów to BTC lub XBT.

Kluczowe wnioski
 • Giełda bitcoinów działa jako pośrednik między sprzedawcą a kupującym lub, używając języka kryptowalut, między „producentem a „biorcą.
 • Giełda bitcoinów działa jak dom maklerski i możesz wpłacać pieniądze przelewem bankowym, przelewem i innymi popularnymi sposobami wpłaty. Jednak często będziesz płacić za tę usługę.Jeśli trader chce handlować między kryptowalutami, zapłaci opłatę za przeliczenie waluty, podobnie jak banki instytucjonalne, gdy handlujesz pieniędzmi z różnych krajów.Zakupy i sprzedaż opierają się na tym samym systemie zamówień, co istniejące domy maklerskie, w których kupujący (przyjmujący) składa zlecenie z limitem, które jest następnie sprzedawane, gdy odpowiednia kryptowaluta jest dostępna od sprzedawcy (producenta).Zrozumienie giełd Bitcoin

  Platformy wymiany bitcoinów dopasowują kupujących do sprzedawców. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej giełdy, handlowcy mogą zdecydować się na kupno i sprzedaż bitcoinów, wprowadzając zlecenie rynkowe lub zlecenie z limitem. Po wybraniu zlecenia rynkowego przedsiębiorca upoważnia giełdę do handlu swoimi monetami po najlepszej dostępnej cenie na rynku online. Przy ustawionym zleceniu z limitem trader kieruje giełdę do handlu monetami po cenie poniżej aktualnej ceny sprzedaży lub powyżej aktualnej oferty, w zależności od tego, czy kupuje, czy sprzedaje.

  Aby dokonać transakcji na giełdzie bitcoin, użytkownik musi zarejestrować się na giełdzie i przejść szereg procesów weryfikacyjnych w celu uwierzytelnienia swojej tożsamości. Po pomyślnym uwierzytelnieniu konto jest otwierane dla użytkownika, który następnie musi przelać środki na to konto, zanim będzie mógł kupić monety.

  Różne giełdy mają różne metody płatności, których można używać do wpłacania środków, w tym przelewów bankowych, bezpośrednich przelewów bankowych, kart kredytowych lub debetowych, przekazów bankowych, przekazów pieniężnych, a nawet kart podarunkowych. Przedsiębiorca, który chciałby wypłacić pieniądze ze swojego konta, może to zrobić, korzystając z opcji oferowanych przez jego giełdę, które mogą obejmować przelew bankowy, przelew PayPal, przesyłkę czekową, dostawę gotówki, przelew bankowy lub przelew kartą kredytową.

  Zdecentralizowane giełdy

  Zdecentralizowane giełdy bitcoinów to takie, które są obsługiwane bez centralnego organu. Giełdy te pozwalają na obrót walutami cyfrowymi w systemie peer-to-peer bez potrzeby ułatwiania transakcji przez organ giełdowy.

  Zdecentralizowane giełdy mają wiele zalet. Po pierwsze, wielu użytkowników kryptowalut uważa, że ​​zdecentralizowane giełdy lepiej pasują do zdecentralizowanych struktur większości samych walut cyfrowych; wiele zdecentralizowanych giełd wymaga również mniej danych osobowych od swoich członków niż inne rodzaje giełd. Po drugie, jeśli użytkownicy przesyłają aktywa bezpośrednio do innych użytkowników, eliminuje to potrzebę przenoszenia aktywów na giełdę, zmniejszając w ten sposób ryzyko kradzieży w wyniku włamań i innych oszustw. Po trzecie, zdecentralizowane giełdy mogą być mniej podatne na manipulacje cenami i inne oszukańcze działania handlowe.

  Z drugiej strony zdecentralizowane giełdy (jak wszystkie giełdy kryptowalut) muszą utrzymywać fundamentalny poziom zainteresowania użytkowników w postaci wolumenu obrotu i płynności. Nie wszystkie zdecentralizowane giełdy były w stanie osiągnąć te ważne podstawowe cechy. Ponadto użytkownicy zdecentralizowanej wymiany mogą mieć mniejszą szansę na ucieczkę, jeśli padną ofiarą oszustwa, niż ci, którzy korzystają z wymiany ze scentralizowanymi władzami.

  Uwagi specjalne

  Dokonywanie wpłat i wypłat ma swoją cenę zależną od metody płatności wybranej do transferu środków. Im wyższe ryzyko obciążenia zwrotnego z nośnika płatności, tym wyższa opłata. Wykonywanie przekazu bankowego lub przelewanie pieniędzy na giełdę wiąże się z mniejszym ryzykiem obciążenia zwrotnego w porównaniu z zasilaniem konta za pomocą systemu PayPal lub karty kredytowej / debetowej, gdzie przelewane środki można cofnąć i zwrócić użytkownikowi na jego prośbę do Bank.

  Oprócz opłat transakcyjnych i opłat za transfer środków, handlowcy mogą również podlegać opłatom za przeliczenie waluty, w zależności od walut akceptowanych przez giełdę bitcoinów. Jeśli użytkownik prześle dolary kanadyjskie na giełdę, która obsługuje tylko dolary amerykańskie, bank lub giełda przeliczy CAD na USD za opłatą. Transakcje na giełdzie, która akceptuje Twoją lokalną walutę, to najlepszy sposób na uniknięcie opłaty za wymianę walut.

  Wszystkie giełdy bitcoinów mają opłaty transakcyjne, które są stosowane do każdego zrealizowanego zlecenia kupna i sprzedaży realizowanego na giełdzie. Stawka opłaty zależy od ilości przeprowadzanych transakcji bitcoinowych.

  Spready walutowe są ważnymi środkami podczas transakcji na bitcoinach i różnią się w zależności od płynności wymiany bitcoinów.

  Portfele BitcoinZauważ, że wymiana bitcoinów różni się od portfela bitcoin. Podczas gdy ta pierwsza oferuje platformę, za pośrednictwem której kupujący i sprzedający Bitcoin mogą ze sobą dokonywać transakcji, druga jest po prostu cyfrową usługą przechowywania dla posiadaczy bitcoinów do bezpiecznego przechowywania swoich monet. Mówiąc bardziej technicznie, portfele bitcoin przechowują klucze prywatne, które służą do autoryzacji transakcji i uzyskiwania dostępu do adresu bitcoin użytkownika. Większość giełd bitcoin udostępnia portfele bitcoin swoim użytkownikom, ale może pobierać opłatę za tę usługę.

  Twórcy i przejmującyInternetowe rynki bitcoinów zazwyczaj wyznaczają uczestników bitcoinów jako twórców lub biorców. Kiedy kupujący lub sprzedający składa zlecenie z limitem, giełda dodaje je do swojej księgi zleceń, dopóki cena nie zostanie dopasowana przez innego przedsiębiorcę po przeciwnej stronie transakcji. Kiedy cena jest dopasowana, kupujący lub sprzedający, który ustalił cenę graniczną, nazywany jest producentem. Taker to handlowiec, który składa zlecenie rynkowe, które zostaje natychmiast wypełnione.

  Przykład wymiany Bitcoin

  Na przykład na giełdzie bitcoinów trzech sprzedawców monet prosi o 2265,75 BTC / USD, 2269,55 BTC / USD i 2270,00 BTC / USD. Inwestor, który zainicjuje zlecenie rynkowe na zakup bitcoinów, otrzyma zlecenie po najlepszej cenie sprzedaży 2265,75 $. Jeśli tylko pięć bitcoinów jest dostępnych dla najlepszego ask i 10 monet jest dostępnych za 2269,55 USD, a inwestor chce kupić 10 po cenie rynkowej, zlecenie tradera zostanie wypełnione 5 monetami po 2265,75 USD, a pozostałe 5 po 2269,55 USD.

  Jednak trader, który uważa, że ​​może zdobyć bitcoiny za lepszą cenę, może ustawić zlecenie z limitem na, powiedzmy, 2260,10 $. Jeśli sprzedawca dopasuje swoją cenę sprzedaży do tego zamówienia lub ustawi cenę poniżej tej wartości, zamówienie zostanie zrealizowane. Wszystko to odbywa się na giełdzie, która pobiera procent od każdej transakcji dla swojej firmy.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy