Centralna Agencja Wywiadowcza

17 lutego 2021
Category: Możesz Również

Dzieło narodu. Centrum inteligencji.

 • Zgłoś informacje
 • رعربيعربيKontakt
 • عربي
 • 中文język angielskiFrançaisEspañolWięcej językówPierwsze w historii laboratorium federalne w CIA

  Dzisiaj uruchomiliśmy CIA Labs, laboratorium federalne oraz własne ramię badawczo-rozwojowe dla CIA, aby umożliwić przełomowe osiągnięcia naukowe i technologiczne dla przyszłych wyzwań wywiadowczych.

  Nowość w Czytelni Elektronicznej

  Sprawdź nasze najnowsze wydanie CIB obejmujące rok 1961. Przeczytaj o pogarszającym się kryzysie w Kongu, nasilonym wyścigu zbrojeń między Stanami Zjednoczonymi a ZSRR, komunistycznym powstaniu w Laosie i nieudanej inwazji na Kubę w Zatoce Świń.

  Zapytaj Molly: 2 września 2020 r

  Nasz najnowszy #AskMollyHale pochodzi od kogoś, kto jest ciekawy roli, jaką intuicja odgrywa w podejmowaniu decyzji w CIA. Molly odpowiada na to pytanie i przedstawia studium przypadku, w którym intuicja odegrała kluczową rolę.

  Odkryj CIA: „Twój naród liczy na Ciebie

  Dzisiaj CIA opublikowała swoją pierwszą w historii reklamę w usługach transmisji strumieniowej, stanowiąc kamień milowy w działaniach rekrutacyjnych Agencji.

  Sprawdź naszą niedawno przeprojektowaną witrynę „Spy Kids!

  Wzywam wszystkie szpiegowskie dzieci Przejrzyj naszą nowo zaprojektowaną stronę dla dzieci, aby przeczytać najnowsze ekscytujące historie w CIA i poznać naszych najmilszych czworonożnych szpiegów. Kiedy będziesz gotowy na własną sekretną misję, zajrzyj do naszej sekcji gier. Pomóż nam łamać kody, rozwiązywać zagadki i znajdować tajne wskazówki, aby rozwiązać tajemnice wywiadowcze. Mamy też plany lekcji dla rodziców i nauczycieli!

  Starsi przywódcy CIA omawiają „Inteligentne kobiety, inteligentna moc

  CIA niedawno nawiązała współpracę z Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych „Inteligentne kobiety, inicjatywa inteligentnej władzy w dyskusji panelowej na temat zmian przywództwa w CIA, zaangażowania CIA w różnorodność i integrację oraz tego, jak CIA pozostanie liderem w bezpieczeństwie narodowym XXI wieku.

  Aktualizacja World Factbook na 30 września 2020 r

  Dla każdego z 55 wpisów dotyczących krajów afrykańskich, pole „Rozmieszczenie ludności, które pojawia się zarówno w kategoriach „Geografia, jak i „Ludzie i społeczeństwo, ma teraz dodane łącze do mapy w celu uzupełnienia tekstu opisującego rozmieszczenie ludności w całym kraju. .

  Artefakt tygodnia: Pin Office of Strategic Services

  W celach identyfikacyjnych generał William J. Donovan, dyrektor Biura Służb Strategicznych (OSS), zorganizował projekt i produkcję odznak OSS i udostępnił je byłym członkom OSS. Na szpilce znajdują się złote litery „OSS wybite na czerwonym emaliowanym tle.

  Połącz się z CIA
 • Świergot
 • FacebookYoutubeFlickrRSSE-mailO CIAWycieczka po siedzibieZajrzyj do CIA.

  Interaktywna oś czasuPoznaj ponad 60-letnią historię CIA.

  ZASOBYWorld FactbookZobacz informacje o 267 światowych podmiotach.

  Centrum Studiów nad InteligencjąNaszeStudies in Intelligencepromuje publiczne zrozumienie inteligencji.

  Pracuj dla CIAAnalitycznyPołącz dane wywiadowcze z wielu źródeł, aby informować decydentów w kraju.

  Biznes, IT i bezpieczeństwoNiech CIA pracuje jako oddany profesjonalista wspierający globalną misję CIA.

  Clandestine ServiceZbieraj informacje istotne dla krajowych decydentów z terenu lub z centrali.

  JęzykOd analizy po tajną pracę, wykorzystaj swoje umiejętności językowe, aby chronić nasz naród.

  Technologia naukowaTwórz, dostosowuj, rozwijaj i obsługuj technologie chroniące bezpieczeństwo narodowe.

  Możliwości dla studentówPracownicy-studenci mają kluczowe znaczenie dla sukcesu CIA.

  Skontaktuj się z CIABiuro Spraw Publicznych (OPA) jest jedynym punktem kontaktowym dla wszystkich zapytań dotyczących Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA).

  Czytamy każdy otrzymany list lub e-mail i w razie potrzeby przekażemy Twoje uwagi urzędnikom CIA spoza OPA. Jednak mając ograniczony personel i zasoby, po prostu nie możemy odpowiedzieć wszystkim, którzy do nas piszą.

  Informacje kontaktowePocztą: Biuro

  Centralnej Agencji Wywiadowczej

  Spraw Publicznych

  Washington, DC 20505

  Zanim się z nami skontaktujesz:

  Sprawdź nasząmapę witryny, funkcjęwyszukiwanialubnaszą nawigację po lewej stronieaby znaleźć poszukiwane informacje. Nie odpowiadamy rutynowo na pytania, na które odpowiedzi można znaleźć w tej witrynie internetowej.

  Zatrudnienie :Nie odpowiadamy rutynowo na pytania dotyczące zatrudnienia poza informacjami zawartymi w tej witrynie internetowej i nie odpowiadamy rutynowo na zapytania dotyczące statusu podań o pracę. Rekrutacja skontaktuje się z kandydatami w ciągu 45 dni, jeśli ich kwalifikacje będą odpowiadać naszym potrzebom.

   Ze względu na bezpieczeństwo potencjalnego kandydata, a także kwestie bezpieczeństwa i komunikacji, CIA Recruitment Center nie przyjmuje życiorysów, ani nie może odpowiadać na telefony, e-maile ani inne formy komunikacji od obywateli USA mieszkających poza USA. . Po powrocie na stałe do USA (nie na wakacjach ani na urlopie) odwiedź stronę CIA Careers i złóż wniosek online o interesujące Cię stanowisko.

 • W celu weryfikacji zatrudnienia pracownika prosimy o kontakt z Biurem Weryfikacji Zatrudnienia.
 • Zgłoś informacjeZgłoś informacjeLudzie z niemal każdego kraju dzielą się informacjami z CIA, a nowe osoby codziennie kontaktują się z nami. Jeśli masz informacje, które Twoim zdaniem mogą zainteresować CIA ze względu na naszą zagraniczną misję wywiadowczą, istnieje wiele sposobów, aby się z nami skontaktować.

  Jeśli wiesz obezpośrednim zagrożeniumiejsca w Stanach Zjednoczonych, natychmiast skontaktuj się z lokalnymi organami ścigania lubbiurem terenowym FBI. W przypadku gróźb poza Stanami Zjednoczonymi należyskontaktować się z CIAlub udać się do ambasady lub konsulatu USA i poprosić o przekazanie informacji urzędnikowi USA. Proszę wiedzieć, CIA nie angażuje się w egzekwowanie prawa.

  Oprócz poniższych opcji, poszczególne osoby kontaktują się z CIA na wiele kreatywnych sposobów. Najlepsza metoda zależy od Twojej sytuacji osobistej. Będziemy pracować nad ochroną wszystkich dostarczonych przez Ciebie informacji, w tym Twojej tożsamości, a nasze interakcje z Tobą będą przebiegać z szacunkiem i profesjonalnie. W zależności od tego, co podasz, możemy zaoferować Ci odszkodowanie.

  CO ZAPEWNIĆJeśli uważasz, że jest to bezpieczne, rozważ podanie tych informacji w zgłoszeniu:

  • Twoje pełne imię
  • Dane biograficzne, takie jak Twoje zdjęcie i kopia strony biograficznej Twojego paszportuSkąd masz informacje, którymi chcesz się podzielić z CIAJak się z Tobą skontaktować, w tym Twój adres domowy i numer telefonuNie możemy zagwarantować odpowiedzi na każdą wiadomość. W pierwszej kolejności odpowiadamy na wiadomości, które nas interesują i te, które zawierają więcej szczegółów. Nasza odpowiedź nastąpi bezpieczną metodą.

   SPOSOBY PRZESYŁANIAInternet:wyślij wiadomośćtutaj. Możesz też wysłać nam wiadomość za pomocą przeglądarki Tor pod adresem ciadotgov4sjwlzihbbgxnqg3xiyrg7so2r2o3lt5wz5ypk4sxyjstad.onion . Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo tych kanałów, ale wszelka komunikacja przez Internet wiąże się z pewnym ryzykiem. Korzystanie z przeglądarki Tor, wirtualnej sieci prywatnej i / lub niezarejestrowanego urządzenia może zmniejszyć pewne ryzyko.

   Poczta:W Stanach Zjednoczonych należy wysłać pocztę na następujący adres:


   Biuro Spraw Publicznych Centralnej Agencji Wywiadowczej

   Waszyngton, DC 20505

   Możesz również wysłać list do ambasady lub konsulatu USA i poprosić o przesłanie go do CIA. Należy pamiętać, że nie mamy żadnej kontroli nad bezpieczeństwem i niezawodnością przesyłek pocztowych.

   Osobiście:Poza Stanami Zjednoczonymi udaj się do ambasady lub konsulatu USA i poinformuj urzędnika USA, że masz informacje dla CIA.

   Strona trzecia:poproś osobę, której ufasz, o podróż do mniej restrykcyjnego środowiska i przekazanie informacji jedną z powyższych metod.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy