Co obejmuje ubezpieczenie samochodu Gap, a co wyklucza?

17 lutego 2021
Category: Mieć Pewność

Jeśli przechodzisz ze starszego samochodu na nowy, a może kupujesz swój pierwszy samochód, dobrze jest dowiedzieć się, co obejmuje ubezpieczenie GAP Car Insurance i kiedy tego potrzebujesz. Znalezienie taniego ubezpieczenia samochodowego, gdy ubezpieczasz nowy samochód, jest zawsze jedną z rzeczy, których szukasz, ale chcesz również mieć pewność, że wykupione ubezpieczenie w pełni Cię obejmuje i nie pozostawia Cię z kieszeni w roszczeniu. Kupując nowy samochód, jedną z opcji, które możesz rozważyć, jest zakup ubezpieczenia samochodu GAP. Oto, co musisz wiedzieć o tym, jakie ubezpieczenia od luki w ubezpieczeniach mają na celu podjęcie decyzji, czy powinieneś je kupić (czy nie).

Co to jest ubezpieczenie GAP?

Ubezpieczenie GAP (Guaranteed Asset Protection) jest ubezpieczeniem opcjonalnym. Aby zrozumieć ubezpieczenie GAP, najpierw musisz zrozumieć, że w przypadku standardowej polisy ubezpieczeniowej samochodu Twój samochód jest objęty ubezpieczeniem według rzeczywistej wartości gotówkowej lub wartości zamortyzowanej w momencie roszczenia. Ubezpieczenie GAP to opcjonalny rodzaj ubezpieczenia samochodu, który zapewnia dodatkowe pokrycie różnicy między rzeczywistą wartością gotówkową (ACV) samochodu a kwotą, którą jesteś winien pożyczkodawcy lub firmie leasingowej w momencie roszczenia. GAP zapewni Ci wystarczającą ilość pieniędzy, aby pokryć różnicę między tym, co jest należne za samochód, a tym, co firma ubezpieczeniowa wypłaci w razie wypadku lub utraty. Dowiedz się więcej o wymaganiach dotyczących ubezpieczenia od wypadków i swoich prawach.

Jak działa ubezpieczenie GAP: przykład ubezpieczenia GAP

Jeśli uległeś wypadkowi i musisz wymienić samochód, standardowa polisa ubezpieczeniowa samochodu zapłaci rzeczywistą wartość gotówkową. Jeśli rzeczywista wartość gotówkowa wynosi 10000 USD, ale jesteś winien 13000 USD z tytułu kredytu samochodowego lub jeśli jest to wartość wykupu leasingu, wówczas bez ubezpieczenia GAP będziesz winny różnicę w wysokości 3000 USD, nawet jeśli nie masz już samochodu. Chociaż niektóre umowy leasingu samochodów zawierają klauzule GAP lub umowę GAP Waiver Agreement, która może umorzyć różnicę, pożyczka nie umorzy kwoty pieniędzy pożyczonej na zakup samochodu i pociągnie Cię do odpowiedzialności za spłatę pożyczki. Ubezpieczenie samochodu Gap zapewni Ci pieniądze potrzebne do spłaty pozostałej części kredytu lub leasingu, abyś nie musiał płacić z własnej kieszeni. W tym przykładzie ubezpieczenie samochodu zapłaci pierwsze 10 000 USD, a następnie ubezpieczenie GAP zapewni pozostałe 3000 USD,i wychodziłbyś nawet.

Przykład ubezpieczenia luki
 • Jesteś winien 13 000 $ za swój samochód i masz wypadek z całkowitą stratą
 • Ubezpieczenie samochodu pokrywa 10 000 USD ACV, a nadal jesteś winien 3000 USD kredytu samochodowegoRóżnicę w wysokości 3000 USD pokrywa Twoje ubezpieczenie GAPJeśli uważasz, że ubezpieczenie GAP jest dla Ciebie, możesz dowiedzieć się więcej o tym, gdzie kupić ubezpieczenie od luk.

  Większość ubezpieczeń GAP nie obejmuje udziału własnego, ale niektórzy ubezpieczyciele je oferują. Rozglądając się za ubezpieczeniem GAP, upewnij się i zapytaj, czy GAP pokryje odliczenie, czy nie.

  Co obejmuje ubezpieczenie samochodu od całkowitej straty GAP

  Ubezpieczenie GAP obejmuje szkody, które są objęte standardowym ubezpieczeniem samochodu, niektóre przykłady obejmują. Wcześniejsze 

 • Kradzież
 • OgieńWandalizmWypadkiPowódźTornadoHuraganUbezpieczenie samochodu Gap współpracuje z podstawowym ubezpieczeniem kompleksowym i kolizyjnym w Twoim samochodzie. Musisz mieć podstawową polisę ubezpieczeniową samochodu, zanim ubezpieczenie Gap opłaci roszczenie. Niektóre polisy ubezpieczeniowe samochodu gap obejmują również odliczenie z tytułu ubezpieczenia. Wcześniejsze 

  Czego nie obejmuje ubezpieczenie samochodu GAP?

  Zrozumienie szczegółów ubezpieczenia samochodu w przypadku luki jest kluczowe, ponieważ istnieją luki w pokryciu. Te luki obejmują rzeczy, o których prawdopodobnie nie jesteś świadomy. Poniżej znajdują się najczęstsze wyłączenia z ubezpieczenia samochodu od luki.

  6 Wyjątki od powszechnego ubezpieczenia samochodu, o które warto zapytać

  Oto kilka możliwych wyłączeń ubezpieczenia GAP, o które możesz zapytać, aby nie być zaskoczonym brakiem ochrony w momencie składania wniosku. Zapytaj o te typowe wyłączenia lub klauzule, aby dowiedzieć się, czy możesz dodać zakres za pomocą rekomendacji.

  1. Musisz mieć podstawowe ubezpieczenie samochodu, zanim zacznie obowiązywać ubezpieczenie GAP, więc samochody, które nie są objęte zarówno ubezpieczeniem kompleksowym, jak i kolizyjnym, nie będą kwalifikować się do wypłaty lub pokrycia ubezpieczeniem od luki. Wcześniejsze 

  2. Wszelkie elementy wyposażenia pojazdu, które nie zostały zainstalowane fabrycznie, nie są objęte gwarancją.

  3. Ponieważ ubezpieczenie od luki pokrywa różnicę między tym, co jesteś winien, a tym, co otrzymujesz w roszczeniu ubezpieczeniowym, jeśli wpłacisz pieniądze na pożyczkę samochodową, na przykład pieniądze z wymiany lub leasingu samochodu, możesz nie być w stanie odzyskać to w postaci całkowitej straty lub roszczenia. Ubezpieczenie luk nie jest „ubezpieczeniem kosztów wymiany.

  4. Poniesione koszty za wszelkie inne produkty dodane do kredytu lub leasingu, takie jak przedłużone gwarancje.

  5. Wszelkie niezapłacone lub zaległe spłaty leasingu lub pożyczki.

  6. Wszelkie kary finansowe lub kaucje za wynajmowany pojazd.

  To tylko przykłady typowych ubezpieczeń i wyłączeń, które można znaleźć w polisie ubezpieczenia luki. Ubezpieczenia zmieniają się w czasie, a niektóre produkty obejmują więcej rzeczy i dodają dzwonki i gwizdki, aby przyciągnąć Cię jako klienta, więc skorzystaj z powyższej listy kontrolnej, aby zadać właściwe pytania i sprawdź swoją własną polisę, aby zobaczyć, jaki jest twój samochód zakresy ubezpieczenia i wyłączenia. Niektóre produkty ubezpieczeniowe oferują więcej korzyści i korzyści, a inne mogą nie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy