Co oznacza bycza w finansach

17 lutego 2021
Category: Mogą Również

Co to jest bycza akcja Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś weteranem handlu, prawdopodobnie zauważyłeś, że handel ma swój własny żargon. Często słyszysz terminy takie jak uparty, niedźwiedzi, długi i krótki, więc warto dowiedzieć się, co one oznaczają.

Byczy odnosi się do:

 • Trend wzrostowy na rynkach lub określona cena akcji.
 • Oczekiwania, że ​​cena akcji wzrośnie.Zrozumienie terminów takich jak bycze transakcje pomoże Ci wyjaśnić swoją opinię rynkową i komunikować się z innymi traderami. Pomoże Ci to również w uzyskaniu głębokiego zrozumienia tego, jak działają rynki i jak zarabiać na handlu.

  Tutaj wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o tym, co to znaczy być byczym, a także jak inwestować w całym cyklu hossy, aby uzyskać jak najlepsze zwroty. Pomożemy Ci znaleźć najbardziej zwyżkowe akcje.

  Co to jest byczy?

  Handlowcy używają „byka do opisania trendu wzrostowego na akcjach lub ogólnie na rynkach. Krótko mówiąc, hossa oznacza wzrost cen akcji. Tak więc, jeśli słyszysz, że akcje są zwyżkowe, analityk uważa, że ​​ich cena rośnie. Trend wzrostowy zwykle nie jest tylko chwilowym wzrostem, ale trwa miesiące, a nawet lata.

  „Byczy może również odnosić się do twoich oczekiwań dotyczących przyszłych wyników akcji. Jeśli jesteś uparty na określonej akcji lub masz byczą opinię, uważasz, że jej cena wzrośnie.

  Traderzy czasami używają terminu „długi w taki sam sposób, jak bycze. Innymi słowy, jeśli jesteś długi, spodziewasz się wzrostu cen.

  Jaka jest różnica między niedźwiedziami i zwyżkami? Byczy jest zwykle utrzymywany w przeciwieństwie do niedźwiedzia, co oznacza, że ​​rynek lub cena akcji znajduje się w trendzie spadkowym. Podczas bessy ceny spadają. Bycie niedźwiedzi oznacza również, że spodziewasz się spadku cen. Innymi słowy, sentyment zwyżkowy do niedźwiedzi odnosi się do twoich oczekiwań co do notowań akcji.

  Byczy handel długoterminowy i krótkoterminowy

  Handel krótkoterminowy odnosi się do inwestycji dokonywanych w krótkim okresie, na przykład na kilka dni lub tygodni. Inwestor krótkoterminowy, który jest zwyżkowy, uważa, że ​​cena akcji wzrośnie w ciągu najbliższych kilku dni lub tygodni. Analiza ta może opierać się na wolumenie w ciągu dnia i zmianach cen lub na analizie wykresów giełdowych.

  Dla inwestorów krótkoterminowych podstawowe cechy firmy nie mają tak dużego znaczenia. Są bardziej zainteresowani wykrywaniem krótkoterminowych wydarzeń, które mogą spowodować tymczasowy wzrost cen. Na przykład, trader mógłby kupić akcje firmy przed ogłoszeniem kwartalnych zysków, jeśli uważa, że ​​zyski firmy przekroczą oczekiwania, powodując wzrost ceny akcji w krótkim okresie.

  W przeciwieństwie do tego długoterminowi inwestorzy zwykle dokonują transakcji, które pozostają otwarte przez miesiące lub nawet lata. Inwestorzy długoterminowi są mniej zainteresowani codziennymi wahaniami rynku, a bardziej zainteresowani utrzymującymi się trendami.

  Kiedy długoterminowi inwestorzy są byczy, mają przychylne spojrzenie na przyszłość firmy. Mogą również uważać, że obecna cena akcji spółki jest niedowartościowana.

  Wskazówki dotyczące handlu na rynku byka

  Jeśli planujesz działać na hossy, musisz mieć dobrze zdefiniowaną i przetestowaną strategię handlową. Traderzy mają tendencję do przyjmowania różnych podejść do hossy na wczesnym i późnym etapie. Istnieją również pewne rodzaje transakcji, które można zawrzeć przez cały okres istnienia hossy.

  Zapoznaj się z naszymi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi handlu na każdym etapie hossy.

  Inwestowanie na rynku hossy na wczesnym etapieJeśli myślisz, że zaczyna się hossa, możesz zastosować następujące podejścia inwestycyjne:

  • Szukam okazji.
  • Poszukuje mocnych podstaw i odpowiednich branż.Patrząc na klasę akcji.Najpierw szukaj okazji. Początek hossy zbiega się z dnem bessy. Oznacza to, że masz większe szanse na znalezienie akcji, które są bliskie lub nawet niższe od wartości księgowej ich firmy. Oznacza to mniejsze ryzyko w przypadku nabycia udziałów w firmie, która generuje dodatnie zyski i wzrost sprzedaży.

   Kiedy wybierasz akcje na początku hossy, szukaj mocnych podstaw i odpowiednich branż. Firma wykazująca solidne fundamenty będzie miała solidną sprzedaż i zyski, rosnące z roku na rok lub kwartał na kwartał. Zastanów się również, czy uważasz, że firma sprzedaje produkt lub usługę, która ma sens i jest poszukiwana przez społeczeństwo. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że firma będzie osiągać dobre wyniki w dłuższej perspektywie.

   Warto również ocenić, które branże mogą z większym prawdopodobieństwem odskoczyć, gdy rynek się ożywi. Gdy jednostki, rodziny i organizacje znów zaczną wydawać, cykliczne akcje, takie jak mieszkania, samochody, sprzęt technologiczny i branże technologiczne, odnotują zyski.

   Na koniec spójrz na klasę akcji. Twój wybór powinien odzwierciedlać twoją tolerancję ryzyka: Niektóre akcje będą prawdopodobnie bardziej agresywne niż inne. Na przykład możesz zdecydować się na inwestycję w wypróbowanego i prawdziwego lidera rynkowego, akcje spółek o dużej kapitalizacji lub agresywną działalność w przypadku akcji o małej kapitalizacji z lepszymi perspektywami wzrostu, ale z większym ryzykiem.

   Inwestowanie na rynku hossy na późnym etapieGdy hossa jest w pełnym rozkwicie, czas zacząć przewidywać późne etapy, a ostatecznie koniec hossy. W oczekiwaniu możesz:

   • Wejdź na świat.
   • Szukaj okazji.Uważaj na zmienność.Zdywersyfikuj swoje portfolio.Po pierwsze, hossa na późnym etapie to świetny czas na wejście na rynki międzynarodowe. Niektórzy inwestorzy popełniają błąd i całkowicie opuszczają akcje pod koniec hossy. Dywersyfikacja posiadanych zasobów poprzez spojrzenie na skalę międzynarodową może być lepszą strategią. Dzieje się tak częściowo dlatego, że rynki międzynarodowe często pozostają w tyle za rynkami amerykańskimi. Tak więc rynki w miejscach takich jak Japonia i UE mogą wzrosnąć, nawet gdy rynek w USA zacznie się zatrzymywać.

    Po drugie, koniec hossy stwarza własne możliwości. W szczególności na tym etapie cyklu rynkowego sektory konsumenckie i finansowe mają tendencję do dynamicznego rozwoju w przeszłości, nawet gdy inne sektory zaczynają upadać. Przyjrzyj się możliwościom w obszarach, w których wysoki poziom dochodów do dyspozycji mógłby prowadzić do dalszego wzrostu.

    Ponadto koniec hossy często stwarza okazję, ponieważ w tej fazie rynek jest bardziej zmienny. Jeśli chcesz dodać nowy udział w drogich akcjach lub zająć nowe pozycje, spadek cen może stanowić przydatną okazję. Prowadź listę obserwowanych akcji, które chcesz nabyć, i przygotuj się na skorzystanie z okazji, aby to zrobić.

    Wreszcie koniec hossy to doskonały czas na przygotowanie się do nadchodzącego spowolnienia. Nie ulegaj pokusie nadmiernego lewarowania swoich inwestycji w celu uzyskania określonego zasobu. Zamiast tego utrzymuj i rozszerzaj swój zestaw alokacji aktywów, mając na uwadze swoje długoterminowe cele inwestycyjne i poziom ryzyka, który jesteś gotów zaakceptować.

    To dobry moment na dywersyfikację w kierunku aktywów, które optymalizują zwroty podczas załamania na rynku. Przyjrzyj się uważnie defensywnym sektorom, takim jak opieka zdrowotna, energia, usługi użyteczności publicznej i podstawowe produkty konsumenckie, które zwykle lepiej znoszą bessy na rynkach niż inne rodzaje aktywów.

    Inwestowanie podczas hossyNiektóre wskazówki handlowe są przydatne niezależnie od etapu hossy, w którym się znajdujesz, w tym:

    • Badanie spółek bazowych, a nie ruchy na rynkach.
    • Nie podążanie za mentalnością stada.Studiuj firmy bazowe, a nie ruchy rynkówPrzewidywanie krótkoterminowych zmian na rynkach, czy to z dnia na dzień, czy co tydzień, może być bardzo trudne. Zamiast próbować mierzyć czas w czasie zakupów przez przewidywanie rynków, bardziej sensowne może być rozpoczęcie od analizy podstawowych podstaw firm, którymi jesteś zainteresowany, zwłaszcza jeśli jesteś stosunkowo nowy w handlu.

     Przyjrzyj się raportom firmowym i wykresom technicznym firm, w które chcesz zainwestować. Zamiast próbować zaplanować zakup, aby zmaksymalizować zysk, zacznij od inwestowania w firmy, które mają solidne podstawy i prawdopodobnie będą stale rosły w dłuższej perspektywie. Będąc ekspertem rynkowym, możesz zechcieć podjąć większe ryzyko, próbując przewidzieć codzienne zmiany na rynku, ale zacznij od strategii bardziej niechętnej ryzyku, aby uniknąć utraty pieniędzy na początku.

     Nie podążaj za mentalnością stadaInwestorzy czasami są zbyt podekscytowani podczas hossy. Zaczynają rozdawać napiwki jak gorące ziemniaki, a historie o milionerach nocnych w obiegu zaczynają krążyć.

     Nie wskakuj do autobusu handlu krótkoterminowego w odpowiedzi na to, jak zachowują się inni, zwłaszcza jeśli jesteś stosunkowo nowy w handlu. Są szanse, że zanim napiwek dotrze do twoich uszu, inni inwestorzy również zaczną z niego korzystać. Jeśli będziesz działać zbyt szybko, możesz stracić swoje zarobki w wyniku spowolnienia.

     Zamiast próbować robić to, co robią wszyscy inni, skup się na długoterminowych transakcjach i inwestycjach bardziej niechętnych ryzyku, takich jak fundusze inwestycyjne oparte na średniej kapitalizacji, zamiast zajmować się dużą ekspozycją.

     Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zarabiać pieniądze, inwestując w hossę, umów się na bezpłatne szkolenie z jednym z doświadczonych trenerów RagingBull już dziś lub odbierz bezpłatną kopię naszego podręcznika inwestycyjnego.

     Jeff Williams jest pełnoetatowym day traderem z ponad 15-letnim doświadczeniem. Tysiące zarówno początkujących, jak i doświadczonych traderów – jednodniowych i swingowych handlarzy akcjami o małej kapitalizacji – przyznaje Jeffowi, że pomógł im zmienić małe rachunki w duże konta.

     Jeff’s „Small Account Challenge pokazuje ludziom, jak przekształcić konta z kilku tysięcy dolarów na 25 000, 50 000, a nawet 100 000 dolarów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy