Co oznacza kredyt przeciwstawny na wyciągu bankowym?

17 lutego 2021

Jeśli kiedykolwiek poświęciłeś czas na przeczytanie wyciągów bankowych, prawdopodobnie natknąłeś się na zwrot „przeciwkredyt. I chociaż niezidentyfikowane wyrażenie na wyciągu bankowym może wywołać pewien niepokój, w tym przypadku z przyjemnością usłyszysz, że nie ma się czym martwić. Co więc oznacza kredyt przeciwny na wyciągu bankowym?

Krótko mówiąc, termin kontrkredyt – lub wpłata przeciwna, jak jest często nazywany – odnosi się do depozytu, który złożyłeś osobiście (tj. W kasie) w swoim banku lub instytucji finansowej. Mówiąc prościej, za każdym razem, gdy dokonujesz wpłaty osobiście za pośrednictwem kasjera w swoim banku, transakcja może pojawić się jako „przeciwkredyt na wyciągu bankowym.

Widzisz, jak powiedziałem, nie ma się czym martwić.

Ale skoro już jesteśmy na ten temat i zagłębisz się w wyciągi bankowe, myślę, że warto omówić jeszcze kilka rzeczy. W szczególności, jakie są korzyści z wpłaty przeciwstawnej? A jakie są wady?

Powiązane posty:

Korzyści z depozytu przeciwnego

Jeśli chodzi o bankowość, przyznaję, jest coś bardzo uspokajającego w robieniu rzeczy osobiście. Niezależnie od tego, czy jadę przez parking samochodowy, aby zdeponować czek, czy stoję przy kasie i rozmawiam z kasjerem, istnieje pewien poziom pewności, którego po prostu nie da się przejść przez bankowość internetową.

Teraz nie traktuj tego jako wykopu przed dokonywaniem wpłat mobilnych, zakładaniem kont bankowych całkowicie online lub obsługą pieniędzy za pośrednictwem aplikacji bankowości internetowej. Uwielbiam te rzeczy i zdecydowanie powinieneś z nich skorzystać. W rzeczywistości zarówno nasze zalecane konto oszczędnościowe nr 1 , jak i nasze zalecane konto czekowe nr 1 są kontami bankowymi online.

Mówię tylko, że jest coś miłego w interakcji międzyludzkiej i świadomości, że pieniądze są obsługiwane przez profesjonalistę. Jest to przeciwieństwo czegoś takiego jak wpłata czeku lub gotówki w bankomacie. Nie wiem jak ty, ale to zawsze mnie trochę denerwuje.

Może to tylko bagaż wszystkich gier arkadowych, które zjadały moje żetony, gdy byłem małym dzieckiem, ale za każdym razem, gdy wpłacam gotówkę w bankomacie, wstrzymuję oddech w nadziei, że nie połknie moich pieniędzy jak zepsuta maszyna do piłek narciarskich . (Najprawdopodobniej nigdy nie przydarzy się to mnie ani tobie, ale nadal nie jestem pewien, czy kiedykolwiek będę czuł się w pełni komfortowo z tą formą depozytu.)

I to jest naprawdę główna zaleta wpłaty przeciwstawnej (lub kontrkredytu, jak może być oznaczona na wyciągu bankowym).

Gdy wchodzisz do banku i wpłacasz depozyt w kasie, zyskujesz spokój ducha wynikający z robienia rzeczy osobiście. Nie ma bankomatu, który tylko czeka, żeby zjeść twoje pieniądze. Żadnej aplikacji bankowości mobilnej, która mogłaby spowodować usterkę i kłopoty finansowe (również bardzo mało prawdopodobny scenariusz). Tylko staromodny depozyt między osobami. To proste i eleganckie.

Wady depozytu przeciwnego

Ok, więc teraz, gdy przedstawiłem główne zalety depozytu przeciwnego, przejdźmy do kilku wad.

Na górze listy znajduje się czynnik niedogodności. Obecnie między PayPal, Venmo, Zelle, Mobile Deposits, Direct Deposits i ACH Transfers prawie nie ma powodu, aby kiedykolwiek dokonywać wpłaty w banku.

Poważnie, w rzadkich przypadkach, gdy ktoś wyciągnie książeczkę czekową (co to jest, rok 2005?) I zapłaci ci w staroświecki sposób, możesz po prostu chwycić telefon, zrobić szybkie zdjęcie i zdeponować czek, zanim zrobisz kolejny krok.

Mając taką wygodę, po co marnować gaz potrzebny do jazdy do banku i robić to samo osobiście? (Cóż, myślę, że to z powodów, o których wspomniałem wcześniej. Ale to nie ma znaczenia.)

Co więcej, za każdym razem, gdy dokonujesz wpłaty przeciwnej, ryzykujesz jedną z moich najmniej ulubionych rzeczy na tej planecie… czekając w kolejce. Ok, nazwij mnie niecierpliwym, ale wydaje mi się, że za każdym razem, gdy idę do banku, aby dokonać wpłaty, utknąłem za kimś, kto próbuje policzyć wszystkie monety, które zaoszczędzili przez ostatnie 30 lat.

Słuchaj, doceniam całą twoją ciężką pracę, oszczędzając wszystkie te pieniądze, ale mam spotkanie za 30 minut, a nadal chcę wpaść do Chick-fil-A na lunch (nie na przejażdżkę, oczywiście, ponieważ mówię o linia). Błądzę.

Wracając do sedna, wpłaty przeciwne są znacznie mniej wygodne niż inne dostępne obecnie opcje. Mimo to, przejdę przez niedogodność, jaką jest kwestia linii na myśl, że bankomat pożera moje pieniądze.

Szybkie podsumowanie

Podsumowując, kiedy na wyciągu bankowym widzisz zwrot „przeciwkredyt, nie masz się czym martwić. To po prostu odniesienie do osobistego depozytu dokonanego „bez recepty w banku lub instytucji finansowej.

Czy ten artykuł był pomocny? Jeśli tak, zapoznaj się z kilkoma lub naszymi najpopularniejszymi postami:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy