Co oznacza scena po napisach Aquaman dla rozszerzonego wszechświata DC

17 lutego 2021
Category: Jeśli Chodzi

Ostrzeżenie: ten post zawiera spoilery dla Aquamana .

Jeśli chodzi o filmy zarówno w Marvel Cinematic Universe, jak i DC Extended Universe, po napisach scenicznych, które ustawiają przyszłe raty, są prawie status quo. A Aquaman , najnowsze wydanie DC, nie jest inne.

Krótko po tym, jak Aquaman (Jason Momoa) z powodzeniem odzyskuje trójząb Atlan i pokonuje swojego przyrodniego brata Orma (Patrick Wilson), znanego również jako Ocean Master, pierwsza solowa przygoda Arthura Curry’ego dobiega końca. Ale sądząc po napisach po napisach – lub w tym przypadku po napisach końcowych – scena nie będzie ostatnia.

W scenie kredytowej Aquamana , ranny Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), który został pozostawiony na śmierć przez Aquamana po upadku z klifu do oceanu, zostaje znaleziony unoszący się na kawałku gruzu przez jakiegoś rybaka i dr Stephena. Shin (Randall Park), naukowiec, z którego wcześniej w filmie wyśmiewano się za wiarę w istnienie Atlantydy. Manta następnie budzi się w laboratorium i znajduje Shina badającego jego atlantycką zbroję, a obaj zawierają umowę: Manta zabierze Shina do Atlantydy, jeśli Shin pomoże mu znaleźć i zabić Aquamana.

Scena po napisach wydaje się wyraźnie tworzyć sequel Aquamana z Black Manta jako głównym złoczyńcą. A sam Manta najwyraźniej się z tym zgadza.

„[Black Manta] ma okazję pojawić się wszędzie tam, gdzie jest Aquaman – powiedział Abdul-Mateen II Comicbook.com o potencjale kontynuacji swojej postaci. „Gdziekolwiek ma urządzenie lub spisek, aby wrócić do Aquamana, będzie go używał. Więc może pojawić się wszędzie. Ale kiedy to zrobi, mam nadzieję, że zobaczymy więcej jego dowcipu i więcej komediowych części Black Manta i zobaczymy więcej rzeczy, które czynią go tym, co wiem, i człowieka, którego mają fani i ludzie w tym wszechświecie. pokochał przez lata .

Pomimo faktu, że Warner Bros. nie ma jeszcze oficjalnie zielonego światła na kontynuację, a Aquaman już przyciąga duże liczby w kasie, drugi film wydaje się nieunikniony. Co to oznacza dla rozszerzonego uniwersum DC?

Gdyby to zależało od Momoa, niektórzy z członków Ligi Sprawiedliwości Aquamana pojawiliby się w następnym filmie.

„Uwielbiam Flasha. Absolutnie uwielbiam Ezrę [Millera]. Jest dla mnie jak rodzina, więc tylko po to, żeby mieć go na planie… Momoa powiedział Colliderowi, gdy zapytano go, które postacie DC chciałby zobaczyć dołączające do Aquamana na ekranie. „Myślę, że Wonder Woman też byłaby niezła. Flash i Wonder Woman to moje pierwsze dwa. Nie chcę wybierać jednego, więc wybiorę dwa .

Biorąc pod uwagę, że reżyserowi Aquaman, Jamesowi Wanowi, pierwotnie zaproponowano możliwość zrobienia samodzielnego filmu we Flashu, możliwość pojawienia się sceny Flash nie wydaje się zbyt daleko idąca.

Nie wspominając już o tym, że scena po napisach Ligi Sprawiedliwości – z nowo zbiegłym Lexem Luthor (Jesse Eisenberg) rekrutującym Deathstroke (Joe Manganiello) do nikczemnej Ligi Niesprawiedliwości – wydawała się tworzyć sequel Justice League , spotkanie, które prawdopodobnie obejmowałoby również Aquaman.

W międzyczasie miłośnicy DC mogą spodziewać się Shazam! , który zostanie otwarty 5 kwietnia 2019 roku, a jego bohaterem będzie Zachary Levi. Jest też samodzielny film o Jokerze z Joaquinem Phoenixem, który trafi do kin 4 października 2019 roku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy