Co to jest Auto Credit Score?

17 lutego 2021
Category: Kartę Kredytową

Kupując samochód, większość ludzi nie wie, że ich ocena kredytowa nie jest wykorzystywana do określenia wysokości kredytu samochodowego. Zamiast tego używana jest inna partytura. Jest to coś, co nazywa się Auto Industry Option Score („Auto Credit Score). Ta ocena kredytowa jest zwykle obliczana przez FICO wyłącznie do użytku przez pożyczkodawców samochodowych w celu określenia kwalifikacji kredytu, zaliczki i stopy procentowej.

Prawie 90% pożyczkodawców samochodów opiera swoją decyzję o udzieleniu pożyczki na podstawie Twojej zdolności kredytowej. Jest obliczany przede wszystkim na podstawie historii wcześniejszych kredytów samochodowych, a nie ogólnego kredytu, jak miałoby to miejsce w przypadku kredytu hipotecznego lub karty kredytowej. Zdziwiłbyś się, ile osób może otrzymać kredyt samochodowy, a nie kartę kredytową.

Czy znasz swój Auto Credit Score? Odwiedź tutaj, aby zobaczyć zaktualizowaną automatyczną ocenę kredytową online już teraz.

Wielu pożyczkodawców jest skłonnych udzielać pożyczek na samochód osobom o mniej pożądanej zdolności kredytowej. Dzieje się tak, ponieważ badania wykazały, że osoby o słabej historii kredytowej na ogół utrzymują spłaty kredytu samochodowego w całkiem dobrym stanie przez cały czas, pozwalając innym kredytom pozostawać bez opieki w taki czy inny sposób. To kolejny powód, dla którego potrzebują auto kredytowej oceny kredytowej, aby lepiej kierować swoją decyzją kredytową.

Ponieważ pożyczkodawcy są bardziej skłonni do korzystania z Twojej automatycznej oceny kredytowej, zamiast z Twojej oceny kredytowej, uzyskanie kredytu samochodowego może być świetnym sposobem na zbudowanie lub przywrócenie kredytu. Dokonuj tych płatności na czas i zacznij budować pozytywną historię kredytową.

Poznaj swój wynik auto. >href = https://www.smartcredit.com target = _ blank >SmartCredit.com zawiera nasz automatyczny wynik bez dodatkowych opłat. Jest on silnie ważony na podstawie następujących współczynników raportu kredytowego, które FICO również wykorzystuje w swoich wynik automatyczny:

– Pożyczka lub dzierżawa samochodu wysłana do windykacji

– Wszelkie opóźnienia w płatnościach kredytu samochodowego lub leasingu

– Kredyt samochodowy lub leasing rozliczony za kwotę niższą od zadłużenia

– Przejęcie przez pożyczkodawcę

– Całkowity kredyt z poprzednich dwóch lat

Zakres automatycznej oceny kredytowej Smart Credit wynosi od 350 do 850:

775-850685-774615-684515-614350-514Jak najlepiej przygotować się do wniosku o kredyt samochodowy?

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę samochodową upewnij się, że Twój raport kredytowy jest najlepszy, jaki powinien być. Skorzystaj ze Smart Credit, aby naprawić błędy, uzyskać korekty dotyczące dobrej woli i spłacić długi. Dzięki naszym przyciskom akcji jest to szybkie i łatwe.

Aktywne podejście do kredytu nie tylko poprawi Twoją zdolność kredytową, ale także pozytywnie wpłynie na Twój automatyczny wynik. Zwłaszcza, jeśli podejmiesz takie działania w odniesieniu do obecnych lub przeszłych pożyczek samochodowych.

Czy znasz swój Auto Score? Odwiedź tutaj, aby zobaczyć zaktualizowany Auto Score online już teraz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy

Świetnie lub doskonale Dobra lub Bardzo dobra Normalny lub Średni Poniżej normalnego lub słabego Źle lub bardzo źle