Co to jest dotacja w postaci pożyczki na wypadek katastrofy gospodarczej i co to oznacza dla małych firm?

17 lutego 2021

Dzielić

DzielićCo to jest dotacja w postaci pożyczki na wypadek katastrofy gospodarczej i co to oznacza dla małych firm?DzielićAktualizacja: SBA ogłosił 13 lipca 2020 r., Że zaliczki (dotacje) EIDL nie będą już przekazywane nowym wnioskodawcom. Właściciele małych firm i niezależni wykonawcy mogą nadal ubiegać się o pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych.

Część pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych (EIDL) jest tym, co wielu nazywa dotacją w wysokości do 10 000 USD dla tych, którzy złożą wniosek o pomoc w przypadku katastrof. Działa bardziej jak zaliczka, która nie wymaga spłaty – niezależnie od tego, czy Twój wniosek o pożyczkę zostanie zatwierdzony, czy nie. Innymi słowy, jeśli spełniasz kryteria kwalifikacyjnedo ubiegania sięo pożyczkę EIDL, złóż wniosek do SBA, a otrzymasz zaliczkę w wysokości do 10 000 USD w ciągu trzech dni roboczych – która nie musi być spłacana.

Sprawdź swoją ocenę kredytową dotacji EIDL

Dzięki Nav możesz sprawdzić, czy Twoja ocena kredytowa jest wyższa niż minimalna ocena kredytowa wymagana do pożyczki eidl. * Po założeniu bezpłatnego konta Nav otrzymasz bezpłatny dostęp do raportów kredytowych i wyników swojej firmy. Sprawdzanie nie zaszkodzi Twoim wynikom kredytowym.

Klikając „Zarejestruj się powyżej, potwierdzasz, że akceptujesz Regulamin, potwierdzasz otrzymanie naszej Informacji o polityce prywatności i zgadzasz się na jej warunki.

Jakie są kryteria kwalifikacyjne do ubiegania się o pożyczkę EIDL?

Kryteria kwalifikacji są nieco złagodzone w porównaniu z typową pożyczką SBA i mogą nawet ulec pewnym zmianom. Ponadto, w przeciwieństwie do typowej pożyczki SBA, a nawet pożyczek zabezpieczających wypłatę (PPL), które są w drodze, wniosek trafia bezpośrednio do SBA, a nie do banku lub innego pożyczkodawcy. Kryteria kwalifikacji będą wyglądać mniej więcej tak:

 • Firmy zatrudniające mniej niż 500 pracowników (z pewnymi wyjątkami)
 • Firmy, które działały przed 30 stycznia 2020 r. (Ta data jest inna niż wymagana w PPL – czyli 15 lutego 2020 r.)Firmy, które spełniają branżowe wymagania SBA dotyczące rozmiaru dla odpowiedniego kodu NAICS, które są oparte na liczbie pracowników lub rocznych wpływach (możesz sprawdzić, czy Twoje biznesowe raporty kredytowe zawierają Twój kod NAICS, pobierając bezpłatne raporty kredytowe z Nav )Not-for-profit (z wyjątkiem tych otrzymujących fundusze Medicaid)Organizacje weteranówPowinieneś być również przygotowany na:

  • Twoje zeznanie podatkowe za rok 2019, jeśli zostało złożone, lub zestawienie zysków i strat na koniec roku 2019, wraz z bilansem i ostatnio złożonym zeznaniem podatkowym dla przedsiębiorstw
  • Rachunek zysków i strat za rok 2020Porozmawiaj z naszymi ekspertami ds. Kredytów i pożyczekUzyskaj bezpłatne, bezstronne rekomendacje finansowe oparte na potrzebach biznesowych od naszego zespołu ekspertów ds. Kredytów i pożyczek.

   Jeśli potrzebujesz pomocy przy składaniu wniosku, możesz porozmawiać z jednym z naszych Specjalistów ds. Kredytów i Kredytów, który pomoże Ci bezpłatnie wypełnić wniosek. Możesz również skontaktować się bezpośrednio z SBA, dzwoniąc pod numer 1-800-659-2955 lub wysyłając e-mail na adres [email protected] , ale aby ubiegać się o EIDL, SBA sugeruje złożenie wniosku za pośrednictwem portalu internetowego SBA.

   Jeśli już złożyłeś wniosek o EDIL i nie zostałeś poproszony o podanie informacji o koncie bankowym, SBA sugeruje złożenie kolejnego wniosku – szczególnie jeśli szukasz zaliczki. Twoje dane bankowe pozwolą im bezpośrednio wpłacić zaliczkę na Twoje firmowe konto bankowe.

   UWAGA: Jeśli w zeszłym tygodniu złożyłeś wniosek o EDIL, wystąpiła usterka dotycząca danych i dane niektórych małych firm zostały przejęte. Ponieważ nie można zamrozić raportu kredytowego firmy, tak jak w przypadku danych osobowych, zalecamy natychmiastowe rozpoczęcie monitorowania zarówno kredytu osobistego, jak i kredytu biznesowego. Możesz bezpłatnie monitorować swój kredyt w Nav. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naruszeniu danych, kliknij TUTAJ.

   Co oznacza dotacja EIDL dla małych firm?

   Pożyczki na wypadek szkód ekonomicznych są ogólnie atrakcyjne z wielu powodów, w tym:

   • Dostępne są pożyczki do 2 milionów dolarów
   • Pożyczki na wypadek katastrofy mają niskie stałe oprocentowanie 3,75% lub 2,75% dla organizacji non-profitOkres spłaty wynosi do 30 lat, zmniejszając miesięczne obciążenie przepływami pieniężnymiNie ma kar za przedpłatęChociaż będą naliczane odsetki, płatności mogą zostać odroczone na sześć miesięcyPieniądze są dostępne we wszystkich 50 stanachWymóg dotyczący czasu prowadzenia działalności został zniesiony, pod warunkiem, że Twoja firma działała 31 stycznia 2020 r.Dotacja związana z EDIL umożliwia każdej firmie, która spełnia minimalne wymagania, możliwość ubiegania się o prawie natychmiast do 10.000 dolarów (SBA strzela przez trzy dni), że może korzystać ze środków bez konieczności spłaty kredytu .

    Te kredyty obrotowe (w tym dotacja) mogą być wykorzystane wyłącznie na spłatę stałych długów, wynagrodzeń, zobowiązań i innych rachunków, które mogłyby zostać zapłacone, gdyby nie doszło do katastrofy. Pożyczki nie mają na celu zastąpienia utraconej sprzedaży lub zysków ani opłacenia ekspansji. Fundusze nie mogą być wykorzystane do spłaty długu długoterminowego. Nie mogą też służyć do konsolidacji zadłużenia.

    A jeśli mam mniej niż idealny kredyt?

    Chociaż kryteria kwalifikacyjne przy składaniu wniosku mogą być nieco złagodzone, istnieją pewne problemy z kredytem, ​​które mogą Cię zdyskwalifikować:

    • Masz ponad sześćdziesiąt (60) dni zaległości z tytułu zobowiązań alimentacyjnych
    • Masz wyroki przeciwko tobie dotyczące długów federalnych i nie opracowałeś zadowalającego planu spłatyMasz federalne fundusze podatkowe przekraczające 10000 USD (nadal możesz się kwalifikować, ale musisz przedstawić zadowalające wyjaśnienie i być w stanie spłacić dług podatkowy – zalecamy jak najszybsze opracowanie planu płatności w IRSNa szczęście SBA nie wymaga wyjątkowego kredytu, aby ubiegać się o te pożyczki, ale powinieneś być przygotowany na dołączenie wyjaśnienia swojej obecnej sytuacji do wniosku. Wytyczne dla tych, którzy rozpatrują wnioski o pożyczkę w przypadku katastrofy SBA:

     „Na potrzeby pożyczek na wypadek katastrofy zadowalającą historię kredytową definiuje się jako historię, która generalnie przedstawia płatności na rzecz wierzycieli zgodnie z ustaleniami, chyba że uzasadnione jest inaczej…

     Ogólnie rzecz biorąc, historia składająca się z drobnych, odosobnionych przypadków niekorzystnego kredytu lub opóźnionych płatności jest akceptowalna. Poważne przypadki niekorzystnego kredytu, takie jak nieopłacone orzeczenia, przejęcia, poprzednie przejęcia, odpisy i niezapłacone windykacje można przezwyciężyć, pod warunkiem że:

      1. Skarżący wyjaśnia uchybienie; i
      2. Wnioskodawca ma inne konta z dokumentami płatności „zgodnie z ustaleniami. Do celów oceny niekorzystnych informacji znalezionych w raportach kredytowych wnioskodawcy, informacje te należy rozpatrywać w kontekście wszystkich okoliczności; na przykład trudności finansowe spowodowane jednorazowymi sytuacjami, takimi jak rozwód, utrata pracy, poważna choroba medyczna itp.

       W przypadku pożyczek na wypadek katastrofy zbiory medyczne nie są uważane za informacje niekorzystne.

       Windykacje pozamedyczne lub odpisy z kont o łącznej wartości 10 000 USD lub mniejszej oraz egzekucje lub akty zastępujące egzekucje, które miały miejsce ponad dwa lata od daty złożenia wniosku o pożyczkę, są uznawane za akceptowalne ryzyko kredytowe i nie wymagają żadnych dodatkowych usprawiedliwienie.

       Biorąc to pod uwagę, nie ma gwarancji, że zostaniesz zatwierdzony do pożyczki, jeśli masz złą historię kredytową. Na szczęście dotacja do 10.000 $ związana z pożyczką nie musi być spłacana, nawet jeśli Twój wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony.

       Uzyskaj pełny obraz kredytu w jednym miejscuNav łączy Twój osobisty i biznesowy kredyt na jednym DARMOWYM koncie, dzięki czemu możesz monitorować swój pełny obraz kredytowy.

       Dotacja w postaci pożyczki na wypadek katastrofy gospodarczej: podsumowanie?Jeśli spełniasz minimalne wymagania, aby ubiegać się o pożyczkę na wypadek katastrofy, dotacja będzie dostępna niezależnie od tego, czy Twój wniosek o pożyczkę zostanie zatwierdzony. Mając to na uwadze, jeśli potrzebujesz szybkiego dostępu do kapitału i nie potrzebujesz większej kwoty pożyczki, może to być dla Ciebie dobra opcja.

       Pożyczka z ochroną pensji to kolejna opcja do rozważenia. Opiera się na programie pożyczek 7 (a). Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest skorzystanie z Kalkulatora pożyczki zabezpieczającej wypłatę, który pomoże Ci określić kwotę pożyczki, na którą powinieneś spojrzeć. Możesz również odwiedzić jednego z naszych Specjalistów ds. Kredytów i Kredytów, który pomoże Ci podjąć świadomą decyzję, który program będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

       Zobacz, do jakiej kwoty pożyczki SBA się kwalifikujeszSkorzystaj z naszego kalkulatora pożyczki CARES Act SBA, aby sprawdzić, do jakiej kwoty Twoja firma może się kwalifikować.

       Należy pamiętać, że te informacje szybko się zmieniają i opierają się na naszej obecnej wiedzy na temat programów. To może się zmienić i prawdopodobnie się zmieni. Chociaż będziemy monitorować i aktualizować te informacje, gdy pojawią się nowe informacje, prosimy nie polegać wyłącznie na nich przy podejmowaniu decyzji finansowych. Zachęcamy do konsultacji z prawnikami, specjalistami ds. Księgowości i doradcami finansowymi. Aby sprawdzić swoje opcje finansowania w czasie rzeczywistym z jednym z ekspertów Nav w dziedzinie pożyczek, skontaktuj sięz nami.

       Ten artykuł został pierwotnie napisany 31 marca 2020 roku i zaktualizowany 13 lipca 2020 roku.

       Oceń ten artykułTen artykuł ma obecnie 171 ocen ze średnią 4,5 gwiazdki.

       O AUTORZETy Kiisel jest adwokatem biznesu na Main Street, autorem i weteranem marketingu z ponad 30-letnim doświadczeniem w pisaniu o małych firmach i ich finansowaniu. Jego misją w Nav jest udostępnienie labiryntu finansowania małych firm poprzez wplatanie osobistych doświadczeń i innych istotnych anegdot w regularną dyskusję na temat jednego z największych wyzwań stojących dziś przed właścicielami małych firm.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy