Co to jest kredyt czynszowy na własność?

17 lutego 2021
Category: Twojej Okolicy

Jak wynająć dom z opcją zakupu

Kiedy rynek mieszkaniowy jest powolny, niektórzy właściciele domów, których domy są na sprzedaż, wynajmują je, aby pokryć swoje wydatki. Niektórzy sprzedawcy oferują zachęty dla najemców w nadziei, że ostatecznie kupią dom. Jedną z kreatywnych opcji jest oferowanie domu do wynajęcia z opcją zakupu. W umowie część czynszu może zostać przekazana kupującemu na poczet zaliczki na poczet domu i jest mu przekazywana jako kredyt przy zamknięciu.

Ramy czasowe

W umowie opcji leasingu umowa najmu jest spisywana w celu uwzględnienia określonej kwoty czynszu, która zostanie przeznaczona na zaliczkę lub zostanie wykorzystana na obniżenie ceny sprzedaży. Aby otrzymać kredyt, najemca musiałby zamknąć zakup w określonym czasie. Ten czas może trwać rok lub dwa lata, ale niektóre wydłużają się, w zależności od tego, co obie strony negocjują i co uzgodnią. Jeśli najemca spodziewa się, że zostanie zamknięty w ciągu 12 miesięcy, powinien poprosić specjalistę od kredytów hipotecznych, który wstępnie zakwalifikuje go do kredytu hipotecznego, nawet jeśli zamknięcie nie nastąpi przez rok. Daje to wystarczająco dużo czasu na rozliczenie pozycji kredytowych i zgromadzenie środków na zaliczkę potrzebnych do zamknięcia pożyczki.

Identyfikacja

Umowa dzierżawy określa kwotę kredytu udzielonego kupującemu. Zwykle jest to część miesięcznego czynszu. Inne kredyty wymienione w umowie obejmowałyby kaucji i kaucji dla zwierząt. Załóżmy, że zgadzasz się na wynajem domu na 12 miesięcy za 850 USD miesięcznie, a czynsz rynkowy w okolicy wynosi 800 USD miesięcznie (zgodnie z ustaleniami rzeczoznawcy). 50 $ różnicy w czynszu może zostać zaliczone na poczet kwoty zaliczki. Powiedzmy również, że wpłaciłeś 800 $ depozytu i 200 $ za zwierzę. Sprzedawca może zezwolić na kredyt w wysokości 1000 USD w depozytach w momencie zamknięcia, ale to pożyczkodawca decyduje, jak wykorzystać te kredyty. Zrozum, że jeśli nie zamkniesz pożyczki, najprawdopodobniej stracisz depozyty i kredyty czynszowe.

Znaczenie

Umowy leasingu są korzystne dla kupujących, którzy muszą wynająć mieszkanie przed zamknięciem domu, ponieważ najemcy są w stanie zgromadzić część kapitału własnego. Cena zakupu ustalana jest na początku okresu najmu. Miejmy nadzieję, że do czasu zamknięcia transakcji wartość nieruchomości wzrosłaby. Najemcy mogą również otrzymywać wynagrodzenie za wykonywanie prac domowych, takich jak naprawy kosmetyczne, sprzątanie podwórka, rozwiązywanie problemów krajobrazowych lub inne potrzeby.

Korzyści

Istnieje wiele korzyści dla właściciela domu z umowy kupna-leasingu. Miesięczny czynsz najemcy / kupującego pokrywa jego spłatę kredytu hipotecznego, co zmniejsza jego stres finansowy. Najemca czerpie korzyści, ponieważ może odzyskać część swojego miesięcznego czynszu, jeśli kupi dom. Najemca jest w stanie zamrozić cenę sprzedaży na rok lub dwa przed zamknięciem i może „wypróbować okolicę, szkoły i okolicę, aby sprawdzić, czy jest z tego powodu zadowolony, aby zostać na stałe.

Ostrzeżenie

Najemcy powinni mieć świadomość, że wytyczne pożyczkodawców zezwalają na wykorzystanie kredytu na czynsz jako części przedpłaty tylko w określonych okolicznościach. Jeśli najemca płaci więcej niż czynsze rynkowe za okolicę, nadwyżka czynszu (powyżej i powyżej czynszu rynkowego) może zostać przelana na kredytobiorcę w momencie zakończenia spłaty kredytu hipotecznego. W powyższym przykładzie rynkowy czynsz za dom w Twojej okolicy wynosi 800 USD miesięcznie, a zgadzasz się zapłacić 850 USD. Sprzedający może dać Ci 50 $ miesięcznie, co daje 600 $ (50 $ razy 12 równa się 600 $) rocznego kredytu na czynsz do wykorzystania na wpłatę zaliczki. Jeśli czynsze na Twoim osiedlowym rynku wynoszą 800 USD, a wynajmujesz dom za 700 USD miesięcznie, wszelkie kredyty, które sprzedawca zgodzi się udzielić, muszą zostać wykorzystane na obniżenie ceny sprzedaży domu.

Porozmawiaj z przedstawicielem ds. Kredytów hipotecznych, aby uzyskać informacje na temat innych kredytów (takich jak depozyty) i sposobu ich wykorzystania jako kredytu czynszowego. Pożyczkodawca może zezwolić na wykorzystanie depozytów jako części zaliczki, ale jeśli nie, mogą one zostać wykorzystane do obniżenia ceny sprzedaży domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy