Co to jest podmiot obsługujący płatności kartą kredytową?

17 lutego 2021
Category: Twoje Konto

22 czerwca 2020 r. | Kupcy | PayKings

Procesor płatności kartą kredytową to narzędzie używane przez handlowców do przetwarzania transakcji. Procesor płatności umożliwia akceptowanie płatności kartą kredytową i bezpieczne przesyłanie informacji bankowych. Podmioty obsługujące płatności kartą kredytową mogą specjalizować się w branżach wysokiego ryzyka lub być tradycyjnymi procesorami z głównego nurtu. Obsługa kart kredytowych wysokiego ryzyka ułatwia przyjmowanie płatności. Trendy e-commerce kładą duży nacisk na korzystanie z kart kredytowych. Dzięki wdrożeniu procesora płatności sprzedawcy mogą akceptować więcej płatności.

Sprzedawcy mogą wdrażać procesory płatności kartą kredytową na różne sposoby. Najczęściej sprzedawcy mogą korzystać z terminala kart kredytowych, aby przesuwać karty lub odczytywać chipy kart. Terminale mobilne podłączane do telefonów komórkowych i iPadów rozszerzyły rynki dla sprzedawców, umożliwiając im przyjmowanie płatności w każdym miejscu. Podmioty obsługujące płatności kartą kredytową rozszerzyły się na Internet, aby akceptować transakcje bez użycia karty. Ponieważ handel na rynkach internetowych nadal się rozwija, technologia płatności kartą kredytową nadal się rozwija.

Jak działa przetwarzanie płatności kartą kredytową?

Proces płatności kartą kredytową rozpoczyna się, gdy klient dokonuje zakupu w witrynie eCommerce. Podczas realizacji transakcji dane płatnicze klienta są gromadzone i bezpiecznie szyfrowane w bramce płatniczej wysokiego ryzyka. Bramkę płatności można uznać za pośrednika między sprzedawcą a płacącymi klientami. Gdy bramka otrzyma dane dotyczące płatności, procesor płatności może je zweryfikować. Ten krok gwarantuje, że kupujący jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje. Po potwierdzeniu posiadacza karty procesor płatności przesyła dane dotyczące płatności do odpowiedniego wystawcy karty kredytowej i banku. Do wystawcy karty lub banku należy autoryzacja transakcji. Firmy obsługujące karty i banki dbają o to, aby zakup był typowym zachowaniem posiadacza karty. W większości przypadków transakcja sprawdza wszystkie pola i jest zatwierdzana. Na tym etapieprocesor płatności informuje bramkę płatności, że transakcja została zatwierdzona. Wreszcie, płatności trafiają na konto sprzedawcy wysokiego ryzyka po ich zwolnieniu z banku. Brama sprzedawcy odzwierciedla zakończenie transakcji i zwalnia zakupione produkty do wysyłki.

Transakcja może zostać odrzucona, jeśli oszustwo zostanie wykryte podczas procesu zatwierdzania przez wystawcę karty i bank. W niektórych przypadkach firmy obsługujące karty i banki mogą wstrzymać zakup, dopóki posiadacz karty nie wskaże, że zakup jest ważny. W takim przypadku procesor komunikuje się z bramką płatniczą wysokiego ryzyka, że ​​nastąpiła odmowa. Ponieważ przetwarzanie płatności online jest transakcją bez użycia karty, hakerzy mogą łatwo składać fałszywe zamówienia online. Dzięki wbudowanym funkcjom bezpieczeństwa procesorów kart kredytowych, wszystkie strony są lepiej chronione przed oszustwami.

Procesory płatności kartami kredytowymi wysokiego ryzyka VS tradycyjne procesory

Procesory płatności kartami kredytowymi wysokiego ryzyka oferują wiedzę specjalistyczną dla branż wysokiego ryzyka. Podczas gdy oba rodzaje przetwarzania kart kredytowych wykonują niezbędne kroki opisane powyżej, podmioty przetwarzające karty kredytowe wysokiego ryzyka mają specjalizację, której nie mają tradycyjne podmioty przetwarzające płatności. Te branże nieustannie doświadczają zmian w przepisach. Otaczające je prawa mogą być trudne w nawigacji. Tradycyjne podmioty obsługujące płatności nie chcą radzić sobie ze zmianami przepisów, które są związane z rozwojem branży. Podmioty przetwarzające płatności są stale poddawane regulacji, co zapewnia handlowcom dobrą pozycję.

Branża wysokiego ryzyka wiąże się z wieloma ograniczeniami dotyczącymi sprzedaży określonych produktów, co sprawia, że ​​transakcje bez karty są bardziej ryzykowne niż zwykle. Na szczęście dla sprzedawców procesor płatności wysokiego ryzyka może ułatwić zamawianie produktów. W przypadku vape, CBD, tytoniu i innych produktów z ograniczeniami wiekowymi wymagana jest weryfikacja. Wiek kupującego jest weryfikowany na wczesnym etapie procesu, aby zapobiec nielegalnej sprzedaży. Ponadto podmioty przetwarzające karty kredytowe wysokiego ryzyka mogą sprawdzić, czy kupujący potrzebują licencji na zakup produktów.

Założenie firmy na tradycyjnej platformie może przyprawić kupców o ból głowy. Tradycyjne firmy obsługujące płatności, takie jak Stripe i PayPal, nie podejmują tego ryzyka. Te konwencjonalne platformy wyraźnie zakazują sprzedaży produktów wysokiego ryzyka na swoich platformach lub z wykorzystaniem ich przetwarzania płatności. Jednak obietnica natychmiastowego zatwierdzenia konta handlowego przez te platformy jest myląca dla wielu sprzedawców. W przeciwieństwie do tradycyjnych procesorów płatności, takich jak Stripe i PayPal, podmioty przetwarzające płatności wysokiego ryzyka akceptują ryzyko sprzedaży produktów swojego sprzedawcy. Ze względu na charakter branż wysokiego ryzyka sprzedawcy mogą doświadczyć wysokiego wskaźnika obciążenia zwrotnego.

W jaki sposób podmiot obsługujący płatności kartą kredytową wysokiego ryzyka może odnieść korzyści dla handlowców?

Procesory płatności wysokiego ryzyka lepiej chronią sprzedawców ze względu na ich specjalizację branżową. Dzięki funkcjom bezpieczeństwa, takim jak weryfikacja wieku i kontrole licencji, sprzedawcy wysokiego ryzyka przestrzegają ściśle regulowanych wytycznych branżowych. Zdolność procesora kart kredytowych do wczesnego ustalenia autentyczności kupującego zapewnia lepszą ochronę zapasów handlowca i przepływów pieniężnych przed oszustwami. Dodatkowo dane klientów są bezpiecznie szyfrowane.

Posiadanie odpowiedniego przetwarzania kart kredytowych ułatwia handlowcom prowadzenie integracji z bramą handlową wysokiego ryzyka. Bramka płatności pomaga handlowcom zarządzać zamówieniami i przeglądać status transakcji z jednego miejsca. Ponadto można je skonfigurować do zarządzania zapasami. Gdy zamówienia są składane i realizowane, śledzenie zapasów odzwierciedla różnicę. Płatności cykliczne można łatwo skonfigurować, a informacje o płatnościach klienta są bezpiecznie zaszyfrowane w bramce płatniczej wysokiego ryzyka. Firmy mogą również zarządzać swoimi cyklicznymi harmonogramami fakturowania i wysyłki z poziomu bramy. Subskrypcje mogą być również utrzymywane lub szybko anulowane przez bramkę.

Dlaczego warto ufać PayKings?

PayKings jest wiodącym dostawcą w zakresie przetwarzania płatności kartami kredytowymi dla firm wysokiego ryzyka. Pozwól naszemu zespołowi ekspertów branżowych opracować Twoje konta eCommerce wysokiego ryzyka. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz konta możliwości biznesowych usług handlowych, czy też płatności wysokiego ryzyka i bramki handlowca, PayKings może pomóc Ci zdecydować, które rozwiązanie jest odpowiednie dla Twojej firmy internetowej.

Uzyskaj bezpłatną wycenę konta handlowca od PayKings już dziś i przybliż swoją firmę wysokiego ryzyka o krok do rozwiązania, którego potrzebujesz. W ciągu zaledwie 48 godzin otrzymasz wyceny od jednego z naszych dedykowanych brokerów kont handlowych wysokiego ryzyka. Zindywidualizowane konto w portalu PayKings będzie Cię na bieżąco informować o statusie Twojego konta. Twój broker konta handlowego pomoże Ci nawet wybrać procesory kart kredytowych i bramki, które współpracują z Twoim kontem handlowca. Dodatkowo, Twoje konto handlowe PayKings bezproblemowo zintegruje się z istniejącymi witrynami internetowymi i aplikacjami mobilnymi.

Dedykowany do dostarczania handlowcom najlepszych rozwiązań wysokiego ryzyka, PayKings oferuje najbardziej konkurencyjne stawki. PayKings nie godzi się na kompromis w kwestii jakości lub bezpieczeństwa. Dzięki dziesiątkom zaufanych relacji z kartami i bankami, które są gotowe przejąć odpowiedzialność za Twoje konta eCommerce wysokiego ryzyka, zadzwoń do PayKings już dziś, aby uzyskać rozwiązanie do przetwarzania kart kredytowych.

22 czerwca 2020 r. | Kupcy | PayKings

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy