Co to jest weryfikacja zatrudnienia w przypadku kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021

Kiedy ubiegasz się o kredyt hipoteczny, ubezpieczyciele będą przeszukiwać Twoje finanse, aby ustalić, czy jesteś dobrym kandydatem do pożyczki.

Obejmuje to weryfikację wielu danych osobowych, w tym dochodów, aktywów, historii kredytowej i zatrudnienia.

Bez tych ważnych szczegółów pożyczkodawca nie byłby w stanie ocenić ryzyka niewykonania zobowiązania, szans na brak spłaty kredytu hipotecznego lub, co gorsza, w przypadku przejęcia.

Nazywa się to „zdolnością, która jest jednym z trzech „C gwarantowania emisji i zasadniczo Twoją zdolnością do spłaty pożyczki.

Składając wniosek o kredyt hipoteczny, podajesz informacje dotyczące zatrudnienia
 • Najpierw wystarczy, że we wniosku o pożyczkę wpiszesz informacje o zatrudnieniu
 • W tym stanowisko i czas w pracyWraz z pensją i wszelkimi nadgodzinami / dodatkamiJest to później weryfikowane dokumentami finansowymi i weryfikacją zatrudnieniaNa początkowych etapach procesu kredytu mieszkaniowego po prostu wpiszesz lub powiesz bankowi lub brokerowi, czym zarabiasz na życie, ile zarabiasz i jak długo to robisz.

  Przyjmuje się zasadę, że pożyczkodawcy hipoteczni chcą co najmniej dwóch lat na tym samym stanowisku lub w tej samej branży.

  To pokazuje im historię zarobków, konsekwentnie byłeś zatrudniony i posiadasz zdolność do utrzymania zatrudnienia, z których wszystkie są ważne dla zapewnienia terminowych spłat kredytu hipotecznego w przyszłości.

  Gdy Twój wniosek o pożyczkę mieszkaniową dotrze do biurka subemitenta, zagłębią się w szczegóły i połączą wszystkie punkty.

  Oznacza to spojrzenie na to, czym zarabiasz na życie, ile otrzymujesz, ile zaoszczędziłeś i upewniając się, że to wszystko ma sens.

  Na początku XXI wieku, kiedy deklarowane pożyczki dochodowe były wściekłością, ubezpieczyciele musieli być naprawdę sumienni, aby upewnić się, że to, co pożyczkobiorca powiedział, że zarobił, ma sens.

  Na przykład osoba pracująca jako kasjer prawdopodobnie nie mogłaby stwierdzić, że zarabia 100 000 $ i uszło mu to na sucho.

  Ale dla tych, którzy mieli mniej jasne stanowisko, czasami weryfikacja zatrudnienia może wyjaśnić sprawę.

  Co się dzieje, gdy pożyczkodawcy weryfikują zatrudnienie?
  • Ubezpieczyciele muszą wiedzieć, że faktycznie jesteś zatrudniony
  • I praca na stanowisku i branży podanej we wniosku o pożyczkęWeryfikują te informacje, dzwoniąc do twojego pracodawcy lub skanując bazę danychZazwyczaj na wczesnym etapie procesu kredytowania domu i przy zamykaniuPo podpisaniu wstępnych ujawnień podmiot udzielający pożyczki prawdopodobnie z góry zweryfikuje zatrudnienie.

   Istnieje firma The Work Number, należąca do biura kredytowego Experian, która oferuje weryfikację zatrudnienia dla kredytodawców hipotecznych.

   Współpracują z tysiącami pracodawców w całym kraju, w tym ponad 75% firm z listy Fortune 500 i większości pracodawców rządowych.

   Numer pracy wystawia raporty danych o zatrudnieniu (EDR), które wyglądają podobnie do raportów kredytowych, ale zamiast zawierać historię kredytową, zawierają historię zatrudnienia.

   Mówiąc o podobieństwach między raportami o zatrudnieniu i raportami kredytowymi, możesz również kwestionować informacje, które uważasz za niedokładne lub niekompletne.

   W rzeczywistości jest wbudowany w różne systemy udzielania kredytów hipotecznych (LOS), takie jak Blend, Calyx, Encompass, Floify, Roostify i inne. Ułatwia to pierwotnym pożyczkodawcom importowanie Twoich informacji o zatrudnieniu.

   EDR będzie zawierał takie informacje, jak data rozpoczęcia współpracy z pracodawcą, całkowity czas pracy, wynagrodzenie podstawowe, wynagrodzenie za nadgodziny, premie i wynagrodzenie całkowite.

   Dodatkowo może pokazywać Twoją ostatnią podwyżkę i wszelkie przewidywane podwyżki zaplanowane na najbliższą przyszłość, a także zestawienie zarobków za ostatni okres wypłaty.

   Należy również podać adres i dane kontaktowe pracodawcy, na wypadek, gdyby pośrednik kredytowy lub subemitent musiał zadzwonić.

   Jeśli firma nie znajduje się w bazie danych The Work Number, może być konieczne skontaktowanie się bezpośrednio z działem HR i poproszenie o przeprowadzenie weryfikacji zatrudnienia (VOE).

   Twój pracodawca może zostać poproszony o wypełnienie formularza VOE, który zawiera te same szczegóły, takie jak historia pracy, wynagrodzenie itp.

   Zwykle pisemne VOE jest konieczne tylko w przypadku korzystania z nadgodzin i premii, w przeciwnym razie często można uciec z werbalnym VOE.

   Jeśli pożyczkobiorca jest samozatrudniony, zazwyczaj poprosi Cię o dostarczenie zezwolenia na prowadzenie działalności lub listu CPA, aby połączyć wszystko razem z zeznaniami podatkowymi.

   Upewnij się, że jesteś zatrudniony podczas całego procesu kredytowego!
   • Drugie VOE zostanie wykonane mniej więcej w momencie zamknięcia kredytu
   • Aby upewnić się, że nadal jesteś zatrudnionyI że nie rzuciłeś, nie zostałeś zwolniony ani nie zmieniłeś pracyWięc nie rób bałaganu, dopóki kredyt hipoteczny nie zostanie opłaconyMniej więcej w momencie zamknięcia zostanie wykonany drugi VOE, zwany „Funding VOE. Albo ustne za pośrednictwem działu HR, albo odświeżony raport z The Work Number lub podobnej firmy o nazwie Inverify.

    Jest to ważne, ponieważ czasami z jakiegoś szalonego powodu dana osoba rzuca pracę, zmienia pracę lub zostaje zwolniona w trakcie procesu składania wniosku o pożyczkę. Brzmi to mało prawdopodobne, ale takie rzeczy zdarzają się cały czas.

    Zasadniczo pożyczkodawca musi wiedzieć, że pod koniec procesu nadal jesteś zatrudniony za wynagrodzeniem.

    W każdym razie, uzbrojeni w te informacje, ubezpieczyciele będą mogli z pewnością podjąć decyzję o pożyczce mieszkaniowej, wiedząc, że jesteś w stanie dokonać płatności i spłacić pożyczkę.

    Poświęcając czas na weryfikację zatrudnienia, pożyczkodawcy mogą ograniczyć oszustwa, a także zapewnić, że zatwierdzani są tylko pożyczkobiorcy posiadający zdolność kredytową.

    Ważne jest, aby pożyczkobiorcy byli uczciwi podczas odpowiadania na pytania związane z zatrudnieniem, ponieważ te informacje zostaną zweryfikowane.

    Co ciekawe, zdarzały się przypadki zakładania fałszywych firm w wyraźnym celu oszukania kredytodawców hipotecznych, nawet jeśli weryfikują zatrudnienie.

    Tworząc fałszywe nazwy firm z prawdziwymi adresami, numerami telefonów i personelem, oszuści mogą czasami obejść te zasady. Tworzą nawet fałszywe odcinki wypłaty, aby się z tym pogodzić.

    Ale finansiści hipoteczni, tacy jak Fannie Mae, mówią, że często wydają się podejrzani, z zawyżonymi pensjami, ograniczoną historią pracy i odcinkami wypłat, w których brakuje typowych szczegółów dotyczących 401 funtów, składek na ubezpieczenie zdrowotne i tak dalej.

    Podsumowując, zatrudnienie jest kluczowym elementem tortu ubezpieczeniowego i jest niezbędne, aby kwalifikować się do kredytu hipotecznego. Upewnij się, że Twoja historia pracy może zostać zweryfikowana, aby zapewnić sukces podczas ubiegania się o pożyczkę mieszkaniową.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy