Co zrobić, jeśli zostałeś pozwany przez firmę obsługującą karty kredytowe

17 lutego 2021
Category: Wystawca Karty

Opublikowane 16 lipca 2020 r. Przez Waltera Benenati | Bankructwo Benenati

Zadłużenie z tytułu kart kredytowych to problem, który nęka dziś tak wielu ludzi, zwłaszcza w tych trudnych ekonomicznie czasach. To, co zaczyna się jako irytujące wezwania do windykacji, ostatecznie przekształca się w działania prawne firmy obsługującej karty kredytowe lub zewnętrznego windykatora.

Sprawy sądowe American Express, Discover Bank, Bank of America i Capital One są powszechne. Następnie masz pozwy od Portfolio Recovery, Midland Funding, CACH LLC, LVNV Funding, Cavalry SPV, a lista jest długa. To są nabywcy długów. Jako pełnomocnik procesowy reprezentuję klientów we wszystkich tych procesach i robię to od ponad dziesięciu lat. Nie oceniam moich klientów ani dlaczego nie zostało to opłacone. Skupiam się na tym, co teraz zrobimy, aby go rozwiązać.

Jeśli otrzymasz wezwanie pocztą wskazujące, że firma obsługująca Twoją kartę kredytową pozwała Cię o ściągnięcie długu, nie ignoruj ​​go. Ważne jest, abyś wiedział, co obejmuje postępowanie prawne w celu odzyskania długu i jak zareagować, jeśli jesteś odbiorcą.

Moja sugestia jest taka, że ​​właśnie wtedy powinieneś do mnie zadzwonić, aby omówić za i przeciw, czy powinieneś uzyskać zastępstwo prawne w sprawie, czy rozważyć ogłoszenie upadłości. Często bycie pozwanym za dług jest oznaką innych rzeczy, które nadejdą. Czasami sensowniej jest pozbyć się wszystkich długów, zachowując samochody i dom.

Przedawnienie na Florydzie to pięć lat dla długów, które obejmują pożyczki osobiste i pisemne umowy. Jednak w przypadku zadłużenia na karcie kredytowej termin ten wynosi cztery lata od daty ostatniej spłaty zadłużenia, co będzie miało wpływ na to, jak szybko firma obsługująca kartę kredytową złoży pozew.

Po wniesieniu pozwu i doręczeniu wezwania masz zwykle od 20 do 30 dni od daty zawiadomienia na odpowiedź. Nie możemy wystarczająco podkreślić, jak ważne jest, aby odpowiedzieć na pozew w odpowiednim czasie. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz, że sąd wyda wierzycielowi wyrok zaoczny, automatycznie orzekając na jego korzyść. Ten wyrok tylko przyspieszy proces i pozwoli wierzycielowi zająć twoje wynagrodzenie lub konto bankowe do zapłaty. Odpowiadając, masz szansę przedstawić swoją stronę sprawy.

Zalecamy, aby konsumenci zatrudniali prawnika, który pomoże im odpowiedzieć na pozew, ale jeśli tego nie zrobisz, musisz wiedzieć, co powiedzieć w odpowiedzi. Najpierw musisz zweryfikować dług i kwotę zadłużenia. Masz prawo zażądać dokumentacji dotyczącej długu, aby upewnić się, że kwota, którą podaje, jest prawidłowa, a jeśli tak nie jest, podaj prawidłową kwotę w swojej odpowiedzi. W swojej odpowiedzi możesz również zażądać rozliczenia należnej kwoty. Wystawca karty kredytowej może preferować tę opcję, ponieważ oszczędza to również czas i pieniądze na opłatach prawnych i przyspiesza proces. Rozliczenie może obejmować plan płatności lub płatność ryczałtową za obniżoną kwotę. Jeśli nie masz pewności, co zrobić w ramach ugody, zalecamy skonsultowanie się z prawnikiem przed podjęciem współpracy z wierzycielem, aby upewnić się, że Twoje prawa są chronione.

Jeżeli wierzyciel złożył pozew po upływie terminu przedawnienia, należy złożyć odpowiedź na tę obronę i przedstawić dowód, kiedy nastąpiła ostatnia wpłata na konto. Jeśli zdecydujesz się walczyć z pozwem, a pozew przekroczy 5000 USD, będziesz mieć 20 dni na złożenie odpowiedzi na pozew.

Napisanie listu z informacją, że nie możesz zapłacić, ponieważ straciłeś pracę lub ktoś zachorował NIE jest właściwą odpowiedzią i faktycznie posłuży jako przyznanie się do długu i znacznie ułatwi pracę firmie prawniczej, która cię pozywa. Zalecam zatrudnienie prawnika, który zajmie się tą sprawą. Zwykle codziennie współpracujemy z tymi windykatorami i możemy spróbować uzyskać dla Ciebie możliwie najlepszy wynik.

W niektórych sytuacjach możesz po prostu nie mieć pieniędzy na spłatę długu. Jeśli jesteś w tragicznej sytuacji finansowej i nie masz pieniędzy na walkę z pozwem lub spłatę długu, bankructwo może być dla Ciebie najlepszą opcją. Porozmawiaj z prawnikiem ds. Upadłości, aby zrozumieć, o co chodzi i zdecydować, czy ta opcja jest dla Ciebie najlepsza. W zależności od Twojej sytuacji, ogłoszenie upadłości może być doskonałą opcją dla całkowitego umorzenia długu, zwłaszcza jeśli jest to niezabezpieczony dług na karcie kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy