Czy Bitcoin Investing jest martwy? Trendy kryptowalut 2020

17 lutego 2021

Trendy kryptowalut 2020

Rok 2019 był dla inwestorów i przedsiębiorstw okresem niepewności. Wojny handlowe odbiły się na gospodarce, co pozostawia wielu do zakwestionowania ich strategii inwestycyjnych.

Jednym ze sposobów umocnienia inwestycji i zaoferowania warstwy ochrony przed wahaniami na giełdzie jest dywersyfikacja portfela, ale czy Bitcoin inwestuje w rozwiązanie?

Przeszłość i teraźniejszość Bitcoin i Bitcoin InvestingUruchomiony nieco ponad dziesięć lat temu Bitcoin stał się pierwszą zdecentralizowaną walutą, która trafiła na rynek krajowy, a wraz z nią pojawiło się mnóstwo innych – między innymi Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Ripple i NEO. Od tego czasu Bitcoin, podobnie jak inne waluty, żyły w pewnym sensie w podwójnym życiu.

Dla niektórych kryptowaluty stanowią okazję do dalszego budowania globalnej gospodarki bez zawiłości gospodarki wielowalutowej. Jednak dla innych kryptowaluta, która często zapewnia pewien poziom anonimowości, działała jako sposób na swobodne angażowanie się na czarnym rynku.

Popularność i sukces Bitcoina spadły i spadły od 2008 roku, ale na początku 2017 roku kryptowaluta odnotowała wzrost jak żadna inna i osiągnęła rekordowy poziom prawie 20000 USD za monetę. Jak można przypuszczać, wcześni inwestorzy, zakładając, że dokonali spieniężenia na czas, osiągnęli znaczące zyski, zwłaszcza biorąc pod uwagę niektóre z pierwszych bitcoinów sprzedanych za grosze za dolara.

Jak to często bywa w przypadku niezbadanych i nieoczekiwanych wysokodochodowych inwestycji, pękła bańka bitcoinowa, a wartość monety nie osiągnęła historycznych szczytów z 2017 roku. Od tego czasu wartość Bitcoina nadal się waha. Na przykład w chwili pisania tego tekstu wartość monety, choć nadal podatna na wahania, wykazywała dość stały wzrost od początku 2019 r.

Przyszłość inwestowania w Bitcoin i BitcoinCzy stały spadek wartości Bitcoina oznacza, że ​​inwestycje będą stale spadać? A może waluta będzie kontynuowała serię spadków i przepływów, a niektóre skoki będą dawać znaczne zyski tym, którzy się jej trzymają?

Krótka odpowiedź brzmi: nikt tak naprawdę nie wie. Możesz przeszukać internet już teraz i uzyskać inną opinię od ekspertów kryptowalut z całego świata. Czemu? Po pierwsze, Bitcoin i ogólnie kryptowaluta wciąż dojrzewają. To ryzykowna inwestycja, która może przynieść ogromne zyski tak szybko, jak może doprowadzić do dużych strat.

I odwrotnie, rośnie akceptacja Bitcoinów i realnie jest to pierwsza waluta non-fiat, która okazuje się obiecująca na poziomie globalnym. Niektórzy sprzedawcy, na przykład Microsoft, akceptują to nawet jako zapłatę za określone towary i usługi. usługi, towary lub usługi.

Zakładając, że nie ma drastycznych zmian w ogólnej trajektorii Bitcoina – takiej, która pozwala mu stać się legalną walutą – rządy będą musiały kontynuować swoje wysiłki, aby zarządzać nim wraz z walutą fiducjarną. I nie do końca wiadomo, jak nadzór i regulacje odegrają się w dłuższej perspektywie.

Nawet najbliższa przyszłość Bitcoina jest nieco niepewna, ponieważ oczekuje się, że moneta „zmniejszy się o połowę wiosną 2020 roku. Bez wchodzenia w zawiłości wydobywania bitcoinów, halving oznacza zmniejszenie kwoty, jaką górnik bitcoinów otrzymuje w zamian za stworzenie bitcoina.

Ostatecznie zmniejszenie o połowę może wpłynąć na podaż i popyt. Zdarza się to mniej więcej co cztery lata, aw przeszłości miało długoterminowy pozytywny wpływ na cenę. I chociaż historia często się powtarza, nie wiadomo, co stanie się tym razem.

Inwestowanie w Bitcoin – czy to jest dla Ciebie odpowiednie?Mimo że Bitcoin istnieje już od dekady, nadal jest naznaczony niepewnością. Zyski mogą być niewiarygodne, ale straty mogą być katastrofalne. Pozostaje więc pytanie: „Czy inwestowanie w Bitcoin to dobry pomysł? Chodzi naprawdę o wyczucie czasu i komfort związany z ryzykiem.

Jeśli szukasz jednej ścieżki do inwestycji, Bitcoin prawdopodobnie nie jest dobrym wyborem. Ale jeśli chcesz zdywersyfikować swój portfel i masz wysoką tolerancję na ryzyko, Bitcoin lub jedna z innych zweryfikowanych kryptowalut może Ci w tym pomóc.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy