Czy Bitcoin umrze? Kiedy, jeśli kiedykolwiek, cena BTC wróci do normy i znowu się zwiększy?

17 lutego 2021
Category: Więcej Informacji

Czy roszczenia dotyczące „Bitcoin Will Die są ważne? Czy też wartość Bitcoina udowodni, że ludzie nie mają racji co do przyszłości BTC

Dociekliwe umysły chcą wiedzieć, czy Bitcoin kiedykolwiek wyzdrowieje i wzniesie się ponownie po historycznym krachu?

Ilość „ bitcoinów umiera w ekosystemie kryptowalut nadal obserwuje wzrost liczby świnekoprzysiężników , którzy wyrażają przekonanie, że BTC nie ma zdolności odbicia, aby kiedykolwiek ponownie wzrosnąć w wartości… mmmm…. poświęćmy chwilę, aby pozwolić temu zatopić się i zobaczmy, czy jest to wypaczona perspektywa, czy też czysta mrożąca krew w żyłach prawda, rozszerzając obecny układ krajobrazu przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Bitcoina.

W zależności od Twojego wejścia i aktualnej ekspozycji na rynek kryptowalut, może nie wyglądać tak dobrze podczas długiego sezonu niedźwiedzi sięgającego grudnia 2017 r., Kiedy wartość kursu wymiany BTC / USD osiągnęła 19.891 USD, a kapitalizacja rynkowa monet wyniosła 834 miliardów USD. Podczas gdy hibernujący charakter niedźwiedzi może wydawać się, że „ bitcoin umiera ” lub nie wygląda tak dobrze, co trwało od dłuższego czasu, teraz – może powiedzieć tylko półprawdę, co często jest bardziej mylące niż samo kłamstwo.

Nawet najlepsze kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, nie wydają się odzyskać i zbliżyć się do swoich rekordów wszechczasów. Chociaż szał kryptowalut się wydarzył i zdominował rok 2017, wydaje się, że się skończył, a wielu już ogłosiło, że Bitcoin nie żyje. Inni nazywają to bańką lub bezwartościową, a nawet niektórzy z jej dawnych zwolenników powoli rezygnują z największego zasobu kryptowalutowego znanego z przechowywania wartości, środka wymiany i właściwości jednostki rozliczeniowej.

Ale czy jest prawda w tych twierdzeniach? Czy istnieją ukryte motywy chęci zobaczenia śmierci Bitcoina? Jeśli rzeczywiście jest bezwartościowy, to dlaczego w ogóle udało mu się osiągnąć te wysokości, na które sięga? Im więcej pytań zadają ludzie, tym bardziej wydaje się, że Bitcoin może w rzeczywistości nie być martwy i że jest to tylko kolejna próba „kopnięcia go, gdy spadnie. W końcu Bitcoin został uznany za martwy niezliczoną ilość razy w ciągu ostatniej dekady, a moneta powracała za każdym razem, bez wyjątków. Dlaczego tym razem miałoby być inaczej?

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że blockchain bitcoina działa samodzielnie i nie czeka, aż nikt nie zapewni, że ma moc obliczeniową sieci i użytkownicy faktycznie używają systemu.

Mając to na uwadze, zobaczmy, dlaczego ludzie uważają, że cyfrowa waluta numer jeden zniknęła, jakie są ich argumenty i dlaczego całkowicie mylą się w swoich idiotycznych założeniach.

Najważniejsze powody 2019 r., Dla których krytycy kryptowalut uważają, że Bitcoin umiera, martwy lub spadnie na cmentarz

Podczas gdy liczba „ nekrologów bitcoinowych ” dotyczących przestarzałego BTC to znacznie ponad 350 czołowych nagłówków i artykułów, które można policzyć na 99bitcoinów, na razie oto 11 popularnych powodów, dla których krytyka wiodącego flagowego aktywa kryptowalutowego, Bitcoina, umrze. Większość tak zwanych ekspertów i ekspertów skupi się jedynie na cenie bitcoina, aby określić, ile siły życiowej ma cyfrowy zasób i wirtualna waluta blockchaina, ale do tej pory wszyscy powinni zdać sobie sprawę, że jest to kiepski miernik do pomiaru przyszłości finansów. programowalne pieniądze.

Będziemy to aktualizować, gdy pojawi się więcej informacji na temat śmiertelności bitcoinów i śmiercionośnych szczegółów.

Tak mówi Erik FinmanErik Finman wyrobił sobie nazwisko, gdy miał zaledwie 12 lat, chociaż ludzie zdawali sobie z tego sprawę dopiero znacznie później. W wieku 12 lat Finman kupił Bitcoin, gdy jego cena wynosiła zaledwie 12 USD za monetę. To było w 2011 roku i wykorzystał pieniądze, które otrzymał od swojej babci. Ta jedna decyzja uczyniła go milionerem zaledwie kilka lat później.

Od tego czasu Finman najwyraźniej zmienił swoje podejście do kryptowalut, stwierdzając, że szał się skończył. Powiedział nawet, że Bitcoin jest w większości martwy, chociaż dopuścił możliwość jeszcze jednego lub dwóch przebiegów byków, zanim moneta w końcu umrze.

Co do niego, był po prostu we właściwym miejscu we właściwym czasie, kupując Bitcoin, zanim ludzie dowiedzieli się o jego istnieniu. Jednak chociaż był to dość wybiegający w przyszłość i sprytny ruch, który można było wykonać w ciągu dnia, nie czyni go to ekspertem finansowym. Bardziej prawdopodobne jest, że jego niedźwiedzica postawa wynika z rozczarowania spowodowanego spadającymi cenami, które zniszczyły przestrzeń kryptowalut w 2018 roku.

Dokładna wartość netto Finmana nie jest znana, ale jasne jest, że tęskni za dniem, w którym ceny poszybowały w górę, życząc sobie, aby Bitcoin był nadal nieznany masom.

Bitcoin i Tether dzielą ten sam losPrzez lata wielu próbowało nawiązać pewnego rodzaju związek między Tether i Bitcoin, mimo że są to dwa zupełnie różne projekty. Fakt, że Tether miał wiele kontrowersyjnych problemów w 2018 roku, nie pomógł i pojawiły się twierdzenia, że ​​problemy związane ze stablecoinem mogą oznaczać kłopoty również dla Bitcoina. Jednak Tether przetrwał kontrowersje i nadal jest jedną z największych monet w przestrzeni kryptowalut. Co więcej, wszystkie twierdzenia, że ​​może to w jakiś sposób uszkodzić Bitcoin, są obecnie dość naciągane, tak jak wtedy.

Paul KrugmanPaul Krugman jest znanym ekonomistą z USA, a jeśli chodzi o kryptowaluty, dał się poznać jako wielki przeciwnik Bitcoina. Nazwał to „złem, a jego negatywne nastawienie rozszerzyło się na wszystkie waluty cyfrowe, nazywając przestrzeń kryptograficzną „kryptowalutą.

Jednak kiedyś twierdził również, że internet nie miałby praktycznie żadnego wpływu na gospodarkę i można powiedzieć, jak poprawne były te prognozy. Mówiąc najprościej, najlepiej byłoby nie korzystać z porady technicznej Krugmana, nawet jeśli jest zdobywcą nagrody Nobla.

Instytucje nigdy nie przeszłyby na pro kryptowalutęOd dłuższego czasu jednym z popularnych argumentów przeciwko kryptowalutom jest to, że nie mogą one przetrwać bez pieniędzy instytucjonalnych i że instytucje nie zbliżyłyby się do kryptowalut. Uważano, że największym tego powodem była duża zmienność i to prawda, że ​​Bitcoin był niezwykle niestabilny w całej swojej historii. Tak więc, mając wiele innych rzeczy, takich jak akcje, nieruchomości, towary i tym podobne, leżące w pobliżu, dlaczego mieliby przejść na kryptowaluty?

Jak wspomniano, Bitcoin był dość niestabilny w swoim życiu. Jednak był też niezwykle cenny, a każdy kolejny bieg byków sprawiał, że był cenniejszy od poprzedniego. Twierdzenie, że instytucje nie wejdą w tę przestrzeń, jest błędne, a przykładów tego jest już wiele. Na przykład nowojorska giełda przygotowała już do uruchomienia giełdę kontraktów terminowych na Bitcoin, Bakkt. Uruchomienie zostało opóźnione z powodu zamknięcia rządu, ale nie ma to nic wspólnego z Bitcoinem. Banki na całym świecie zaczęły korzystać z produktów Ripple, które są również zasilane kryptowalutą XRP. Chociaż to nie jest Bitcoin, jest to dowód na to, że sektor kryptowalut przyciąga inwestorów instytucjonalnych iz pewnością się go nie boi.

Oferta publiczna BitmainBitmain IPO to długo oczekiwane wydarzenie, które, jak sądzono, może na zawsze zmienić przestrzeń kryptograficzną. Firma z Hongkongu jest warta miliardy dolarów, a jeśli dojdzie do IPO, wielu jest przekonanych, że zmieni to postrzeganie całego sektora. Jednak firmie górniczej nie udało się go utrzymać, a Hongkong wydaje się ostatnio wahać się z tym. Ponadto pojawiły się również informacje, że firma może zmniejszyć liczbę pracowników o połowę. Jednak nawet jeśli tak się stanie, nie oznacza to nic związanego z Bitcoinem, a największym błędem Bitmaina może być inwestycja BCH.

Wysoka zmiennośćJak wspomniano wcześniej, zmienność jest często używana jako jeden z największych argumentów przeciwko Bitcoinowi, a ci, którzy go używają, twierdzą, że Bitcoin musi umrzeć, ponieważ jest po prostu zbyt zmienny. Jednak to, czego nie pamiętają, to fakt, że Bitcoin był zawsze niestabilny, od momentu, gdy otrzymał swoją pierwszą wartość. Jeśli zmienność jest przełomem, w jaki sposób Bitcoin zdołał przetrwać tak długo?

Oczywiście duża zmienność oznacza bardziej ryzykowne inwestycje, ale zawsze znajdą się ludzie, którzy chcą podjąć takie ryzyko. To dlatego ludzie tak często uprawiają hazard. W rzeczywistości zmienność, którą wielu uważa za największe zagrożenie dla istnienia Bitcoina, w rzeczywistości przyciąga inwestorów hazardowych. Sam pomysł, że mogą zarobić ogromne zyski, jeśli zainwestują we właściwym czasie, jest niezwykle atrakcyjny, nawet jeśli oznacza to potencjalne straty.

Oczywiście gracze są inwestycjami wyłącznie dla własnej rozrywki, ale to tylko jeden przykład tego, jak przepływ gotówki może być kontynuowany pomimo niskich cen. W świecie tradycyjnego inwestowania istnieją rynki pozagiełdowe, które obejmują akcje z ograniczoną informacją dotyczącą faktycznej firmy. Zapasy mogą szybko rosnąć, ilekroć pojawiają się nowe wydarzenia, takie jak ogłoszenia o partnerstwie, i można paść ofiarą programów typu „pump-and-dump, w których zapasy spadną równie szybko, jak wzrosły.

Jednak na rynkach OTC, a także na rynkach kryptowalut, można osiągnąć zyski, a gdy są potencjalne zyski – zawsze są inwestorzy, którzy chcą zaryzykować.

Nikt już nie jest zainteresowany Bitcoinem?Innym popularnym twierdzeniem jest to, że Bitcoin jest martwy z powodu braku zainteresowania. Ci, którzy szybko krytykują BTC, zwykle twierdzą, że spadek wartości spowodował, że inwestorzy stracili zainteresowanie i wiarę w waluty cyfrowe i powrócili do tradycyjnego inwestowania. Jeśli jednak tak jest, dlaczego subreddit Bitcoin stale rośnie, z ponad milionem subskrybentów w tym momencie? Większość z nich zaczęła podążać za nim w ciągu ostatniego roku, kiedy kryptowalutowa zima była najsilniejsza.

Z pewnością nie jest to dowód na brak zainteresowania. Następnie istnieją kursy blockchain i Bitcoin oferowane ludziom na całym świecie. Niektóre z nich można pobrać online, podczas gdy inne dotarły do ​​największych i najbardziej szanowanych uniwersytetów.

Bitcoin i przestępczośćPrawdą jest, że Bitcoin był używany przez przestępców w przeszłości, a jego anonimowość (która w rzeczywistości bardziej przypomina pseudonimowość) przyciągała tych, którzy chcieli oferować lub kupować nielegalne towary i usługi. Jednak to samo można powiedzieć o walutach fiducjarnych, takich jak USD, EUR, GBP i innych. Chociaż Bitcoin miał powiązania z nielegalnymi rynkami, narkotykami i tym podobnymi – nadal jest po prostu zasobem używanym przez przestępców, tylko jednym z wielu innych.

Inni twierdzą, że Bitcoin jest używany do finansowania terrorystów lub prania pieniędzy. Jednak jest o wiele więcej uznanych przedsiębiorców i inwestorów kapitału podwyższonego ryzyka, którzy z niej korzystają i również ją popierają. Nawet politycy, tacy jak premier Malty, czy inwestorzy wysokiego ryzyka, tacy jak Tim Draper, otwarcie wspierają kryptowaluty, a zwłaszcza Bitcoin.

Tymczasem na ogromnej liczbie dolarowych rachunków są ślady narkotyków, takich jak kokaina. Nie oznacza to, że każdy, kto ich używa, jest narkomanem lub handlarzem narkotyków. To samo można powiedzieć o Bitcoinie.

A co z bezpieczeństwem Bitcoin i ochroną sieci?Innym argumentem przemawiającym za tym, że Bitcoin jest martwy, jest to, że nie jest on bezpieczny, a przynajmniej nie tak bezpieczny, jak inne aktywa. I tak, ogromne ilości Bitcoinów zostały skradzione z giełd w zeszłym roku, ale to nie znaczy, że sam Bitcoin nie jest bezpieczny. Wszystko sprowadza się do tego, jak użytkownicy ją chronią, a pozostawienie środków na scentralizowanej giełdzie, która może zostać zhakowana i okradziona, z pewnością nie jest właściwym sposobem na zrobienie tego.

Pomyśl o Facebooku i jego masowych wyciekach danych, często dotykających tysiące, jeśli nie miliony ludzi. Firma nadal odnosi sukcesy. To samo można powiedzieć o Equifax lub każdej innej dużej firmie, która została naruszona, ponieważ często są one celem hakerów. Przydarzyło się to nawet bankom, szpitalom i niezliczonym innym instytucjom ze wszystkich branż. Ataki i kradzieże są obecnie powszechne i chociaż jest to niefortunne, nie jest to dowód na to, że Bitcoin nie żyje.

Największy Bitcoin Basher and Bully, Nouriel RoubiniWreszcie jest Nouriel Roubini, jeden z największych krytyków Bitcoina. Co do Roubiniego, należy zrozumieć, że pracował jako konsultant dla wielu rządów i banków. W rzeczywistości zarobił w ten sposób miliony dolarów. Przypadkowo banki muszą stracić najwięcej, jeśli kryptowaluty wejdą do głównego nurtu. Mając to na uwadze, nie jest zaskakujące, że Roubini wysuwa różnego rodzaju roszczenia, ponieważ jego własna sytuacja finansowa może być zagrożona przez waluty cyfrowe.

Innymi słowy, ma powód, by być przeciwko nim, a powodem nie jest fakt, że Bitcoin jest martwy, ale fakt, że jest on zakłóceniem tradycyjnych finansów. Roubini nigdy nie wspomniał o ogromnych zyskach, jakie inwestorzy zaobserwowali dzięki swoim inwestycjom. Skupia się tylko na złych aspektach, co stanowi tylko połowę historii.

Jaki będzie ostateczny gwóźdź Bitcoin do trumny kryptowalutowej? Czy weźmiesz udział w pogrzebie finansów?

Miejmy nadzieję, że rzuca to trochę światła na stale ewoluującą kwestię „ czy bitcoin kiedykolwiek umrze ” po niesamowitym dziesięcioletnim biegu i liczeniu. Aby uzyskać dalsze poczucie pewności i wiarę w losy bitcoinów w przyszłości, ponieważ większość z nich jest naprawdę ciekawa, czy cena bitcoinów kiedykolwiek się poprawi i wróci do wartości, sprawdź wszystkie prognozy cenowe $ BTC od specjalistów z branży i handlowców, aby zobaczyć, dlaczego tak optymistycznie nastawiony do przyszłości bitcoina i nie będzie w najbliższym czasie uczestniczyć w pogrzebie BTC.

Mamy nadzieję, że to jedna z rzeczy, które mamy nadzieję uzyskać spostrzeżenia społeczności dotyczące potencjalnego upadku, zniszczenia i / lub rozwiązania jedynego Bitcoina.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy