Czy opóźnienia w płatnościach wpłyną na mój kredyt podczas kryzysu COVID-19?

17 lutego 2021

Do 20 kwietnia 2021 roku Experian, TransUnion i Equifax będą oferować wszystkim amerykańskim konsumentom bezpłatne cotygodniowe raporty kredytowe za pośrednictwem AnnualCreditReport.com, aby pomóc Ci chronić swoje zdrowie finansowe podczas nagłych i bezprecedensowych trudności spowodowanych przez COVID-19.

W tym artykule:
 • Czy opóźnione płatności będą zgłaszane podczas pandemii koronawirusa?
 • Jakie mam możliwości, jeśli nie mogę dokonać płatności w czasie kryzysu?Jak opóźnienia w płatnościach wpływają na Twój wynik kredytowyCo zrobić, jeśli zgłoszono opóźnienie w płatnościTwój raport kredytowy i ocena kredytowa mogą nie znajdować się na szczycie listy priorytetów z powodu bardziej naglących obaw związanych z pandemią COVID-19 (koronawirusa). To absolutnie rozsądne.

  Jednak gdy świat wyjdzie z tego kryzysu (i tak się stanie!) I powrócą do niego normalne plany i marzenia, możesz starać się o kredyt w takiej czy innej formie – finansowanie domu, kupno samochodu, rozpoczęcie (lub kontynuowanie) studiów , i tak dalej.

  Dzisiejsze podjęcie kilku kroków pomoże zabezpieczyć kredyt na lepsze czasy, które nadejdą. Oto, co musisz wiedzieć.

  Czy opóźnione płatności będą zgłaszane podczas pandemii koronawirusa?

  Wielu, wielu kredytobiorców stoi w obliczu braku płatności w wyniku utraty dochodów podczas pandemii. Jeśli jesteś wśród nich, istnieje duża szansa, że ​​Twoi pożyczkodawcy są gotowi współpracować z Tobą, aby zapewnić ulgę w płatnościach bez powodowania, że ​​opóźnienia w płatnościach pojawiają się w Twoich raportach kredytowych.

  Szeroki wachlarz wierzycieli, w tym pożyczkodawcy hipoteczni i wystawcy kart kredytowych, oferuje tymczasowe ulgi w spłatach w czasie pandemii. Aby skorzystać z tych programów, należy skontaktować się z pożyczkodawcami, które obejmują:

  WyrozumiałośćW ramach normalnej zwłoki w spłacie pożyczkodawcy pozwalają kwalifikującym się pożyczkobiorcom na 12 miesięcy wstrzymania lub obniżonej spłaty pożyczki, aby pomóc im wyjść z trudnej sytuacji finansowej. Po upływie tego okresu kredytobiorca powinien spłacić wszystkie usprawiedliwione płatności, wraz z odsetkami i ewentualnymi opłatami, jednorazowo lub w maksymalnie 12 ratach.

  Zakwalifikowanie się do restrukturyzacji w normalnych okolicznościach zazwyczaj wymaga od kredytobiorcy udowodnienia trudności finansowych, wykazania, że ​​trudności te są tymczasowe, oraz przedstawienia dowodów, że będzie mógł wznowić regularne płatności pod koniec okresu restrukturyzacji.

  Pandemia COVID-19 z pewnością nie jest „zwykłymi okolicznościami, jednak tak wielu pożyczkodawców wyraża zgodę na wyrozumiałość dla ofiar trudności związanych z COVID-19. Ponadto instytucje te współpracują z pożyczkobiorcami, aby pomóc im pod koniec okresu restrukturyzacji w opracowaniu warunków spłaty lub dostosowaniu pożyczki, jeśli jest to konieczne, aby zapobiec dalszym trudnościom.

  Konkretne programy restrukturyzacyjne różnią się w zależności od pożyczkodawcy i musisz skontaktować się z każdym ze swoich, aby poprosić o wyrozumiałość. Postępuj zgodnie z instrukcjami w witrynie pożyczkodawcy lub użyj numeru telefonu podanego na wyciągu z rachunku. Operacje obsługi klienta u wielu pożyczkodawców są zatłoczone, więc może być konieczne wytrwałość i cierpliwość.

  Jak wynika z raportu kredytowego, każde z Twoich kont objętych restrukturyzacją na mocy ustawy CARES zostanie „wstrzymane w statusie płatności, w jakim się znajduje w momencie rozpoczęcia okresu zwłoki. Jeśli konto jest aktualne i ma dobrą kondycję, pozostanie takie, nawet jeśli płatności zostaną zmniejszone lub zawieszone na czas zwłoki. Jeśli konto jest, powiedzmy, 30 dni przeterminowane, kiedy rozpoczyna się forbearance, pozostanie na tym statusie (i nie spowoduje dalszych zaległości) w okresie forbearance.

  Kod katastrofy naturalnejExperian i inne krajowe firmy zajmujące się sprawozdawczością kredytową wprowadziły system, który umożliwia pożyczkodawcom dodanie oświadczenia wraz ze specjalnym kodem, który wskazuje, że konsument został dotknięty klęską żywiołową lub ogłoszoną klęską żywiołową.

  Aby otrzymać brakujące lub obniżone płatności przypisane do flagi klęski żywiołowej, musisz poinformować pożyczkodawców, że są one związane z pandemią.

  Jakie mam możliwości, jeśli nie mogę dokonać płatności w czasie kryzysu?

  Oto kroki, które możesz podjąć w różnych kategoriach zadłużenia, jeśli wiesz, że przegapisz co najmniej jedną płatność na swoim koncie.

  Karty kredytoweZgodnie z wytycznymi Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej i kilku agencji wspieranych przez federacje, większość wydawców kart kredytowych robi wyjątki dla posiadaczy kart, na których koronawirus ma wpływ finansowy.

  Aby pomóc Ci znaleźć programy ulg w płatnościach, które Cię dotyczą, Experian stworzył listę wydawców kart i linki do ich programów COVID-19. Jeśli Twojego pożyczkodawcy nie ma na liście, może nadal oferować program pomocy, więc sprawdź jego witrynę internetową lub zadzwoń pod numer obsługi posiadacza karty wydrukowany na odwrocie karty.

  Jeśli masz trudności z opłaceniem czynszu lub grozi Ci eksmisja w związku z COVID-19, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim wynajmującym, aby omówić przedłużenie płatności lub dokonanie innych ustaleń w celu pokrycia czynszu. Jeśli Twoja wynajmowana nieruchomość nie jest objęta ustawą CARES, możesz być chroniony środkami uchwalonymi w Twoim stanie. Wiele stanów zawiesiło eksmisje i egzekucje w czasie pandemii. Szczegółowe informacje dotyczące Twojego stanu zamieszkania można znaleźć na stronach internetowych prokuratora generalnego, sądów stanowych lub programów pomocy prawnej.

  Kredyty hipoteczneJeśli grozi Ci brak spłat kredytu hipotecznego w trakcie kryzysu związanego z koronawirusem, Twój pożyczkodawca może mieć plan, jak Ci pomóc.

  Ustawa federalna podpisana pod koniec marca, znana jako ustawa o pomocy, uldze i bezpieczeństwie gospodarczym (CARES) wobec koronawirusa, oferuje szeroki zakres opcji ulg dla pożyczkobiorców posiadających kredyty hipoteczne zabezpieczone federalnie, w tym spłaty kredytu hipotecznego na okres do 12 miesięcy, a następnie modyfikacje kredytu hipotecznego, jeśli potrzebne.

  Jeśli jesteś właścicielem domu do wynajęcia, skontaktuj się ze swoim usługodawcą hipotecznym (firmą, która pobiera spłaty kredytu hipotecznego), aby uzyskać informacje na temat pomocy zgodnie z ustawą CARES.

  Kredyty studenckieUstawa CARES zwalnia pożyczkobiorców z niektórymi pożyczkami studenckimi wspieranymi przez rząd federalny z płatności przez sześć miesięcy. Nieuzasadnione płatności muszą zostać zwrócone później, ale za okres zawieszenia płatności nie będą naliczane żadne odsetki ani kary.

  Jak opóźnienia w płatnościach wpływają na Twój wynik kredytowy

  Jeśli zawarłeś z pożyczkodawcami umowy o zwłokę lub odroczenie płatności, płatności, które zostaną zmniejszone lub zawieszone w okresie zwłoki, nie będą uważane za zaległe i nie wpłyną na pozycję twojego konta w raportach kredytowych.

  Jeśli dokonasz częściowych płatności lub całkowicie je przegapisz bez formalizowania umowy z pożyczkodawcą – nawet jeśli Twoje nieodebrane płatności są związane z COVID-19 – możesz oczekiwać, że zostaną one zgłoszone do biur kredytowych i pojawią się w raportach kredytowych jako zaległe. (Opóźnione płatności dokonane bez zgody pożyczkodawcy mogą znacząco obniżyć zdolność kredytową).

  Jeśli to możliwe, zawsze najlepiej jest nadążać za spłatami zadłużenia, dokonując terminowych spłat kredytów hipotecznych i kredytów samochodowych oraz pokrywając co najmniej minimalną kwotę należną z tytułu rachunków karty kredytowej, gdy przechodzisz trudności finansowe. Jednak, jak wspomniano powyżej, jeśli kwalifikujesz się do środków ulgowych związanych z COVID-19, możesz obniżyć swoje płatności bez powodowania zaległości i chronić swoją zdolność kredytową.

  Co zrobić, jeśli zgłoszono opóźnienie w płatności

  Jeśli opóźniona płatność zostanie zgłoszona przez pomyłkę lub jeśli zaległość, którą pożyczkodawca zgodził się przypisać status klęski żywiołowej, nie jest odpowiednio odnotowana, należy zgłosić spór do wszystkich trzech krajowych biur informacji kredytowej w celu skorygowania wpisów i ochrony swoich wyników kredytowych. Jeśli masz dokumenty potwierdzające od pożyczkodawcy, możesz je dostarczyć podczas składania sporu.

  Rozważ dodanie oświadczenia klienta do raportu kredytowego. Możesz skorzystać z tej opcji, aby zwięźle wyjaśnić okoliczności, które doprowadziły do ​​określonej serii niewykorzystanych lub zmniejszonych płatności w ramach jednej pożyczki lub konta, lub opisać ogólne trudności finansowe, które doprowadziły do ​​braku płatności na wielu kontach.

  Oświadczenia konsumentów nie negują zaległości i nie pomogą w uzyskaniu kredytu, ale pożyczkodawca przeglądający raport kredytowy w ramach wniosku o pożyczkę może to rozważyć i może wywołać korzystną rozmowę z urzędnikiem ds. Pożyczki. Tylko pamiętaj, aby usunąć wyciąg, gdy Twoje konto wróci do statusu pozytywnego lub zostanie usunięte z raportu kredytowego. Oświadczenie, które informuje pożyczkodawców o przeszłych trudnościach finansowych, nie pomoże ci, gdy problem minie.

  Aby pomóc Ci monitorować stan Twojego kredytu podczas pandemii, Experian i inne krajowe biura kredytowe zapewniają bezpłatny cotygodniowy dostęp do raportów kredytowych na stronie AnnualCreditReport.com.

  Zwiększ swój wynik FICO ® natychmiastowo za darmoExperian Boost pomaga, dając Ci kredyt na rachunki za media i telefon komórkowy, które już płacisz. Do tej pory te płatności nie wpływały pozytywnie na Twój wynik.

  Nie wymagamy karty kredytowej

  Karta kredytowa COVID-19 (Coronavirus) i umorzenie długów7 sposobów na szybkie zarabianie pieniędzyPowiązane artykuły:Co to jest limit kredytu i od czego zależy mój limit?Dlaczego firmy ubezpieczeniowe rozważają Twój kredyt?Jak podnieść swoją zdolność kredytową o 200 punktówJaka jest najniższa zdolność kredytowa na zakup samochodu?Jak budżetowanie może pomóc w poprawie zdolności kredytowejJak otrzymać środki na zakup samochoduPopularne artykuły:Oto, co musisz wiedzieć o ZellePrzegląd kredytu konsumenckiego 2019Nowe zasiłki dla bezrobotnych na mocy ustawy CARES StimulusZasoby
 • Ocena kredytowa
  • Podstawy oceny zdolności kredytowej
  • Co to jest dobra ocena kredytowa?Zrozumienie punktacji kredytowejMoja ocena kredytowaNajczęściej zadawane pytania dotyczące oceny zdolności kredytowejCo to jest wskaźnik wykorzystania kredytu?Co wpływa na Twoje wyniki kredytowe?
  • Raport kredytowy
   • Podstawy raportu kredytowego
   • Naprawa kredytu: jak „naprawić kredytMój raport kredytowyInformacje o sprawdzaniu raportu kredytowegoZrozumienie raportu kredytowego ExperianSłowniczek statusu kontaWindykacja w Twoim raporcie kredytowymInstrukcje dotyczące rozstrzygania sporów pocztąCzęsto zadawane pytania dotyczące sporówUpadłość: jak to działa, rodzaje i konsekwencjeTrudne i miękkie zapytania dotyczące raportu kredytowegoJak kwestionować informacje z raportu kredytowegoZrozumienie ustawy o rzetelnej sprawozdawczości kredytowejCzy mogę zrezygnować z wstępnie zatwierdzonych ofert kredytowych?Co to jest raport kredytowy?
   • Oszustwa i kradzież tożsamości
    • Zapobieganie oszustwom
    • Co to jest oszustwo kredytowe?Zasoby dotyczące oszustwBezpłatne zamrażanie zabezpieczeńZapobieganie oszustwomPomoc dla ofiarCo to jest kradzież tożsamości?Jak zamrozić kredytOszustwo związane z kartą kredytową: co zrobić, jeśli jesteś ofiarą
    • Etapy życia
     • Wydarzenia życiowe
     • Co się dzieje z twoim kredytem, ​​gdy bierzesz ślub?Rozwód i kredytŚmierć współmałżonkaUstanowienie kredytu biznesowegoZakupyZatrudnieniePlanowanie przejścia na emeryturę
     • Popraw kredyt
      • Poprawa zdolności kredytowej
      • Jak zbudować kredytZła historia kredytowa i ocenaJak odbudować kredytJak poprawić swoją zdolność kredytowąJak „naprawić zły wynik kredytowy
      • Finanse osobiste
       • Jak ubiegać się o kartę kredytową
       • Pożyczki osobiste: co należy wiedzieć przed złożeniem wnioskuCzy pożyczka konsolidacyjna jest dla Ciebie odpowiednia?Jak wyjść z długuJak uzyskać kredyt samochodowyJak spłacić zadłużenie karty kredytowejKup lub leasing samochodu: który jest najlepszy?Zrozumienie zabezpieczonych kart kredytowychPlan zarządzania długiem: czy jest odpowiedni dla Ciebie? Najnowsze badania
       • Przegląd kredytu konsumenckiego 2019
       • Finanse konsumenckie dawniej i dziś: wielka recesja a 2020 rZnaki degradujące w raportach kredytowych powolne w czasie pandemiiWyświetl wszystkie badaniaNajnowsze recenzje
       • Najlepsze karty kredytowe na zakupy w Czarny piątek
       • Najlepsze karty kredytowe na Amazon Prime DayJaki typ karty nagród jest najlepszy podczas recesji?Najlepsze karty kredytowe na zakupy gazuNajlepsze karty Cash Back już terazNajlepsze karty kredytowe do wykorzystania w sklepie spożywczymPobierz bezpłatną aplikację Experian:

       • Warunki prawne
       • Polityka prywatnościPolityka prywatności CA.naciśnijWybór reklamKarieraRelacje inwestorskieSkontaktuj się z nami Zasady redakcyjne: Informacje zawarte w Ask Experian służą wyłącznie do celów edukacyjnych i nie stanowią porady prawnej. Wyrażone tutaj opinie należą wyłącznie do autora, a nie do żadnego banku, wystawcy karty kredytowej lub innej firmy i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez żaden z tych podmiotów. Wszystkie informacje, w tym stawki i opłaty, są aktualne na dzień publikacji i aktualizowane zgodnie z informacjami przekazanymi przez naszych partnerów.

        Zarchiwizowane posty mogą nie odzwierciedlać aktualnych zasad firmy Experian, mimo że są dostępne dla Twoich informacji. Zespół Ask Experian nie może odpowiedzieć na każde pytanie indywidualnie. Jeśli jednak Twoje pytanie jest interesujące dla szerokiego grona konsumentów, zespół Experian umieści je w przyszłym poście.

        Wady i zalety oferty określa nasz zespół redakcyjny na podstawie niezależnych badań. Banki, pożyczkodawcy i firmy obsługujące karty kredytowe nie odpowiadają za treści zamieszczane na tej stronie i nie popierają ani nie gwarantują żadnych recenzji.

        Ujawnienie reklamodawcy: oferty wyświetlane w tej witrynie pochodzą od firm zewnętrznych („nasi partnerzy), od których Experian Consumer Services otrzymuje wynagrodzenie; jednakże rekompensata nie ma wpływu na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Oferty na stronie nie reprezentują wszystkich dostępnych usług finansowych, firm lub produktów.

        * Aby uzyskać pełne informacje, zapoznaj się z warunkami oferty w witrynie internetowej wydawcy lub partnera. Po kliknięciu „Zastosuj nastąpi przekierowanie do witryny internetowej wydawcy lub partnera, gdzie przed złożeniem wniosku można zapoznać się z warunkami oferty. Przedstawiamy podsumowanie, a nie pełne warunki prawne – przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z pełnymi warunkami oferty określonymi przez samego emitenta lub partnera. Chociaż Experian Consumer Services dokłada wszelkich starań, aby przedstawić jak najdokładniejsze informacje, wszystkie informacje o ofertach są przedstawiane bez gwarancji.

        Witryny Experian zostały zaprojektowane tak, aby obsługiwały nowoczesne, aktualne przeglądarki internetowe. Experian nie obsługuje przeglądarki Internet Explorer w wersji 10.0 i starszych. Jeśli obecnie używasz nieobsługiwanej przeglądarki, Twoje wrażenia mogą nie być optymalne, mogą wystąpić problemy z renderowaniem i możesz być narażony na potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa. Zaleca się aktualizację do najnowszej wersji przeglądarki.

        2020 Wszelkie prawa zastrzeżone. Experian. Experian i użyte tutaj znaki towarowe Experian są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Experian i jej spółek zależnych. Użycie jakiejkolwiek innej nazwy handlowej, praw autorskich lub znaku towarowego służy wyłącznie do celów identyfikacji i odniesienia i nie oznacza żadnego związku z prawami autorskimi lub właścicielem znaku towarowego ich produktu lub marki. Inne nazwy produktów i firm wymienione w tym dokumencie są własnością ich odpowiednich właścicieli. Licencje i ujawnienia.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy