Czy status autoryzowanego użytkownika pomoże Ci zdobyć kredyt?

17 lutego 2021

Dodanie do konta karty kredytowej innej osoby najprawdopodobniej pomoże osobom z krótką historią kredytową. Ale efekt jest ograniczony, a inne strategie mogą bardziej pomóc.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Zostanie autoryzowanym użytkownikiem na koncie karty kredytowej innej osoby jest powszechną strategią szybkiego zwiększania zdolności kredytowej. Działa najlepiej, jeśli karta głównego użytkownika ma długą historię terminowych płatności, a autoryzowany użytkownik nie ma ostatnich wad na swoim raporcie kredytowym.

Jeśli dopiero zaczynasz i masz cienki plik kredytowy, prawdopodobnie przyniesie ci to więcej korzyści niż będzie, jeśli korzystasz z kredytu dłużej i masz błędy do pokonania.

W obu przypadkach uzyskanie statusu autoryzowanego użytkownika działa najlepiej w połączeniu z planem sumiennego budowania kredytu w czasie.

Zobacz, co zasila Twój kredytSprawdź swoją bezpłatną zdolność kredytową, uzyskaj spersonalizowane informacje. Cotygodniowe aktualizacje umożliwiają śledzenie postępów.

Kim jest autoryzowany użytkownik?

Jeśli zostaniesz autoryzowanym użytkownikiem cudzej karty kredytowej, wydawca wyśle ​​mu kartę z Twoim imieniem i nazwiskiem. Wystawca karty kredytowej ponosi odpowiedzialność za uiszczanie opłat na koncie głównym posiadacza konta, a nie autoryzowanego użytkownika.

Ponieważ opłaty, których dokonujesz, są zobowiązaniem dla posiadacza konta, uzgodnij z wyprzedzeniem, czy będziesz korzystać z karty, czy po prostu zostaniesz wymieniony jako autoryzowany użytkownik. Wpływ na Twój kredyt jest taki sam, nawet jeśli posiadacz konta nigdy nie odda Ci karty do użycia.

Jeśli nie możesz samodzielnie zakwalifikować się do otrzymania karty kredytowej, bycie autoryzowanym użytkownikiem może pomóc Ci wzmocnić historię kredytową i pomóc w osiągnięciu wieku kredytowego, który jest czynnikiem oceny. Jeśli nie masz jeszcze wyniku FICO, może to skrócić czas potrzebny do wygenerowania wyniku do mniej niż sześciu miesięcy. Może też pozwolić Ci cieszyć się wygodą posiadania plastiku w portfelu.

Jak wpływa to na Twój kredyt

Ponieważ nie jesteś odpowiedzialny za opłacanie rachunków, bycie autoryzowanym użytkownikiem może nie mieć dużego wpływu na Twoją zdolność kredytową. Ale pomaga tym, którzy mają niewielką lub żadną historię kredytową, wzmocnić swoje dane kredytowe.

Zapytaj kogoś, kto korzysta z niewielkiej części limitu karty kredytowej i ma czystą historię płatności na koncie, które było otwarte przez długi czas. Upewnij się, że wystawca karty zgłasza autoryzowanych użytkowników do biur kredytowych: jeśli status autoryzowanego użytkownika nie pojawia się w raportach kredytowych, nie poprawi to Twojego wyniku.

Sam status autoryzowanego użytkownika może nie zwiększyć Twoich szans na uzyskanie zgody na karty kredytowe i pożyczki w przyszłości. Pożyczkodawcy sprawdzający Twoją historię kredytową chcą zobaczyć, czy odpowiedzialnie zarządzasz własnymi kontami kredytowymi.

Podczas pracy nad swoim wynikiem rozważ złożenie wniosku o zabezpieczoną kartę kredytową. Jeśli zostaniesz zatwierdzony, będziesz musiał zapłacić depozyt z góry. Karty zabezpieczone pozwalają udowodnić, że możesz zarządzać własną kartą. Bycie głównym posiadaczem konta będzie miało znacznie większy wpływ na Twoją zdolność kredytową niż bycie autoryzowanym użytkownikiem.

Jak znacząco zbudować swój kredyt

Co więc możesz zrobić, aby znacząco zwiększyć swój kredyt? Niestety, nie ma szybkiego rozwiązania dla kogoś ze złym kredytem lub bez niego, ale istnieje kilka wypróbowanych i sprawdzonych strategii.

Płać rachunki na czas. Twoja historia płatności ma duże znaczenie dla Twojej zdolności kredytowej, więc nie płać za późno – nigdy.

Utrzymuj saldo na niskim poziomie. Twój wskaźnik wykorzystania kredytu (kwota, którą jesteś winien w porównaniu z całkowitym dostępnym kredytem) również odgrywa dużą rolę. Staraj się wykorzystać nie więcej niż 30% swojego limitu kredytowego na dowolnej karcie, a im niższy, tym lepiej. Jeśli możesz obniżyć to do pojedynczych cyfr, prawdopodobnie uzyskasz jeszcze lepsze wyniki.

Spójrz z daleka. Ważna jest również długość Twojej historii kredytowej. Pozostaw stare rachunki otwarte, nawet jeśli nie używasz ich często – chyba że istnieje opłata roczna lub inny dobry powód, aby zamknąć konto. Unikaj otwierania wielu nowych kart w krótkich odstępach czasu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy