Dlaczego inwestowanie w srebro to zazwyczaj zły pomysł

17 lutego 2021

Chociaż wcześniej pisałem, że inwestowanie w złoto jest mądrym sposobem na zabezpieczenie rachunków emerytalnych osób znajdujących się w pobliżu lub na emeryturze przed katastrofą gospodarczą, nie sądzę, aby srebro było prawie tak dobrą inwestycją w ten (lub jakikolwiek inny) cel. Poniżej przedstawię 3 główne powody, dla których nie lubię srebra jako inwestycji. Jeśli jednak nadal będziesz nalegać na inwestowanie w srebro, na koniec zdradzę najlepsze metody kupowania srebra w poniższym poście.

Srebro jest zbyt szeroko dostępne

Jednym z głównych problemów związanych ze srebrem jest to, że nie jest wystarczająco rzadkie, aby być naprawdę cennym środkiem do inwestowania. Obecnie na świecie jest o wiele bardziej produktywne kopalnie srebra niż kopalnie złota. Duża podaż srebra oznacza, że ​​nigdy nie będzie w stanie utrzymać swojej wartości jak złoto, chyba że pojawi się nieoczekiwany popyt na srebro poza celami inwestycyjnymi.

Rynek inwestycji w srebro jest za mały

Innym dużym problemem związanym ze srebrem jako inwestycją jest to, że całkowity rynek inwestowania w srebro jest bardzo mały. Corocznie więcej srebra jest wykorzystywanych do celów przemysłowych niż inwestycyjnych. Przykładowo, największy fundusz notowany na giełdzie srebra (ETF), iShares Silver Trust (NYSEARCA: SLV), jest w chwili pisania tego tekstu wart łącznie tylko 6,59 mld USD. SLV to zdecydowanie największy srebrny fundusz ETF. Tymczasem największy złoty fundusz ETF, SPDR Gold Trust (NYSEARCA: GLD), jest wart 33,27 mld USD – ponad 5 razy więcej niż iShares Silver Trust.

Problem z małym rynkiem polega na tym, że srebro jest znacznie bardziej podatne na manipulacje na rynku niż złoto. Ruch na rynku srebra wymaga znacznie mniej pieniędzy niż ruch na rynku złota. Zarządzający pieniędzmi odpowiedzialny za dużo pieniędzy mógłby wyjść ze srebra i odczuwalnie obniżyć cenę, podczas gdy taki ruch ledwo wpłynąłby na cenę złota w porównaniu.

Silver’s Upside jest ograniczona

Ostatnim problemem związanym ze srebrem jako inwestycją jest to, że wzrost jest ograniczony. W przeciwieństwie do złota w ziemi pozostało sporo srebra. Gdyby popyt na srebro jako inwestycję nagle wzrósł, wydobycie srebra wzrosłoby w odpowiedzi. Magazyny srebra zostałyby wycofane z użytku przemysłowego i zamiast tego wykorzystane na złoto.

Z drugiej strony liczba produktywnych kopalni złota jest znacznie bardziej ograniczona. Gdyby cena złota gwałtownie wzrosła, chociaż firmy wydobywające złoto byłyby bardziej rentowne, nie byłyby w stanie nagle zalać rynku złotem, tak jak firmy wydobywcze srebrem.

Jak inwestować w srebro: najlepsze metodyJeśli nadal chcesz inwestować w srebro, mimo że złoto jest najlepszym zabezpieczeniem przed niestabilnością waluty, poniżej przedstawię dwie najlepsze metody, aby to zrobić. Chociaż odradzam to, być może masz jakieś wewnętrzne informacje, które pozwalają sądzić, że przemysłowe zastosowania srebra jako antybiotyku wzrosną do punktu, w którym ceny srebra mogą wzrosnąć.

Niezależnie od uzasadnienia inwestowania w srebro, inwestowanie w fizyczne złoto nie ma sensu. W dzisiejszych czasach znacznie lepiej jest inwestować w srebro cyfrowo. Kupowanie srebra w fizycznej postaci to kiepska strategia, ponieważ wymiana i przechowywanie jej kosztuje zbyt dużo. Musiałbyś odwiedzić giełdę i zapłacić wysoką opłatę zarówno za kupno, jak i na sprzedaż srebra. Kiedy byłeś właścicielem srebra, musiałbyś zapłacić za polisę ubezpieczeniową (jeśli było przechowywane w domu) lub przechowywać je poza miejscem w banku depozytowym (w tym momencie srebro i tak nie jest już w twoim fizycznym posiadaniu) .

Zamiast tego inwestowanie w srebro powinno odbywać się za pośrednictwem funduszu giełdowego (ETF) lub za pośrednictwem BullionVault.

Srebrne fundusze ETF

Fundusz notowany na giełdzie to sposób na inwestowanie w srebro na giełdzie. Sposób, w jaki to działa, polega na tym, że firma będąca właścicielem ETF kupiła i bezpiecznie zabezpieczyła srebro, a następnie wyemitowała akcje w oparciu o ich całkowitą własność srebra. Każda akcja ETF reprezentuje część zgromadzonego w banku srebra ETF. Ilość srebra reprezentowana przez udział w ETF może się różnić w zależności od funduszu, więc upewnij się, że przeczytałeś o funduszu, o którym myślisz, zanim zainwestujesz.

Największym i najbardziej znanym srebrnym funduszem ETF jest iShares Silver Trust (NYSEARCA: SLV). Obecnie fundusz ten posiada ponad 10 000 ton srebra, czyli wartość srebra o wartości ponad 6 miliardów dolarów po cenach obowiązujących w chwili pisania tego artykułu.

Fundusze ETF zarabiają pieniądze, pobierając opłaty za transakcje i przechowywanie. Za każdym razem, gdy akcje są kupowane i sprzedawane, firma będąca właścicielem ETF pobiera opłatę od użytkowników uczestniczących w transakcji. Dodatkowo co roku pobiera się opłatę od gospodarstw na pokrycie opłat za przechowywanie i ubezpieczenie. Jednak opłaty są znacznie niższe niż w przypadku handlu kruszcem (roczne opłaty za przechowywanie są zwykle niższe niż 1%).

Powodem, dla którego fundusze ETF są tak wygodne, jest to, że możesz kupować akcje ETF za pośrednictwem domu maklerskiego, tak jak kupujesz akcje. Możesz wpłacić pieniądze ze swojego konta bankowego do biura maklerskiego, takiego jak eTrade lub Scottrade, a następnie równie łatwo kupować akcje ETF, jak kupować akcje. Możesz sprzedać akcje ETF, a następnie kupić akcje lub sprzedać akcje i wykorzystać wpływy do zakupu udziałów ETF. Wygoda nie ma sobie równych.

Kolejna opcja inwestowania w srebro: BullionVault

Jeśli planujesz przechowywać srebro przez dwa lata lub dłużej, rozważ skorzystanie z BullionVault. W przeciwieństwie do ETF, BullionVault jest usługą, która umożliwia użytkownikom kupowanie i sprzedawanie sobie nawzajem srebra (i złota) po cenach ustalonych przez użytkownika (zazwyczaj bardzo zbliżonych do wartości rynkowej, biorąc pod uwagę liczbę osób korzystających z tej usługi). Złoto jest fizycznie przechowywane w jednym ze skarbców BullionVault, które są rozsiane po całym świecie.

Powodem, dla którego BullionVault jest tak skuteczny w inwestowaniu długoterminowym, jest to, że opłata roczna jest bardzo niska – znacznie niższa niż w przypadku ETF. Powodem jest to, że gdy srebro jest sprzedawane od użytkownika do użytkownika, srebro w rzeczywistości nie musi się przemieszczać – po prostu znajduje się w skarbcu i jest elektronicznie powiązane z innym kontem.

Zamiast zarabiać większość pieniędzy na rocznych opłatach za przechowywanie, BullionVault w większości zarabia na opłatach transakcyjnych, które są nieco wyższe niż w przypadku ETF za małe zakupy (poniżej 75 000 USD). Jeśli trzymasz srebro przez 2 lata lub dłużej, roczna obniżka opłaty z nawiązką rekompensuje początkowo wyższą opłatę transakcyjną.

Inwestowanie w srebro – podsumowanieJeśli chcesz posiadać metale szlachetne, aby zabezpieczyć się przed niepewnością gospodarczą i niestabilną walutą, zalecałbym inwestowanie w złoto zamiast w srebro. Srebro jest zbyt łatwo wydobywane, a światowa wartość srebra kruszcowego jest znacznie niższa niż złota. Jeśli pomimo tego ostrzeżenia nalegasz na inwestowanie w srebro, skorzystaj z ETF lub BullionVault zamiast kupować fizyczne złoto.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz złoto, srebro czy jedno i drugie, posiadanie złota lub srebra przez osoby poniżej 40 roku życia nie ma sensu, ponieważ akcje mają tendencję do lepszych wyników na dłuższą metę. Inwestowanie w metale szlachetne jest lepszą strategią dla osób zbliżających się do wieku emerytalnego, ponieważ pomaga zminimalizować ryzyko utraty wartości konta emerytalnego w wyniku zapaści gospodarczej w momencie zbliżania się do wieku emerytalnego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy