Dlaczego oprocentowanie kredytów studenckich jest tak wysokie?

17 lutego 2021
Category: Możesz Uzyskać

Oprocentowanie federalnych kredytów studenckich spadło po dwóch latach z rzędu. Federalne stopy procentowe dla studentów studiów licencjackich wynoszą 4,53% w roku szkolnym 2019-20, w porównaniu z 5,05% w latach 2018-19.

Stawki wcześniej rosły wraz ze wzrostem kosztów pożyczek rządowych. Kongres ustala federalne oprocentowanie pożyczek studenckich corocznie na podstawie wysokiej rentowności 10-letniego banknotu skarbowego sprzedawanego na aukcji w maju każdego roku.

Jednak oprocentowanie federalnych pożyczek studenckich jest znacznie niższe niż kiedyś.

Zanim Kongres wprowadził obecną metodę ustalania stóp w 2013 r., Ustalał stawki arbitralnie, zgodnie z raportem New America, non-profit, niezależnego think tanku z 2017 r. Stawki federalne dla studentów z bezpośrednimi niespłacanymi pożyczkami wynosiły 6,8% w latach 2006–2013.

W przeciwieństwie do stóp federalnych, oprocentowanie prywatnych pożyczek studenckich zależy od kredytu pożyczkobiorcy, okresu pożyczki oraz tego, czy stopa procentowa jest stała czy zmienna. Jeśli masz wysokie oprocentowanie prywatnych pożyczek studenckich, jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że Ty lub Twój współsygnatariusz posiadaliście mierny kredyt w momencie pożyczki.

Jakie jest dobre oprocentowanie kredytów studenckich?

Stawki prywatnych pożyczek studenckich mogą być wyższe lub niższe niż stawki pożyczek federalnych, w zależności od roku i posiadanego kredytu. Najlepsze stawki prywatnych kredytów studenckich są przeznaczone dla kredytobiorców z doskonałym kredytem. Aktualne stawki pożyczek prywatnych wahają się od

APR dla stałych stawek i

APR dla stawek zmiennych.

Innymi słowy, według raportu New America z 2017 r., Średnia obecna stopa oprocentowania kredytów studenckich wynosi 5,8% wśród wszystkich gospodarstw domowych z zadłużeniem studenckim; mniej niż to jest stosunkowo dobrą stawką.

Jak uzyskać najniższą stawkę
 1. Robić zakupy. Porównaj aktualne stawki federalnych kredytów studenckich ze stawkami wielu prywatnych pożyczek studenckich. Jeśli nie masz doskonałego kredytu, złóż wniosek ze współsygnatariuszem, aby zakwalifikować się do niższej stawki kredytu dla studentów prywatnych.
 2. Pamiętaj o opłatach. Podczas gdy prywatne pożyczki studenckie zwykle nie mają opłat za udzielenie pożyczki, pożyczki federalne mają opłatę za pożyczkę, która jest potrącana proporcjonalnie od każdej wypłaty pożyczki, co sprawia, że ​​rzeczywisty koszt pożyczek federalnych jest nieco wyższy niż odzwierciedla stopa procentowa.
 3. Zważ korzyści z pożyczki federalnej. Nawet jeśli możesz uzyskać niższą stawkę za prywatną pożyczkę studencką, weź pożyczki federalne, jeśli planujesz pracować dla rządu lub organizacji non-profit lub jeśli spodziewasz się problemów z dokonywaniem pełnych miesięcznych płatności. Federalne pożyczki studenckie kwalifikują się do wybaczania pożyczek publicznych i planów spłaty uzależnionych od dochodów. Pożyczki prywatne nie są.Nieznaczne obniżenie stawki może mieć duży wpływ

  Refinansowanie kredytu studenckiego to podstawowy sposób na obniżenie oprocentowania kredytu studenckiego. Zmniejszenie stawki nawet o kilka punktów procentowych może zaoszczędzić tysiące.

  Załóżmy, że ukończyłeś szkołę z 30 000 dolarów pożyczki studenckiej z oprocentowaniem 6,8%. Według kalkulatora refinansowania pożyczki studenckiej NerdWallet przez 10 lat zapłacisz więcej niż 11 000 USD odsetek.

  Jeśli refinansowałeś do 5% stopy procentowej, zaoszczędzisz 27 dolarów miesięcznie, czyli około 3000 dolarów przez cały okres trwania pożyczki – jedną dziesiątą tego, co pożyczyłeś w pierwszej kolejności. Jeśli refinansowałeś do 4% stopy procentowej, zaoszczędzisz 42 USD miesięcznie i prawie 5000 USD łącznie.

  Przed refinansowaniem porównaj pożyczkodawców refinansujących pożyczki studenckie, aby sprawdzić, czy możesz kwalifikować się do niższej stawki. Podobnie jak w przypadku prywatnych pożyczek studenckich, prawdopodobnie uzyskasz niższą stawkę, składając wniosek ze współsygnatariuszem.

  Jednak refinansowanie nie jest dla wszystkich. Potrzebujesz doskonałego kredytu, aby kwalifikować się do najniższych stóp procentowych, a refinansowanie federalnych pożyczek studenckich eliminuje spłatę zależną od dochodów i wybaczanie pożyczki z tytułu usług publicznych.

  O autorze

  Teddy Nykiel

  Teddy Nykiel jest byłym autorem finansów osobistych i kredytów studenckich w NerdWallet. Jej prace były prezentowane przez The Associated Press, USA Today i Reuters. Czytaj więcej

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy