Dlaczego pracodawcy sprawdzają kredyt przed zatrudnieniem?

17 lutego 2021
Category: Twój Raport

Mnóstwo ludzi sprawdza Twój kredyt. Pożyczkodawcy, firmy obsługujące karty kredytowe, banki, a nawet potencjalny wynajmujący sprawdzają Twój raport kredytowy i chcą zobaczyć, jaki masz wynik. To ma sens, że wiele z tych firm sprawdza Twój kredyt; powierzają ci swoje pieniądze lub liczą na to, że zapłacisz rachunki (a jeśli to schrzanisz, poniesiesz ogromną stratę). Sprawdzając Twój kredyt, mogą zobaczyć, jak potencjalnie jesteś godny zaufania i jak odpowiedzialny jesteś za swoje pieniądze.

Jedną z często pomijanych grup osób, które będą chciały sprawdzić Twój kredyt, są pracodawcy. Zrozumiałe jest, że nie myślimy o potencjalnych pracodawcach, którzy chcą sprawdzić nasz kredyt. Kiedy ludzie udzielają wskazówek na temat znalezienia pracy, koncentrują się bardziej na posiadaniu mocnego CV lub na tym, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną, a nie na dobrej zdolności kredytowej. Po tym wszystkim, chodzi o posiadanie pracy jestzarabiać, a nie ktoś inny winien pieniądze – dlaczego twój szef troska co twój rekord toru jest z długów i rachunków?

Jest jednak wiele powodów, dla których pracodawca będzie chciał sprawdzić stan kredytu potencjalnego pracownika. Jest to bardzo rutynowa część badania kandydatów, razem z życiorysem, rozmową kwalifikacyjną, a nawet badaniem narkotykowym. Kiedy firma musi zaufać pracownikowi, ma sens, aby chciała mieć dodatkową pewność, że zatrudnia odpowiedzialną i godną zaufania osobę.

Spis treści

Jakie rodzaje kontroli kredytowej przeprowadzają pracodawcy?

Istnieją dwa różne rodzaje sprawdzania zdolności kredytowej: zapytanie twarde i zapytanie miękkie. Trudne pytanie ma miejsce, gdy osoba prosi o pożyczkę lub kartę kredytową. Prośba o twarde zapytanie pojawia się w Twoim raporcie kredytowym w przyszłości, a wiele trudnych zapytań w krótkim okresie może uszkodzić Twój kredyt. Twarde zapytania pokazują również wszystkie informacje zawarte w raporcie kredytowym, które posiada biuro informacji kredytowej, w tym dane osobowe i finansowe.

Miękkie zapytania są tym, co robią potencjalni pracodawcy. Miękkie zapytanie nie pojawia się w przyszłych raportach kredytowych, a informacje w raporcie są ograniczone. Wiele poufnych informacji osobistych i finansowych, takich jak numery kont kart kredytowych, nie jest wyświetlanych. Pokazuje historię kredytową, która może obejmować nieodebrane płatności, bankructwa i tym podobne.

Kiedy osobiście sprawdzasz swój kredyt, liczy się to jako miękkie zapytanie. W osobistym raporcie kredytowym otrzymujesz wszystkie informacje, które byłyby obecne w twardym zapytaniu, oraz swoją zdolność kredytową. Jeśli monitorujesz swój kredyt za pośrednictwem karty kredytowej, banku lub strony trzeciej, korzystają oni z miękkich zapytań, aby mieć oko na Twój wynik i ostatnie dodatki do raportu.

Wyniki kredytowe, weryfikacja przeszłości i zaufanie

Głównym powodem, dla którego pracodawcy będą sprawdzać kredyt potencjalnych pracowników, jest poszukiwanie pracowników, którym mogą zaufać. Obecnie zakres zapotrzebowania na zaufanie jest różny w różnych branżach i przedsiębiorstwach, ale ogólnie każda firma chce móc ufać swoim pracownikom.

Twój raport kredytowy daje pracodawcom dokładniejsze spojrzenie na Ciebie jako osobę. Przeglądając Twoją historię kredytową, pracodawca może przyjąć pewne przypuszczenia na Twój temat. Jeśli masz nieskazitelną historię, a raport kredytowy wykazuje, że konsekwentnie dokonujesz płatności na czas i w całości, mogą założyć, że jesteś odpowiedzialny finansowo. Miejmy nadzieję, że ta odpowiedzialność przekroczy Twoje rachunki i obejmie Twoją pracę.

Z drugiej strony, jeśli masz długą historię braków w płatnościach, oznacza to, że nie jesteś odpowiedzialny finansowo, że nie traktujesz poważnie poważnych rzeczy, takich jak rachunki, a to z kolei może rozciągać się na Ciebie jako pracownika. Osoba, która nie dotrzymuje terminów płatności na rachunkach, może nie dotrzymywać terminów. Z podobnych powodów wielu pracodawców przeprowadza podstawowe sprawdzenie przeszłości. Osoba może mieć czysty rejestr karny, ale wątpliwy raport kredytowy. Chociaż osoba może kontrolować, co jest w CV lub liście motywacyjnym, nie może kontrolować informacji wyświetlanych w raporcie kredytowym.

Zaufane cenne informacje

Niektóre branże i zawody wymagają, aby pracownicy mieli dostęp do prywatnych i wrażliwych informacji, zarówno dla firmy, jak i jej klientów. W interesie wszystkich leży, aby ludzie, którzy mają dostęp do tych informacji, byli zarówno godni zaufania, jak i znajdowali się w dobrej sytuacji finansowej. Jeśli dana osoba ma kłopoty finansowe, może być bardziej skłonna do kradzieży informacji dla własnej korzyści.

Załóżmy na przykład, że dana osoba pracuje dla firmy rozliczającej usługi medyczne i ma dostęp do danych osobowych innych osób. Mogli wyszukiwać numery ubezpieczenia społecznego, datę urodzenia, imię i nazwisko itp., Wszystkie informacje, które mogą pozwolić im ukraść tożsamość danej osoby.

Jednak to nie tylko informacje są zagrożone. Wiele firm chce w jak największym stopniu zapobiegać kradzieżom w miejscu pracy, zwłaszcza jeśli pracownicy mogą łatwo kraść i odsprzedawać produkty lub narzędzia. Jeśli dana osoba ma dobrą sytuację finansową, teoretycznie nie odczuwa potrzeby okradania pracodawcy.

Trzeba ufać ich decyzjom

Jeśli chcesz umieścić osobę na stanowisku z dużą mocą lub praca polega na pomaganiu innym w podejmowaniu właściwych decyzji, będziesz potrzebować kogoś, kto dokonuje dobrych wyborów w swoim życiu. W wielu firmach zatrudnianie kogoś na wyższą kadrę zarządzającą wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej. Jeśli kandydat ma potencjalnie podejmować decyzje, które mogą mieć duży wpływ na przyszłość firmy, warto zatrudnić kogoś, kto jest mądry i odpowiedzialny w swoim życiu.

Podobnie, jeśli zamierzasz zatrudnić do pracy, której głównym celem jest pomoc innym w podejmowaniu decyzji finansowych, chcesz mieć pewność, że są mądrzy, jeśli chodzi o własne pieniądze. Bank nie miałby sensu zatrudniać doradcy finansowego, który nie jest w stanie poradzić sobie z własnym długiem, a potem powiedzieć mu, aby doradzał innym, jak wydać swoje pieniądze.

Przygotowanie do sprawdzania zdolności kredytowej podania o pracę

Po pierwsze, miej świadomość swojej sytuacji kredytowej. Poproś o kopię raportu kredytowego i poznaj swoje wyniki. Jeśli masz świetny kredyt, nie musisz się martwić. Ale jeśli masz mierny, słaby kredyt lub nie masz go wcale i szukasz pracy, to musisz pomyśleć o naprawie kredytu.

Jest mało prawdopodobne, że zostaniesz całkowicie pozbawiony pracy tylko z powodu twojego kredytu, ale wielu pracodawców używa go jako sposobu na porównanie kandydatów i uzyskanie nieco dokładniejszego wglądu w to, kim są.

Pracodawcy wykorzystują również kontrolę zdolności kredytowej jako formę weryfikacji faktów, po prostu upewniając się, że historia danej osoby się zgadza. Wiele osób kłamie lub wprowadza w błąd podczas rozmów kwalifikacyjnych w celu znalezienia pracy, a sprawdzenie zdolności kredytowej może posłużyć do upewnienia się, że są one całkowicie zgodne z prawdą. Podczas rozmowy bądź szczery, a jeśli pojawią się czynniki przyczyniające się do złego kredytu (np. Utrata pracy i zaleganie z rachunkami), wyjaśnij, co się stało.

Jeśli twój kredyt nie jest świetny, to nie jest koniec świata. Nadal możesz znaleźć pracę, ale będzie to wymagało dodatkowego planowania i przygotowań. Najpierw utwórz plan naprawy kredytu i zacznij nad tym pracować. Płać rachunki na czas i odpowiedzialnie korzystaj z kart kredytowych. Jeśli możesz pokazać potencjalnym pracodawcom, że podejmujesz teraz mądre decyzje, będzie bardziej prawdopodobne, że będą oni patrzeć na poprzednie błędy. Jeśli nie masz czasu na samodzielne wykonanie tej pracy, poszukaj pomocy w firmie naprawczej.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jeśli pracodawca zamierza sprawdzić Twój kredyt, zwykle poinformuje Cię o tym. Kontroluj ich początkowe wrażenia i od razu porozmawiaj z nimi o swoim niezbyt idealnym kredycie. Poinformuj ich, czego mogą się spodziewać po Twoim zgłoszeniu; w ten sposób nie są zaskoczeni, kiedy to się pojawi.

Daj kontekst takim rzeczom, jak nieodebrane płatności, w ten sposób nie tylko zakładają, że jesteś nieodpowiedzialny. Następnie wyjaśnij, co robisz, aby zwiększyć swój kredyt i jak zmieniłeś swoje życie.

W takim czy innym czasie prawdopodobnie pracodawca sprawdzi Twój kredyt. Twój raport kredytowy nie jest głównym czynnikiem decydującym o tym, czy znajdziesz pracę, czy nie, to tylko kolejna kwestia przy podejmowaniu decyzji. Jeśli masz kiepski raport kredytowy, to nie jest koniec świata, ale jest nad czym popracować. Pracuj nad terminowym płaceniem rachunków, odpowiedzialnie korzystaj z kart kredytowych i staraj się spłacać długi przed zaciągnięciem kolejnych pożyczek.

Chcesz podnieść swoją zdolność kredytową przed złożeniem podania o pracę? Dowiedz się, jak obliczany jest Twój wynik i co możesz zrobić, aby go poprawić, w naszym centrum zasobów kredytowych.

Ben Allen jest niezależnym twórcą treści i marketerem cyfrowym, który wierzy w pomaganie małym firmom w osiągnięciu sukcesu. Wolny czas spędza, chwaląc się swoimi dwiema córkami, jedząc pizzę z nadzieniem i grając w gry wideo.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy