Dlaczego warto zainwestować w te przedmioty kolekcjonerskie

17 lutego 2021

Napisane przez Laurę | 13 sierpnia 2020

ZnaczkiNa górze każdej listy kolekcjonerskiej znajdują sięznaczki. Utrzymują średnią zmianę ceny na poziomie około 250% w ciągu 10 lat; lepszy niż prawie jakikolwiek inny zwrot z inwestycji, jaki kiedykolwiek znajdziesz. W rzeczywistości najcenniejszą rzeczą, jaka obecnie istnieje ze względu na swoją wagę i objętość, jest pieczęć. Znaczek z Gujany Brytyjskiej One Cent Magenta został niedawno sprzedany za nieco ponad 7 milionów euro (9,5 miliona dolarów). Kluczem do inwestycji jest jednak oczywiście dostrzeżenie potencjału wzrostu wartości, a więc staraj się o ograniczone znaczki upamiętniające określone wydarzenia lub rocznice. A jeśli jesteś ciekawyto są to najdroższe znaczki na świecie.

W okresie 10 lat znaczki mogą wahać się pod względem wartości o 250%

Po drugiemonetyzawsze były klasycznym przedmiotem kolekcjonerskim ze względu na wielkość, różnorodność i piękno. Porównując te same indeksy, ich wartość rośnie średnio o 220% w okresie dziesięciu lat, więc jeśli wcześnie dostrzeżesz właściwy i się go trzymasz, pewnego dnia może to być całkiem niezłe. Ponieważ jest to rynek o dość ugruntowanej pozycji, chodzi o ostrożny wybór. Monety warte zebrania to te, które nie są już w obiegu lub monety okolicznościowe, takie jak Kew Gardens 50 pensów, wydane na cześć 250-lecia Królewskich Ogrodów Botanicznych w nakładzie zaledwie 210 000 sztuk. Monety z błędami są szczególnie cenne dla kolekcjonerów, jak na przykład tamoneta o nominale2 euro, która została wybita z jednego metalu zamiast dwóch.

KomiksyWszyscy je czytaliśmy w jakimś momencie, czy to były przygody X-MEN, Batmana, Kapitana Ameryki czy Tintina. Niektórzy z was mogą nawet schować je w rogu strychu, gdzie obecnie zbierają kurz. Jednak może nadszedł czas, aby je zdjąć i rzucić okiem; dzięki sukcesom filmowym m.in.komikszyskały na wartości. Weźmy na przykład Action Comics # 1. Jego pierwotna cena detaliczna, kiedy został wydany w 1938 roku, wynosiła 10 centów, ale dziś może sprzedać się za 3 miliony euro. Jednak nie każdy komiks zobaczy tak drastyczny wzrost wartości, więc miej oko na nowości i komiksy, które mają dużą rzeszę fanów. Jednym z przykładów komiksu, który pasuje do obu, jest The Amazing Spider-man # 1. To był pierwszy numer, a Spider-man ma ogromną rzeszę fanów, dzięki czemu jest to bardzo wartościowy komiks. Jedna kopia w oryginalnym staniesprzedana na Catawiki za 3200 .

Odkurz te stare komiksy, ponieważ mogą być teraz przedmiotami kolekcjonerskimi, jeśli nadal są w dobrym stanie

Modele samochodówPodobnie jak w przypadku komiksów, był czas w naszym życiu, kiedy samochody zabawkowe, lalki, pluszaki i tym podobne jeździły z nami, gdziekolwiek byśmy byli, ściskani ciasno w dłoni lub starannie schowani do plecaka. Wiele z tych starych zabawek zyskało na wartości z biegiem lat. Szczególnym faworytem jestDinky Toys, ponieważ te wykonane na miarę modele samochodów zostały sprzedane za imponujące sumy. Jeden wczesny czerwono-zielony samochód dostawczy z logo londyńskiego sklepu rowerowego, który w swoim czasie zostałby kupiony za kilka centów, został sprzedany za prawie 24 000 euro w 1994 r. Ich bezpośredni konkurenciCorgi Toys, są teraz również dość cenne. W 2008 roku pojedynczy Corgi nr 204 Rover 90 Saloon sprzedawany był za około 425 euro. Celuj w modele w idealnym stanie; jeśli są w skali 1/18, a najlepiej w oryginalnym opakowaniu, możesz być zwycięzcą.

Dinky Toys są szczególnie popularne wśród kolekcjonerów

TrampkiTo może być niespodzianką, ale ryneksneakersówprzeżywa teraz boom (pomyśl o Air Jordans, Stan Smiths itp.), A kolekcjonowanie sneakersów szybko rośnie. Być może nie zarobisz milionów, ale znajdź parę edycji specjalnej, zapakuj ją i schowaj, a później możesz być mile zaskoczony, ponieważ ich wartość może wzrosnąć z 30 do 50 procent niemal natychmiast. Rzadkim przykładem najlepszego zwrotu z inwestycji w sneakersy było to, że sneakersy Kanye Westa, Yeezy Boost 350 V2, oferowały właścicielom szansę na szybki zysk nawet do 500%. Istnieje nawet internetowy indeks pokazujący, jak zmienia się wartość sneakersów, podobnie jak tradycyjne giełdy.

Trampki mogą wzrosnąć o 30-50% w krótkim czasie

Czy jesteś ciekawy wartości swoich przedmiotów kolekcjonerskich i chcesz je sprzedać na Catawiki?Zarejestruj się jako sprzedającyi wystaw na aukcję.

Odkryj więcejkomiksów|znaczki|modele samochodów|monety|kolekcjonerskie trampki

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy