Dyrektor generalny Wells Fargo marszczy pióra, komentując różnorodne talenty

17 lutego 2021

Wells Fargo & Co, dyrektor generalny Charles Scharf, zirytował niektórych czarnoskórych pracowników na spotkaniu Zoom tego lata, gdy powtórzył, że bank ma problemy z osiągnięciem celów w zakresie różnorodności, ponieważ nie ma wystarczającej liczby wykwalifikowanych talentów mniejszościowych, powiedział Reuterowi dwóch uczestników.

Stwierdził również w ogólnofirmowej notatce z 18 czerwca, w której ogłoszono inicjatywy na rzecz różnorodności, gdy w całym kraju wybuchły protesty po śmierci George’a Floyda, nieuzbrojonego Afroamerykanina, w areszcie policyjnym.

„Choć może to zabrzmieć jak wymówka, niefortunna rzeczywistość jest taka, że ​​istnieje bardzo ograniczona pula czarnych talentów, z których można rekrutować – powiedział Scharf w notatce, którą zobaczyła Reuters.

Scharf spędził więcej czasu na słuchaniu niż mówieniu podczas 90-minutowej rozmowy, którą zainicjował i której wcześniej nie zgłaszano. Jego komentarze na temat talentu Blacków zraniły niektórych uczestników w niewłaściwy sposób, według dwóch pracowników, którzy wypowiadali się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ obawiali się reperkusji.

Nie wszyscy uczestnicy wspominali, że byli urażeni. „Spotkanie było niezwykle konstruktywne. Odszedłem, będąc niesamowicie zaskoczonym jego autentycznością i szczerością – powiedział Alex David, prezes Black / African American Connection Member Network.

Jednak kilku czarnoskórych kierowników wyższego szczebla z całej korporacji w Ameryce powiedziało, że są sfrustrowani twierdzeniami o niedoborze talentów i nazwali ten refren głównym powodem, dla którego firmy walczyły o dodanie wystarczającej różnorodności rasowej i etnicznej do rang przywódczych, pomimo deklarowanych zamiarów.

„Istnieje niesamowita liczba czarnych talentów – powiedział Ken Bacon, były dyrektor wykonawczy branży hipotecznej, który zasiada w zarządach Comcast Corp, Ally Financial Inc i Welltower Inc. „Jeśli ludzie mówią, że nie mogą znaleźć talentu, albo nie szukają wystarczająco mocno, albo nie chcą tego znaleźć .

Bacon powiedział, że był „zszokowany i zdziwiony komentarzami Scharfa.

Rzeczniczka Wells Fargo, Beth Richek, broniła rekordu Scharfa w zakresie różnorodności.

Dyrektor generalny największego pracodawcy banku w USA zobowiązał się do podwojenia liczby czarnych liderów w ciągu pięciu lat i związał wynagrodzenie kadry kierowniczej z osiągnięciem celów różnorodności. Wymaga również od menedżerów ds. Rekrutacji rozważenia różnych kandydatów na wysoko płatne stanowiska, które są wolne, i zapewnienia różnorodności w zespołach przeprowadzających rozmowy kwalifikacyjne.

Najnowszy pełnomocnik Wells Fargo ujawnił więcej danych dotyczących różnorodności niż dane z wielu innych firm, w tym, że dwóch z 12 dyrektorów w tamtym czasie było czarnoskórych, a jeden był „Latynosem / Hiszpanem.

Scharf „jest zaangażowany w głęboką i systemową zmianę w celu zwiększenia różnorodności i zorganizował kilka forów, na których prowadzono szczere rozmowy i niefiltrowane opinie – powiedział Richek w oświadczeniu. Powiedziała, że ​​Scharf nie był dostępny na wywiad.

„Jest talentIntrospekcja w korporacyjnej Ameryce podczas ruchu Black Lives Matter rzuciła ostre światło na brak różnorodności.

Według raportu firmy rekrutacyjnej Heidrick & Struggles z 2020 roku w zarządach Afroamerykanie stanowili 10 procent nowych dyrektorów na liście Fortune 500 w porównaniu z 13 procentami populacji USA. Badanie wykazało, że nowych latynoskich dyrektorów było jeszcze mniej.

Tylko 7,3 procent z pięciu najlepiej opłacanych dyrektorów firm finansowych w Russell 3000 stanowiły mniejszości rasowe lub etniczne, według danych ISS ESG, oddziału firmy doradczej Institutional Shareholder Services. Liczba ta wzrosła w ostatnich latach, ale pozostaje znacznie poniżej odsetka grup mniejszościowych w ogólnej populacji Stanów Zjednoczonych.

Dyrektorzy i rekruterzy wyższego szczebla stwierdzili, że pojęcie niewielkiej puli talentów pochodzących z mniejszości jest często wymieniane jako przeszkoda w zwiększaniu różnorodności, ale prawdopodobnie odzwierciedla ona wyspiarskie sieci zawodowe i społecznościowe.

Lauren Holland, która przewodniczy szeptanej profesjonalnej sieci Wall Street Friends, powiedziała, że ​​ma 8000 członków w społecznościach mniejszościowych i wysłała do nich więcej ofert pracy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy niż w ciągu ostatnich pięciu lat.

„Dosłownie każdego dnia dostaję e-maile od ludzi proszących o dodanie do naszej listy – powiedziała. „Talent tam jest. To tylko kwestia uzyskania przez firmę dostępu do niego i połączenia się z nim.

Za mało postępówEksperci stwierdzili, że jednym z powodów braku różnorodności w salach posiedzeń zarządu i gabinetach kierowniczych jest to, że takie miejsca pracy są często obsadzane przez osoby, które zarządzają firmami, podczas gdy wiele osób kolorowych ma tendencję do utknięcia w rolach, które nie mają bezpośredniego związku z zyskami.

„Gdy kobiety i mniejszości zaczęły zyskiwać na popularności w korporacyjnej Ameryce, były uwięzione w pewnych miejscach pracy, w których firmy czuły się komfortowo, np. Zajmując się zasobami ludzkimi, funkcjami administracyjnymi – powiedziała Teri McClure, była radca prawny i dyrektor ds. Zasobów ludzkich w United Parcel Service Inc, która obecnie zasiada w kilku zarządach, w tym w JetBlue Airways Corp.

McClure powiedziała, że ​​często słyszała komentarze, takie jak Scharf, kiedy firmy nie starały się wystarczająco mocno znaleźć różnorodnych kandydatów lub zapewnić im doświadczenia, aby zakwalifikować się na wyższe stanowiska.

Niektórzy czarnoskórzy dyrektorzy i dyrektorzy stwierdzili, że nie są zadowoleni z postępu, jaki poczyniono w poprawie różnorodności.

„O ile praktycznie nie dostanę się do mydelniczki i nie będę o to pytać na każdym spotkaniu, zostanie to wypchnięte – powiedziała Mary Winston, dyrektor w firmach, w tym Chipotle Mexican Grill Inc, o niektórych jej wcześniejszych pracach na tablicach. „Po prostu nie jest to tak solidna rozmowa, jak powinna, i nie poczyniono żadnych postępów.

Winston, dodając, że często jest jedyną kolorową osobą w salach konferencyjnych, również nie zgodził się z pojęciem niedoboru talentów.

Jeden z pracowników Wells Fargo powiedział, że po prostu nie brakowało talentu: „Mogę dziś załatwić im 10-15 CV. (Zgłaszanie przez Imani Moise, Jessicę DiNapoli i Rossa Kerbera; Montaż: Lauren Tara LaCapra, Paritosh Bansal i David Gregorio)

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy