Encyklopedia Greater Philadelphia

17 lutego 2021

Badać

Kliknij obrazy, aby dowiedzieć się więcej.

Robert Morris Robert Morris był założycielem Bank of North America. Poprzez polityczne manewry w Kongresie Kontynentalnym udało mu się uzyskać statut dla nowego banku. Znany z odważnych posunięć finansowych, wykorzystał swoje umiejętności, aby utrzymać bank i kraj w stabilnej sytuacji finansowej podczas wojny o niepodległość. Ryzykowne posunięcia finansowe w późniejszych latach doprowadziły go do więzienia dłużnika po kilku nieudanych transakcjach.

Certyfikat akcji z 1860 r. Dla Banku Ameryki Północnej Ten certyfikat akcyjny uprawnia akcjonariusza do otrzymania jednej akcji Bank of North America za 100 dolarów amerykańskich. W zamian za swoje pieniądze udziałowcy otrzymali częściowe prawa własności do banku. W zamian za rezygnację z części własności bank otrzymał kapitał w postaci gotówki, którą mógł pożyczyć. Certyfikat zawiera artystyczne przedstawienie Lady Liberty pośrodku, z portretami George’a Washingtona i Roberta Morrisa, które nawiązują do lat założenia banku podczas wojny o niepodległość.

Jeden gatunek grosza Pod koniec XVIII wieku, gdy nowy kraj stawał na nogi, trudno było zdobyć walutę wymyśloną z metali szlachetnych i wybitą przez rządy. Banki i ludzie musieli polegać na papierowej walucie emitowanej nie przez rząd, ale przez instytucje bankowe, takie jak Bank of North America, aby utrzymać gospodarkę. To zdjęcie przedstawia przykład waluty papierowej wyemitowanej przez Bank of North America z dnia 6 sierpnia 1789 r., Obiecującej zapłacić posiadaczowi banknotu monetę o wartości jednego pensa.

Bank of North America To zdjęcie z 1900 roku przedstawia budynek Bank of North America pod adresem 309 Chestnut, drugi z budynków banku w tym miejscu. Pierwszym był dom pierwszego kasjera banku, Tench Francisa. Przez cały XIX wiek bank rozwijał się i do 1900 roku budynek z tego zdjęcia był siedzibą banku. Dziś pod tym adresem mieści się Fundacja Dziedzictwa Chemicznego, z nowoczesnym budynkiem przylegającym do struktury z 1893 roku.

Powiązane tematy
 • Era rewolucji amerykańskiej
 • Bank of the United States (pierwszy)Bank WarBankowośćMapa centrum miastaTowarzystwa oszczędnościoweKongres USA (1790-1800)
 • Powiązane czytanie
 • KolekcjeMiejsca do odwiedzeniaKomentarzeSpinki do mankietów
 • Robert Morris, okólnik wysłany do gubernatorów stanów dotyczących Banku Ameryki Północnej (2011, ExplorePAHistory.com)
 • Na Banker’s Row chodnik z czerwonej cegły był dobry jak złoto (HiddenCity Philadelphia, 13 sierpnia 2012)AZ Przeglądaj
 • Polecane tematy
 • Aktywizm
 • AfroamerykanieRolnictwo i ogrodnictwoZwierzątArchitekturaSztukaGranicBiznes, przemysł i pracaDzieci i młodzieżMiasta i miasteczkaUpamiętnienia i świętaHrabstwaZbrodnia i karaRozwój gospodarczyEdukacjaEnergiaŚrodowiskoWydarzeniaJedzenie i picieGeografiaRząd i politycyZdrowie i medycynaHistoryczne miejsca i symboleMieszkaniowy
 • Imigracja i migracja
 • PrawoLGBTLiteraturaMorskiGłoska bezdźwięcznaWojsko i wojnaKinoMuzea i bibliotekiMuzykaTematy Dnia Historii NarodowejRdzenni AmerykaniePerforming ArtsPlanowanie (miejskie i regionalne)Kultura popularnaWspólnoty religii i wiaryNauka i technologiaSport i rekreacjaUlice i autostradyPeryferieTurystykaTransportBogactwo i ubóstwoKobiety
 • Przed kolonizacją
 • Era kolonialnaEra rewolucji amerykańskiejStolica ery Stanów ZjednoczonychXIX wieku do 1854 roku
 • XIX wiek po 1854 roku
 • XX wiek do 1945 rokuXX wiek po 1945 rokuDwudziesty pierwszy wiek
 • Ateny Ameryki
 • Miasto braterskiej miłościMiasto pierwszychMiasto domówMiasto medycynyMiasto sąsiedztwaSkorumpowani i zadowoleniCradle of Liberty
 • Greater Philadelphia
 • Zielone miasteczkoŚwięty eksperymentFiladelfia i naródFiladelfia i światFiladelfia, miejsce, które cię kochaFiladelfiaWarsztat świata
 • Mapa Hrabstwa Bucks
 • Mapa centrum miastaMapa Hrabstwa ChesterMapa Delaware (stan)Mapa Hrabstwa DelawareMapa Hrabstwa MontgomeryMapa północnej Filadelfii
 • Mapa północno-wschodniej Filadelfii
 • Mapa północno-zachodniej FiladelfiiMapa South JerseyMapa Filadelfii PołudniowejMapa południowo-zachodniej FiladelfiiMapa Zachodniej FiladelfiiBank of North AmericaRobert Morris był założycielem Bank of North America. (Towarzystwo Historyczne Pensylwanii)

  Przedsiębiorstwo to, zarejestrowane 26 maja 1781 r. Przez Kongres Kontynentalny na mocy Statutu Konfederacji, było pierwszym krajowym i prawdziwie komercyjnym bankiem w Stanach Zjednoczonych. Bank, oficjalnie nazywany Prezesem, Dyrektorami i Spółką Banku Ameryki Północnej (BNA) do 1825 r., Był pierwszym bankiem utworzonym przez rząd krajowy do prowadzenia interesów z rządem i dla niego. Chociaż Pennsylvania Bank został założony w 1780 r., Nie robił nic poza subskrybentami, którzy w 1782 r. Sprzedali swoje udziały firmie BNA, która rozszerzyła swoje powiązania finansowe.

  Robert Morris (1734-1806), nadzorca finansów Kongresu, stworzył statut i wykorzystał bank do ustabilizowania waluty krajowej i uratowania Konfederacji przed bankructwem. Dziewięćdziesięciu dziewięciu Filadelfianów, wraz z kongresmanami, subskrybowało akcje banku i bank został otwarty 7 stycznia 1782 r. Morris, znany z potajemnych transakcji, wykorzystał przesyłkę srebra francuskiego o wartości 450 000 dolarów do Kongresu, aby sfinansować bank, który następnie pożyczył pieniądze z powrotem. Kongres. Później, gdy bank obawiał się niespłacenia kredytu kongresowego, Morris sprzedał udziały rządu, aby spłacić bank, który następnie ponownie pożyczył pieniądze Kongresowi. Poprzez takie manewry bank utrzymywał finansowanie Kongresu podczas rewolucji i budował sobie bezpieczną reputację.

  Ten banknot jednopensowy z 1789 r. Został wyemitowany przez Bank of North America w czasach, gdy banki działały jako pośrednik między obywatelami a skarbem państwa. (Library Company of Philadelphia)

  BNA wcześnie stanęła w obliczu kontrowersji politycznych. Przeciwnicy argumentowali, że był to przesadny dostęp do władzy Kongresu i bastion dla interesów finansowych. Obawy złagodniały, gdy dyrektorzy banków wyczarterowali bank w Pensylwanii, dając BNA wyjątkową możliwość posiadania dwóch statutów jednocześnie. Politycy stanowi na krótko unieważnili statut w 1786 r. Po ustaniu Konfederacji statut narodowy zniknął, a bank działał na podstawie statutu stanowego do 1864 r. Poza centrum uwagi kraju bank stawał się coraz bardziej narzędziem rządu Pensylwanii, który go chronił w wymiana na korzystne warunki pożyczki. BNA był wzorem dla federalnego Banku Stanów Zjednoczonych, czarterowanego w 1791 roku przez Kongres na polecenie Alexandra Hamiltona (1755-1804), protegowanego Morrisa. BNA nie robiła jednak nic z rządem federalnym,oprócz stosunkowo niewielkich pożyczek dla rządu podczas wojny 1812 roku i wojny domowej.

  Certyfikat akcji Banku Ameryki Północnej wskazujący, że akcjonariusz posiada akcje Banku o wartości 100 USD. (Towarzystwo Historyczne Pensylwanii)

  W 1863 roku, szukając bezpieczeństwa, BNA złożył wniosek o nadanie statusu „obywatela na mocy ustawy o bankowości narodowej. Uczestniczące banki otrzymały statuty krajowe, ale były zobowiązane do zakupu obligacji rządowych o stałym oprocentowaniu, a także do zaakceptowania wymagań dotyczących rezerwy minimalnej. Banki korzystały ze stałego dochodu z odsetek i federalnej gwarancji, że w przypadku upadłości banku deponenci otrzymają zwrot kosztów w drodze sprzedaży posiadanych przez banki obligacji rządowych. Nadany status narodowy w 1864 roku, BNA był jedynym bankiem zwolnionym z obowiązku dodawania słowa „national do swojego tytułu.

  Budynek Bank of North America, zbudowany w 1893 r., Na zdjęciu z 1900 r. (Towarzystwo Historyczne Pensylwanii)

  BNA stał się częścią Systemu Rezerwy Federalnej w 1914 r. W 1923 r. Dołączył do Commercial Trust Company, stając się Bank of North America and Trust Company. W 1929 roku połączyła się z The Pennsylvania Company for Insurances on Lives and Granting Annuities, ostatecznie przemianowując ją na Pennsylvania Company for Banking and Trust. Dziedzictwo BNA stało się First Pennsylvania Banking and Trust Company w 1955 roku po kolejnej fuzji, tym razem z First National Bank of Philadelphia. W 1990 r. Core States przejęło „First Pennsy, które następnie First Union nabyło w 1998 r. W 2001 r. First Union połączyło się z Wachovią, która została następnie zakupiona przez Wells Fargo w 2008 r.

  Pierwszy budynek zajmowany przez BNA znajdował się przy Chestnut Street 307 w domu Tencha Francisa (1730-1800), pierwszego kasjera. Budynek ten i jego bogata XIX-wieczna wymiana zostały później zburzone, jednak obok, przy ulicy Kasztanowej 315, zachowała się pierwotna siedziba Pierwszego Banku Narodowego (później siedziba Fundacji Dziedzictwa Chemicznego). BNA żyło dalej, chociaż jego tożsamość nie.

  Robert F. Smith jest prodziekanem ds. Nauk humanistycznych i społecznych w Northampton Community College w Bethlehem w Pensylwanii.

  Copyright 2015, Rutgers University

  Powiązane czytanieBoyer, Paul S., wyd. Oxford Companion to United States History . Oxford: Oxford University Press, 2001.

  Buel, Richard Jr. In Irons: Britain’s Naval Supremacy and the American Revolutionary Economy. New Haven, Conn .: Yale University Press, 1998.

  Daniels, Belden. Pennsylvania narodziny bankowości w Ameryce . Harrisburg: Pennsylvania Bankers Association, 1976.

  Hammond, Bray. Banki i polityka w Ameryce od rewolucji do wojny domowej . Princeton, NJ: Princeton University Press, 1957.

  KolekcjeBank of North America Collection, Historical Society of Pennsylvania, 1300 Locust Street, Filadelfia.

  Artykuły Kongresu Kontynentalnego. Washington, DC: Government Printing Office, 1948. Microfilm.

  Miejsca do odwiedzeniaSiedziba pierwszego banku Ameryki Północnej (siedziba Tench Francisa), 307 Chestnut Street, Filadelfia.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy