blisko

Inwestujący w technologie mogą w tym momencie imprezować jakby był 2000 r.

 • Dom
 • Finanse
 • Inwestujący w technologie mogą w tym momencie imprezować jakby był 2000 r.
Fuzje i przejęcia w technologiach w 2015 r. wyniosły 1, 9 mld dol.

Dobra informacja dla inwestujących w nowe technologie. Przychody z transakcji fuzji i przejęć (M&A) przy sektorze technologicznym osiągnęły najwyższą wartość od czasu szczytu bańki internetowej blisko szesnascie lat temu.

Jak podaje Dealogic, tegoroczne globalne przychody z transakcji M&A w sektorze technologicznym osiągnęły do tego czasu 1, 9 mld dolarów. Lepszy wynik odnotowano jedynie w roku 2000, wówczas wartość ta wyniosła 2, 2 mld dol.

W ubiegłym roku było to 1, siedmiu mld dolarów, natomiast przy 2014 r. przychody wyniosły 1, 4 mld dolarów.

Banki zyskują dzięki M&A

Największym beneficjentem jest holding JPMorgan, który prowadzi po rankingach transakcji typu M&A dla sektora technologicznego z 20, 2 proc. udziału w portfelu. Goldman Sachs oraz Bank of America Merrill Lynch pochłaniają odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Zwłaszcza strategiczne transakcje fuzji i przejęć osiągnęły w tym roku wysoki efekt, kształtujący się na pułapie 1, 1 mld dolarów. Transakcje M&A związane wraz z inwestorami finansowymi również wzrosły z 339 mln do odwiedzenia 349 mln dol. w takim samym okresie minionego roku.

Niektóre wraz z większych transakcji, które znacząco wpłynęły na tegoroczne zyski, to przejęcie EMC poprzez firmę Dell oraz transakcja przejęcia ARM Holdings poprzez grupę Softbank.

Jak podaje Dealogic, fuzje i przejęcia stanowią już polski 42 proc. globalnych przychodów w sektorze technologicznym, w porównaniu z 41 proc. w roku ubiegłym.

Podczas gdy inne obszary sektora finansowo-technologicznego, w tym dłużne rynki kapitałowe oraz kredyty konsorcjalne, zanotowały w tym roku wzrost przychodów, zyski na rynkach kapitałowych spadły o 44 proc., do 751 mln dolarów.

Foto: Business Insider Przychody netto, miliardy dolarów Tagi: banki technologia Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

 • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

 • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

 • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

 • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

 • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

 • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

apple obniża ceny iPhone’ów po Rosji. Przez mocniejszego rubla Ze świata

Apple obniża ceny iPhone’ów po Rosji. Przez mocniejszego rubla Ze świata

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur w rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Środowiska: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe narzędzie ucisku na Gazprom Moskwa pragnie…...

Czytać
arkadij Rotenberg nie skorzysta wraz z ulgi dla Rosjan objętych sankcjami Ze świata

Arkadij Rotenberg nie skorzysta wraz z ulgi dla Rosjan objętych sankcjami Ze świata

Arkadij Rotenberg, jeden z wielkich rosyjskich biznesmenów objętych sankcjami Zachodu, oznajmił w środę, że nie skorzysta z ulg rozpatrywanych w parlamencie, pozwalających osobom objętym sankcjami personalnymi zrzec się statusu rezydenta podatkowego Rosji.…...

Czytać