blisko

Inwestujący w technologie mogą w tym momencie imprezować jakby był 2000 r.

  • Dom
  • Finanse
  • Inwestujący w technologie mogą w tym momencie imprezować jakby był 2000 r.
Fuzje i przejęcia w technologiach w 2015 r. wyniosły 1, 9 mld dol.

Dobra informacja dla inwestujących w nowe technologie. Przychody z transakcji fuzji i przejęć (M&A) przy sektorze technologicznym osiągnęły najwyższą wartość od czasu szczytu bańki internetowej blisko szesnascie lat temu.

Jak podaje Dealogic, tegoroczne globalne przychody z transakcji M&A w sektorze technologicznym osiągnęły do tego czasu 1, 9 mld dolarów. Lepszy wynik odnotowano jedynie w roku 2000, wówczas wartość ta wyniosła 2, 2 mld dol.

W ubiegłym roku było to 1, siedmiu mld dolarów, natomiast przy 2014 r. przychody wyniosły 1, 4 mld dolarów.

Banki zyskują dzięki M&A

Największym beneficjentem jest holding JPMorgan, który prowadzi po rankingach transakcji typu M&A dla sektora technologicznego z 20, 2 proc. udziału w portfelu. Goldman Sachs oraz Bank of America Merrill Lynch pochłaniają odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Zwłaszcza strategiczne transakcje fuzji i przejęć osiągnęły w tym roku wysoki efekt, kształtujący się na pułapie 1, 1 mld dolarów. Transakcje M&A związane wraz z inwestorami finansowymi również wzrosły z 339 mln do odwiedzenia 349 mln dol. w takim samym okresie minionego roku.

Niektóre wraz z większych transakcji, które znacząco wpłynęły na tegoroczne zyski, to przejęcie EMC poprzez firmę Dell oraz transakcja przejęcia ARM Holdings poprzez grupę Softbank.

Jak podaje Dealogic, fuzje i przejęcia stanowią już polski 42 proc. globalnych przychodów w sektorze technologicznym, w porównaniu z 41 proc. w roku ubiegłym.

Podczas gdy inne obszary sektora finansowo-technologicznego, w tym dłużne rynki kapitałowe oraz kredyty konsorcjalne, zanotowały w tym roku wzrost przychodów, zyski na rynkach kapitałowych spadły o 44 proc., do 751 mln dolarów.

Foto: Business Insider Przychody netto, miliardy dolarów Tagi: banki technologia Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Wydawane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić wykroczenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

ekspert o Radzie Mieszkalnictwa - skład powinien zostać poszerzony  Nieruchomości

Ekspert o Radzie Mieszkalnictwa - skład powinien zostać poszerzony Nieruchomości

"Sto tyś adresów dla Mieszkań plus". Rządowy program ma przyspieszyć Kolejne lokale z Mieszkania plus wkrótce zostaną oddane do użytku. Kolejka chętnych Przegląd prasy: Mieszkanie plus w ruinie. Raport w biurku…...

Czytać
eksport żywności do Chin - transport PKP Cargo

Eksport żywności do Chin - transport PKP Cargo

Mamy wiarę, że niedługo ruszy transport polskiej żywności do Chin. Jeśli coraz więcej towarów będzie eksportowanych koleją wraz z Polski do Państwa Środka, to ten rodzaj transportu stanie się bardziej opłacalny…...

Czytać