blisko

Wakacje czy jedzenie? Na co Polacy wydają pieniądze z programu 500 plus

  • Dom
  • Finanse
  • Wakacje czy jedzenie? Na co Polacy wydają pieniądze z programu 500 plus
500 plus - na co Polacy wydają 500 zł na dziecko

Żywność, ubrania i edukacja najmłodszych - na to przeważnie Polacy wydają 500 złotych na dziecko, czyli świadczenie z programu "Rodzina pięć stów plus".

Odzież i jedzenie to główne przeznaczenie pieniędzy dla 42, 6 proc. rodzin, przebadanych poprzez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych jak i również Instytut Rozwoju Gospodarki SGH. Co trzeci ankietowany mówił, że 500 zł w dziecko przeznacza na opłaty związane z przedszkolem a także edukację i zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Znacznie mniejszy odsetek zadeklarował, że oszczędza 500 złotych na dziecko. W opracowaniu wyników testowania czytamy:

Pomimo oczekiwanych długookresowych efektów dla zasobów gospodarstw domowych, w długim sezonie wciąż jedynie 16, 8 proc. badanych gospodarstw domowych deklaruje zwiększenie oszczędności w skutek dodatkowych środków z programu.

(... ) To prowadzić może do wniosku, iż zapewne nastąpi spodziewany efekt popytowy zasobów transferowanych do gospodarstw domowych po Polsce, natomiast inne sposoby finansowania tego programu (na przykład obligacje państwowe), oferowane jego beneficjentom w położenie transferów gotówki mogą nie znaleźć wielu chętnych – przynajmniej w pierwszym czasie realizacji programu.

Po pierwszych trzech miesiącach funkcjonowania programu rodzinom wypłacono niedaleko 5 mld zł. 500 zł przysługuje co miesiąc na każde drugie i kolejne dziecko, a po spełnieniu kryterium dochodowego, też na pierwsze dziecko.

Tagi: rodzina 500 plus 500Plus finanse osobiste Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

1, 2 mld zł dofinansowania z UE na miły w dziewięciu miastach

1, 2 mld zł dofinansowania z UE na miły w dziewięciu miastach

Dziewięć miast a mianowicie Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń i Wrocław a mianowicie otrzyma 1, 2 mld zł dofinansowania z Unii Europejskiej na 10 lokaty, które poprawią infrastrukturę…...

Czytać
10 największych firm świata po rankingu Fortune Global 500

10 największych firm świata po rankingu Fortune Global 500

Ranking Fortune Global 500 to jeden z najbardziej prestiżowych, w jakim może znaleźć się przedsiębiorstwo - pięciuset największych u dołu względem przychodów spółek w świecie. W tegorocznym rankingu pojawiło się 10…...

Czytać