blisko

Wakacje czy jedzenie? Na co Polacy wydają pieniądze z programu 500 plus

  • Dom
  • Finanse
  • Wakacje czy jedzenie? Na co Polacy wydają pieniądze z programu 500 plus
500 plus - na co Polacy wydają 500 zł na dziecko

Żywność, ubrania i edukacja najmłodszych - na to przeważnie Polacy wydają 500 złotych na dziecko, czyli świadczenie z programu "Rodzina pięć stów plus".

Odzież i jedzenie to główne przeznaczenie pieniędzy dla 42, 6 proc. rodzin, przebadanych poprzez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych jak i również Instytut Rozwoju Gospodarki SGH. Co trzeci ankietowany mówił, że 500 zł w dziecko przeznacza na opłaty związane z przedszkolem a także edukację i zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Znacznie mniejszy odsetek zadeklarował, że oszczędza 500 złotych na dziecko. W opracowaniu wyników testowania czytamy:

Pomimo oczekiwanych długookresowych efektów dla zasobów gospodarstw domowych, w długim sezonie wciąż jedynie 16, 8 proc. badanych gospodarstw domowych deklaruje zwiększenie oszczędności w skutek dodatkowych środków z programu.

(... ) To prowadzić może do wniosku, iż zapewne nastąpi spodziewany efekt popytowy zasobów transferowanych do gospodarstw domowych po Polsce, natomiast inne sposoby finansowania tego programu (na przykład obligacje państwowe), oferowane jego beneficjentom w położenie transferów gotówki mogą nie znaleźć wielu chętnych – przynajmniej w pierwszym czasie realizacji programu.

Po pierwszych trzech miesiącach funkcjonowania programu rodzinom wypłacono niedaleko 5 mld zł. 500 zł przysługuje co miesiąc na każde drugie i kolejne dziecko, a po spełnieniu kryterium dochodowego, też na pierwsze dziecko.

Tagi: rodzina 500 plus 500Plus finanse osobiste Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

10 największych firm świata po rankingu Fortune Global 500

10 największych firm świata po rankingu Fortune Global 500

Ranking Fortune Global 500 to jeden z najbardziej prestiżowych, w jakim może znaleźć się przedsiębiorstwo - pięciuset największych u dołu względem przychodów spółek w świecie. W tegorocznym rankingu pojawiło się 10…...

Czytać
1, 2 mld zł dofinansowania z UE na miły w dziewięciu miastach

1, 2 mld zł dofinansowania z UE na miły w dziewięciu miastach

Dziewięć miast a mianowicie Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń i Wrocław a mianowicie otrzyma 1, 2 mld zł dofinansowania z Unii Europejskiej na 10 lokaty, które poprawią infrastrukturę…...

Czytać