blisko

Coraz więcej Polaków skarży się na banki

  • Dom
  • Finanse
  • Coraz więcej Polaków skarży się na banki
Coraz więcej skarg na banki

W 2016 roku wzrosła liczba skarg klientów banków kierowanych do bankowego arbitrażu konsumenckiego. W ubiegłym roku do odwiedzenia instytucji tej z prośbą o pomoc zgłosiło się blisko 1400 osób, innymi słowy prawie 100 więcej niźli rok wcześniej.

W zeszłym roku ponad 56 proc. spraw zakończyło się wygraną na rzecz konsumenta, większość stanowiły ugody. Wówczas najwięcej w 15-letniej relacji arbitrażu bankowego.

Arbiter bankowy Katarzyna Marczyński rzekła, że tak, jak i w latach poprzednich najwięcej skarg dotyczy kredytów, przede wszystkim hipotecznych. Kolejna ekipa sporów dotyczy rachunków bankowych.

Chodzi na przykład o skargi składane przez spadkobierców, przez osoby uprawnione do wypłaty pieniędzy na śmierci właściciela rachunku. Skarżą się też posiadacze rachunków bankowych m. in. na nieterminowe pobranie opłat.

Marczyńska przypomina, żeby przed podpisaniem umowy z bankiem bardzo uważnie ją odczytać.

W pierwszej kolejności proponowana jest stronom ugoda. Orzeczenia arbitra są na rzecz banku ostateczne. Bank musi je wykonać w przeciągu 14 dni od miesiąca otrzymania wypisu orzeczenia.

Tagi: pula skargi banki bankowy arbitraż konsumencki Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij przy link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Trzeba czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kliku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

budżet UE na 2017 r.

Budżet UE na 2017 r.

Polska składka do budżetu UE wyniesie w przyszłym roku ok. 18 mld złotych, przy znacznie wyższych transferach z budżetu UE do Polski w wysokości ponad 50 mld zł a mianowicie podał wiceminister…...

Czytać
bZ WBK - wyniki pieniężne, zysk, IV kwartał 2017

BZ WBK - wyniki pieniężne, zysk, IV kwartał 2017

- To, że sytuacja makroekonomiczna w naszym kraju jest dobra, to naprawdę jakby nic nie powiedzieć. Ale widzimy coraz lepsze wyzwania w sektorze przedsiębiorstw, które muszą zmagać się z rosnącymi…...

Czytać