blisko

Czas na budowanie relacji na arenie ogólnoświatowej. Startuje Forum Ekonomiczne w Davos

  • Dom
  • Finanse
  • Czas na budowanie relacji na arenie ogólnoświatowej. Startuje Forum Ekonomiczne w Davos
Davos i polska delegacja na Forum Ekonomicznym

Obecny tydzień upływa pod znakiem Światowego Forum internetowym Ekonomicznego w Davos. Polskę reprezentować będą prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, premier Mateusz Morawiecki, a także przedstawiciele największych naszych instytucji finansowych w tym Bank Peako S. Zaś.

Andrzej Duda weźmie też udział w zamkniętej dyskusji o Bliskim Wschodzie, zamkniętym spotkaniu z prezesem Google. Będzie też honorowym gościem debaty organizowanej przez Bank Pekao. Tematem spotykania będą szanse i wyzwania wokół sukcesji w przedsięwzięciach rodzinnych.

– Prezydent chce wesprzeć polski bank, bank Pekao S. Zaś. w jego działaniach ekonomicznych, dlatego weźmie udział przy spotkaniu zorganizowanym przez pula dla międzynarodowych inwestorów bieżących i potencjalnych. To spotkanie dzierży promować Polskę jako położenie dla inwestycji, dla partnerstwa gospodarczego – zapowiada szef gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.

Zdaniem Michała Krupińskiego, prezesa zarządu Banku Pekao S. A, obecność agencji bankowej na Forum może okazać się podstawowa. – Musimy być niesłychanie blisko tego, co globalnie dzieje się, odnośnie do nowe modele bankowości, innowacje, technologie w dziedzinie Big Data i sztucznej inteligencji. Tu w czasie Forum międzynarodowi klienci i inwestorzy Instytucji finansowej Pekao SA ustalają agendę na następny rok i my musimy być częścią tych strategicznych planów – podkreśla Krupiński.

Foto: materiały prasowe

Zobacz też: Megafuzja polskich banków. PKO BP połączy się z Pekao?

Prestiżowe Forum Gospodarcze jest jedną z najważniejszych imprez gospodarczych, podczas której przedstawiciele świata polityki i finansów wspólnie tworzą wizję ekonomicznego rozwoju globu.

Polska ekspansja zagraniczna po Davos

– Budowanie relacji na arenie międzynarodowej, to 1 z najważniejszych zadań, które stoi przed tak ogromną instytucją finansową, jaką jest Pekao S. A. Jako największy bank korporacyjny po kraju, chcemy wspierać naszych klientów w ekspansji zagranicznej. Uważamy, że to przyrodzony kierunek rozwoju dla naszych firm. Przewagą konkurencyjną rodzimych firm są doskonale wykształcone kadry oraz otwartość na nowe technologie – daje Michał Krupiński.

48. Światowe Forum Ekonomiczne zaczyna się we wtorek 23 stycznia br. i potrwa do piątku. Weźmie tutaj udział ponad 2500 jednostek, w tym prezesi najpopularniejszych światowych korporacji, prezydenci jak i również premierzy wielu państw. W Davos pojawi się ogółem 37 urzędujących premierów jak i również prezydentów. Polskę reprezentować będą Prezydent RP Andrzej Dudziarz i Premier RP Mateusz Morawiecki.

W Davos głowy państw, liderzy biznesu i prezesi największych światowych struktury i banków dyskutować są o najważniejszych wyzwaniach i problemach współczesnego świata.

Tegoroczne hasło Forum a mianowicie Tworzenie wspólnej przyszłości po podzielonym świecie – posiada być punktem wyjścia do odwiedzenia debaty o międzynarodowej kooperacyj na rzecz kluczowych kwestii o globalnym zasięgu, takich jakim sposobem bezpieczeństwo międzynarodowe, środowisko naturalne i gospodarka.

cena karpia na święta bożego narodzenia 2017

Cena karpia na święta bożego narodzenia 2017

W tym roku polskich karpi będzie mniej, a wówczas oznacza, że ceny po hodowlach pójdę w górę. W pesymistycznym wariancie poniekąd o 15 proc. Specjaliści jednak uspokajają – w hurtowniach cena…...

Czytać
cBA zatrzymało kolejną osobę z grupy powołującej się dzięki wpływy przy tworzeniu CPK

CBA zatrzymało kolejną osobę z grupy powołującej się dzięki wpływy przy tworzeniu CPK

Podatki, taryfy, akcyza. Rząd ma projekt na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa dla polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów" na…...

Czytać