Finansowanie wewnętrzne

17 lutego 2021
Category: Oceny Kredytowej

Co to jest finansowanie wewnętrzne?

Finansowanie własne to finansowanie, w ramach którego firma udziela klientom pożyczki, umożliwiając im zakup swoich towarów lub usług. Finansowanie wewnętrzne eliminuje zależność firmy od sektora finansowego w zakresie zapewniania klientowi środków na sfinalizowanie transakcji.

Kluczowe wnioski

  • Finansowanie wewnętrzne ma miejsce wtedy, gdy detalista udziela klientowi pożyczki na zakup swoich towarów lub usług.
  • Zapotrzebowanie na banki lub inne zewnętrzne instytucje pożyczkowe jest eliminowane dzięki finansowaniu wewnętrznemu.
  • Zatwierdzenie pożyczki jest zwykle łatwiejsze, a proces prostszy, gdy finansowanie uzyskuje się za pośrednictwem sprzedawcy detalicznego.
  • Przemysł samochodowy jest jedną z największych branż korzystających z finansowania wewnętrznego.
  • Wraz z pojawieniem się firm technologicznych i aplikacji mobilnych, finansowanie w punkcie sprzedaży umożliwia natychmiastowe finansowanie konsumentom.

Zrozumienie finansowania wewnętrznego

Finansowanie wewnętrzne jest zapewniane przez wielu sprzedawców detalicznych, pomagając klientom ułatwić proces zakupów. Detaliści muszą mieć ustaloną działalność pożyczkową w ramach swojej firmy lub partnera u jednego zewnętrznego kredytodawcy, który obsługuje pożyczkę dla swoich klientów. Pożyczki wewnętrzne są korzystne dla konsumentów, ponieważ zazwyczaj są w stanie uzyskać pożyczkę za pośrednictwem firmy, podczas gdy mogli nie być w stanie uzyskać pożyczki za pośrednictwem tradycyjnych środków finansowania, takich jak bank.

Przemysł samochodowy i finansowanie wewnętrzne

Branża sprzedaży samochodów jest wybitnym użytkownikiem finansowania wewnętrznego, ponieważ jej działalność polega na zaciąganiu kredytów samochodowych przez kupujących w celu sfinalizowania zakupu pojazdu. Oferowanie finansowania we własnym zakresie kupującemu samochód pomaga firmie sfinalizować więcej transakcji poprzez przyjmowanie większej liczby klientów.

Dealerzy samochodowi mają również tę korzyść, że ustalają własne standardy gwarantowania emisji, które czasami mogą obejmować większą liczbę pożyczkobiorców, potencjalnie umożliwiając niższą akceptację oceny kredytowej. W wielu przypadkach te platformy pożyczkowe akceptują pożyczkobiorców, którym banki lub inni pośrednicy finansowi mogą odmówić udzielenia pożyczki. Inne branże oferujące finansowanie wewnętrzne mogą obejmować producentów sprzętu, sklepy z urządzeniami lub sklepy detaliczne e-commerce.

Kredyt Forda

Ford Credit to jedna z najbardziej znanych firm zajmujących się finansowaniem aut. W styczniu 2017 roku Ford Credit nawiązał współpracę z AutoFi, aby jeszcze bardziej ułatwić kupowanie i finansowanie samochodu dzięki technologii, która umożliwia kupującemu kupowanie samochodu i kredytu samochodowego w Internecie. Dzięki tej nowej platformie dla punktów sprzedaży klienci Forda mogą robić zakupy online za pośrednictwem witryn dealerów Forda, kupować i finansować swój samochód. Ten rodzaj obsługi klienta pozwala kupującym samochody spędzać mniej czasu w salonie, oferując jednocześnie szybszy proces sprzedaży dla Forda.

Finansowanie wewnętrzne i technologia

Wraz z pojawieniem się nowych firm zajmujących się technologią finansową, wielu pożyczkobiorców ma teraz większe możliwości finansowania wewnętrznego dzięki szybszym i wygodniejszym platformom kredytowym w punktach sprzedaży. Technologię kredytową w punkcie sprzedaży można zbudować wokół wewnętrznego działu kredytowego firmy lub ogólnie ułatwić, gdy firma współpracuje z jednym kredytodawcą w celu obsługi potrzeb pożyczkowych klientów. Na przykład Affirm to firma fintech, która jest jedną z najpopularniejszych platform sprzedaży, która współpracuje z tysiącami sprzedawców detalicznych w celu natychmiastowego finansowania.

Finansowanie w punkcie sprzedaży upraszcza proces kredytowy dla klientów, umożliwiając im ubieganie się o kredyt w momencie, w którym są gotowi do zakupu. Dzięki temu kredyt jest wygodny dla klientów, ponieważ mogą otrzymać decyzję kredytową od sprzedawcy w ciągu kilku minut. Finansowanie w punkcie sprzedaży ułatwia również sprzedawcom detalicznym zamknięcie transakcji. Firmy, które wdrożyły opcje finansowania w punkcie sprzedaży, odnotowały wzrost sprzedaży o 32%.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy