Formaty i przykłady wniosków o pożyczkę

17 lutego 2021

Wniosek o pożyczkę to pismo, które pomaga pożyczkodawcy zdecydować, czy wnioskodawca kwalifikuje się do otrzymania pożyczki.

Spis treści

Kluczowe punkty, o których należy wspomnieć podczas pisania wniosku o pożyczkę:

Adres do właściwego organu: Przykład: Twój menedżer, HR lub specjalista ds. Pożyczek

Zaadresowanie dowolnego listu do strony piszącej jest kluczowe, ponieważ jest to punkt wyjścia rozmowy w sposób formalny i chciałbyś, aby zaczęła się ona we właściwej stopie. Dlatego dowiedz się, do kogo należy złożyć wniosek i skieruj go do niego.

Przyczyna, tj. Sposób wydatkowania pieniędzy: prośba o kwotę pieniędzy bez podania przyczyny będzie zbyt ogólnikowa i będzie wywoływała poczucie niepewności. Pożyczkodawca musi wiedzieć, dlaczego potrzebujesz pieniędzy, aby zdecydować, czy potrzeba jest uzasadniona i czy pieniądze będą dobrze wykorzystane. Legalność sprawy jest również ważna, ponieważ nie chcieliby, aby pieniądze zostały wykorzystane na coś nielegalnego, na przykład narkotyki, itp. Dlatego każdy dłużnik chciałby wiedzieć, czy jego pieniądze są wykorzystywane zgodnie z prawem.

Określ kwotę pożyczki: Po uzyskaniu uzasadnionego powodu wniosku o pożyczkę należy podać konkretną kwotę, ponieważ pomoże to zdecydować pożyczkodawcy, czy masz zdolność pożyczkową. To znaczy, czy Twoje zarobki będą wystarczające, aby odzyskać spłatę pożyczonych pieniędzy. Mówi również, czy pożyczone pieniądze są uzasadnione z powodu ich pożyczenia.

Przedstaw pozytywne cechy siebie, aby upewnić się, że jesteś godny zaufania: jest to zabezpieczenie, którego używasz, prosząc o pożyczkę. Twoje dobre zachowanie i pozytywna historia pracy są tym, co możesz zaoferować, aby zagwarantować, że pieniądze zostaną zwrócone na czas.

Wspomnij, w jaki sposób zamierzasz spłacić pożyczkę: Przedstawia zamiar zwrotu pieniędzy. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ daje pełny obraz cyklu kredytowego.

Zawsze podawaj właściwe informacje i bądź uczciwy: Pożyczanie pieniędzy jest ryzykiem samo w sobie, dlatego faktyczne i uczciwe podejście do sytuacji jest bardzo ważne, aby mieć dobrą historię kredytową, a także szanować cały proces. Wszystko, co wykracza poza uczciwość, zostanie uznane za oszustwo i może mieć złe konsekwencje.

Zobacz przykładową aplikację poniżej z podkreśleniem kluczowych punktów:

Sub: Wniosek o pożyczkę na zakup nowego roweru.

Chciałbym poprosić Cię o udzielenie mi pożyczki w wysokości 800 USD jako osobistej pożyczki, ponieważ muszę kupić nowy rower. Potrzebuję nowego roweru, ponieważ mój stary jest zepsuty i nie można go naprawić i jest to środek transportu do dojazdów do pracy. Nie mam w tej chwili takiej ilości pieniędzy, dlatego liczyłem na to, że możesz mi pomóc, pożyczając mi pieniądze.

Ponieważ zdajesz sobie sprawę, że jestem z firmą od 3 lat i udowodniłem, że jestem lojalnym i oddanym pracownikiem pod Twoim życzliwym kierownictwem, dlatego uważam, że uznałbyś mnie za godnego pożyczki.

Zgodnie z polityką pożyczkową firmy, możesz zaproponować mi plan spłaty według własnego uznania, który zostanie potrącony z mojego wynagrodzenia.

Z góry dziękuję i mam nadzieję, że wkrótce się odezwiesz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy