Ile wynosi moja spłata kredytu studenckiego

Ile wynosi moja spłata kredytu studenckiego
16 października 2020
Category: Stopa Procentowa

Nie żyj ze swoimi pożyczkami studenckimi przez 20 lat. Skorzystaj z naszego kalkulatora i zobacz, ile możesz zaoszczędzić na odsetkach, dokonując dodatkowych płatności!

Skorzystaj z planu krok po kroku, aby szybciej spłacić pożyczki studenckie

Zupełnie nowa 64-stronicowa szybka lektura Anthony’ego ONeala, Zniszcz swój dług studencki, nauczy Cię, jak budżetować, wykorzystywać śnieżkę zadłużenia, zwiększać dochody i planować kulki krzywej.

Wykorzystuje kalkulator spłaty kredytu studenckiego

Ten kalkulator pokazuje, jak szybko możesz spłacić pożyczki studenckie. Obliczając wpływ dodatkowych płatności, możesz dowiedzieć się, jak zaoszczędzić pieniądze na całkowitej kwocie odsetek, które zapłacisz w czasie.

Chcesz wcześniej spłacić swoje pożyczki studenckie?

Skorzystaj z funkcji dodatkowych płatności, aby dowiedzieć się, jak skrócić okres pożyczki i zaoszczędzić na odsetkach, płacąc co miesiąc dodatkową kwotę do kwoty głównej pożyczki.

Zrozumienie płatności kredytu studenckiego

Spłata kredytu studenckiego jest zdefiniowana jako spłata kwoty głównej i odsetek. Kiedy dopłacasz do swojego salda głównego, zmniejszasz kwotę pożyczki i oszczędzasz pieniądze na odsetkach.

Dokonywanie dodatkowych spłat kredytu studenckiego

Bądź kreatywny i znajdź więcej sposobów dokonywania dodatkowych spłat pożyczek studenckich. Dokonywanie dodatkowych wpłat na saldo kwoty głównej pomoże Ci szybciej spłacić zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego i zaoszczędzić na odsetkach. Skorzystaj z naszego bezpłatnego narzędzia do budżetowania EveryDollar, aby zobaczyć, jak dodatkowe płatności mieszczą się w Twoim budżecie.

Oblicz różne scenariusze

Zobacz, jak wcześnie spłacisz pożyczki studenckie i ile zaoszczędzisz odsetek. Załóżmy, że masz 35 000 USD zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego z miesięcznymi płatnościami 360 USD przy 4,5% oprocentowaniu według 10-letniego planu spłaty. Dokonując co miesiąc dodatkowej płatności w wysokości 325 USD na poczet kapitału, zaoszczędzisz ponad 4688 USD odsetek i spłacisz pożyczki studenckie o 5,4 roku szybciej!

Pokaż swoje pieniądze, kto tu rządzi

EveryDollar pomaga stworzyć miesięczny budżet, dzięki czemu możesz szybciej pozbyć się kredytów studenckich. Czas przejąć kontrolę nad swoimi pieniędzmi, zamiast pozwolić im kontrolować Ciebie.

Warunki pożyczki studenckiej

Terminologia dotycząca kredytów studenckich może być myląca i nadmiernie skomplikowana – ale nie musi! Oto kilka definicji ułatwiających zrozumienie spłaty kredytów studenckich.

Miesięczna płatność

Twoja miesięczna rata to całkowita kwota, jaką płacisz za pożyczki studenckie (kwota główna i odsetki).

Pozostałe saldo

Pozostałe saldo pożyczki to kwota, którą masz jeszcze do spłaty za pożyczki studenckie. Jeśli pierwotna pożyczka wynosiła 35 000 USD, a przez pierwsze dwa lata spłaciłeś 5000 USD, pozostałe saldo pożyczki wyniesie 30 000 USD.

Oprocentowanie

W przypadku pożyczek studenckich stopa procentowa to bieżąca kwota, jaką płacisz na finansowanie swojej edukacji. Twoje oprocentowanie jest zwykle przedstawiane jako roczny procent pozostałego salda pożyczki.

Amortyzacja

Amortyzacja to proces spłaty zadłużenia z planowanym, przyrostowym harmonogramem spłaty. Tabela amortyzacji może pomóc w oszacowaniu, jak długo będziesz spłacać pożyczki studenckie, ile spłacisz kapitał i ile zapłacisz odsetek. Wprowadzanie zmian w zakresie wielkości lub częstotliwości płatności może zmienić czas, w którym jesteś zadłużony.

Dodatkowe płatności

Dokonywanie dodatkowych płatności na poczet salda głównego pożyczek studenckich może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na odsetkach i szybciej spłacić pożyczkę. Jeśli chcesz dokonać dodatkowych płatności, zaplanuj co miesiąc dodatkowe pieniądze na pokrycie salda głównego.

Okres spłaty pożyczki

Okres spłaty, zwany także przez niektórych pożyczkodawców okresem pożyczki, to czas, w którym pożyczkobiorca spłaci pożyczkę pożyczkodawcy

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy