Inwestowanie w akcje opieki zdrowotnej

17 lutego 2021
Category: Istnieje Kilka

Każdy potrzebuje opieki zdrowotnej. A przynajmniej będą go potrzebować w pewnym momencie swojego życia. A kiedy jest coś, czego wszyscy potrzebują, inwestorzy mają ogromną szansę.

Na opiekę zdrowotną na całym świecie wydaje się ponad 7,8 biliona dolarów. Prawie połowa tej kwoty – 3,5 biliona dolarów – jest wydawana w USA. Ponieważ sektor opieki zdrowotnej rośnie znacznie szybciej niż cała gospodarka światowa, liczby te prawie na pewno będą znacznie większe do końca dekady.

Jak inwestorzy mogą zyskać na tym wzroście? Oto, co musisz wiedzieć o inwestowaniu w akcje opieki zdrowotnej.

Ta ogromna branża stwarza możliwości dla inwestorów długoterminowych, ale wiąże się też z ryzykiem.

Postęp naukowy otwiera nowe możliwości leczenia chorób i zapobiegania im.

Dowiedz się o zagrożeniach i szybko zmieniającym się środowisku w tej rodzącej się branży.

Różne rodzaje zapasów opieki zdrowotnej

Sektor opieki zdrowotnej jest tak szeroki, że istnieje kilka różnych rodzajów zasobów opieki zdrowotnej. Cztery najważniejsze typy zapasów opieki zdrowotnej to:

 1. Zapasy leków:producenci leków koncentrują się na opracowywaniu leków do leczenia chorób. Biotechy wykorzystują żywe organizmy, takie jak bakterie lub enzymy, do opracowywania leków, podczas gdy firmy farmaceutyczne używają chemikaliów do opracowywania leków. Zapasy leków wahają się od ogromnych firm, których sprzedaż każdego roku wynosi miliardy dolarów, po małe firmy biotechnologiczne, które nie mają jeszcze produktów na rynku.
 2. Zapasy urządzeń medycznych:Firmy produkujące urządzenia medyczne wytwarzają urządzenia, które są używane w opiece nad pacjentami. Urządzenia te są różnorodne, od prostych, takich jak jednorazowe rękawiczki i termometry, po bardzo złożone, w tym sztuczne zastawki serca i zrobotyzowane systemy chirurgiczne.Akcjepłatników:Płatnicy, w tym ubezpieczyciele zdrowotni i osoby zarządzające świadczeniami aptecznymi (PBM), odgrywają szczególnie ważną rolę w amerykańskim systemie opieki zdrowotnej. Ubezpieczyciele pobierają składki od osób fizycznych i pracodawców, aby opłacić koszty opieki zdrowotnej, podczas gdy PBM zarządzają świadczeniami na leki na receptę dla pracodawców i planów zdrowotnych.Akcjeplacówek służby zdrowia:Pracownicy służby zdrowia stoją na pierwszej linii w świadczeniu usług zdrowotnych pacjentom. Obejmują one szpitale, gabinety lekarskie, firmy zajmujące się domową opieką zdrowotną oraz placówki opieki długoterminowej (LTC).Najlepsze akcje opieki zdrowotnej

  Silne firmy można znaleźć w każdym rodzaju akcji opieki zdrowotnej, a poniżej przedstawiamy przykład każdego z nich, przedstawiając więcej informacji na tematVertex Pharmaceuticals(NASDAQ: VRTX)Intuitive Surgical(NASDAQ: ISRG)UnitedHealth Group(NYSE: UNH) iTeladoc Health(NYSE: TDOC).

  • Vertex Pharmaceuticals(NASDAQ: VRTX) wyróżnia się jako jedna z czołowych spółek farmaceutycznych na rynku. Firma koncentruje się przede wszystkim na opracowywaniu leków, które leczą podstawową przyczynę mukowiscydozy (CF), rzadkiej choroby genetycznej, która uszkadza płuca i inne narządy. Najnowszy lek firmy Vertex na CF, Trikafta, może zwiększyć liczbę pacjentów, których mogą leczyć jego leki o ponad 50%. Firma opracowuje także leki na inne rzadkie choroby genetyczne i bardziej powszechne choroby, w tym cukrzycę typu 1.
  • Intuicyjna chirurgia(NASDAQ: ISRG) jest doskonałym przykładem typu zrobotyzowanego systemu chirurgicznego w magazynie urządzeń medycznych. Zrobotyzowany system chirurgiczny da Vinci firmy był używany w ponad 7,2 miliona zabiegów od czasu jego wprowadzenia w 1999 roku. Intuicyjny powinien mieć przed sobą ogromne możliwości rozwoju, przy większej liczbie starszych osób wymagających zabiegów chirurgicznych, w których często stosuje się da Vinci.Grupa UnitedHealth(NYSE: UNH) jest największym ubezpieczycielem zdrowotnym na świecie. Obsługuje również jedną z największych PBM. Wielkość i stabilność firmy sprawiają, że UnitedHealth Group jest jedną z najbardziej atrakcyjnych spółek płatniczych na rynku.Teladoc Health(NYSE: TDOC) jest prawdopodobnie jedną z najlepszych akcji dostawców opieki zdrowotnej. Firma świadczy usługi telezdrowia, zapewniając opiekę zdrowotną zdalnie przez Internet i telefon. Perspektywy rozwoju Teladoc wydają się być bardzo dobre, a osoby fizyczne, pracodawcy, rządy i ubezpieczyciele zdrowotni starają się kontrolować koszty opieki zdrowotnej – co pomaga osiągnąć telezdrowie.Źródło obrazu: Getty Images

   Czego szukać w akcjach opieki zdrowotnej

   Jak znaleźć najlepsze akcje medyczne do kupienia? Należy zwrócić uwagę na cztery kluczowe rzeczy.

   1. Perspektywy wzrostuNajważniejszą rzeczą, którą chcesz sprawdzić w przypadku jakichkolwiek akcji medycznych, które rozważasz, są perspektywy rozwoju firmy. Zobacz, jak szybko wzrosły przychody firmy w ostatnich latach. Przyszłość nie zawsze odzwierciedla przeszłość, ale jeśli firma nie była w stanie zapewnić znacznego wzrostu przychodów, prawdopodobnie nie będzie w stanie tego zrobić w przyszłości.

   Przeczytaj prezentacje firm dla inwestorów na ich stronach internetowych, aby dowiedzieć się, jaka jest ich strategia rozwoju i jak duży jest ich potencjalny rynek. Sprawdź rywali firm, aby zobaczyć, czy ich strategie wydają się równie dobre, czy nawet lepsze. Nawiasem mówiąc, firmy często wymieniają konkretnych konkurentów z nazwy w swoich corocznych zgłoszeniach regulacyjnych za 10 tys. Składanych do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

   2. Siła finansowaTe dokumenty regulacyjne do SEC zawierają również sprawozdania finansowe, które mogą pomóc w ocenie kondycji finansowej danej firmy. Idealnie byłoby, gdyby firma już przyniosła zyski. Jeśli tak nie jest, upewnij się, że wiesz, w jaki sposób firma planuje osiągnąć rentowność i jak szybko się tego spodziewa.

   Sytuację gotówkową firmy, która obejmuje środki pieniężne, ekwiwalenty środków pieniężnych i inwestycje krótkoterminowe, można znaleźć w bilansie (sprawozdanie finansowe zawierające listę wszystkich aktywów, zobowiązań i kapitału własnego akcjonariusza) w rocznych i kwartalnych raportach nadzorczych . Pomyśl o tym w taki sam sposób, w jaki myślisz o ilości pieniędzy na rachunkach czekowych, oszczędnościowych i emerytalnych: im więcej, tym lepiej.

   Innym ważnym miernikiem siły finansowej są wolne przepływy pieniężne (FCF), które generuje firma. FCF mierzy środki pieniężne pozostałe po pokryciu kosztów operacyjnych i nakładów inwestycyjnych (pieniądze wydane na takie rzeczy, jak budynki, sprzęt i grunty). Podobnie jak w przypadku pozycji gotówkowej, im wyższe FCF firmy, tym silniejsza jest jej pozycja finansowa.

   3. WycenaChcesz wiedzieć, ile wart jest nowy samochód, zanim go kupisz. Określenie wyceny zapasów opieki zdrowotnej przed zakupem jest również ważne, aby mieć pewność, że płacisz za nie godziwą cenę.

   Istnieje wiele wskaźników wyceny, których można użyć. Najpopularniejszym z nich jest stosunek ceny do zysku (P / E), który mierzy cenę akcji w stosunku do jej zysku na akcję – czyli ile zarabia się za każdego zainwestowanego dolara.

   Niektóre wskaźniki P / E mają charakter retrospektywny i odzwierciedlają zyski z poprzedniego okresu (zazwyczaj z ostatnich 12 miesięcy). Przyszłe wskaźniki P / E, które wykorzystują szacunki zysków za jeden rok w przyszłość, mogą być bardziej pomocne w ocenie wyceny szybko rosnących akcji sektora opieki zdrowotnej. Porównanie wskaźników P / E z innymi akcjami z tej samej branży pomoże ci określić, czy akcje są stosunkowo tanie, czy stosunkowo drogie.

   Jednak to, że wskaźnik P / E akcji jest wyższy niż jej odpowiedników, nie oznacza, że ​​nie jest dobry do kupienia. Może to wskazywać, że perspektywy rozwoju firmy są znacznie lepsze niż perspektywy jej rywali. Koniecznie sprawdź również stosunek ceny do zysku do wzrostu (PEG), który obejmuje przewidywane stopy wzrostu zysków (zwykle w okresie pięciu lat). Akcje o niższych wskaźnikach PEG (zwłaszcza gdy wskaźniki są mniejsze niż jeden) są bardziej atrakcyjnie wyceniane niż te o wyższych wskaźnikach PEG.

   4. DywidendyNiektóre akcje z sektora opieki zdrowotnej wypłacają dywidendę – część zysków, którą firma zwraca akcjonariuszom. Dywidendy mogą zwiększyć ogólny zwrot z posiadania akcji.

   Stopa dywidendy określa, ile rocznych wypłat dywidend z akcji jest procentem bieżącej ceny akcji. Rozważmy wskaźnik wypłaty akcji, który mierzy dywidendy jako procent zysków i wskazuje, ile gotówki spółki jest wykorzystywane na pokrycie dywidendy. Im niższy wskaźnik wypłaty, tym większe prawdopodobieństwo, że spółka będzie w stanie w przyszłości wypłacać dywidendę.

   Twoje i moje dolary, nasz kapitał, pomagają kształtować świat.

   David Gardner, współzałożyciel The Motley Fool

   Jakie jest ryzyko związane z inwestowaniem w akcje sektora opieki zdrowotnej?

   Inwestowanie w jakiekolwiek akcje wiąże się z ryzykiem, w tym z możliwością, że konkurenci opracują produkty i usługi, które odniosą większy sukces na rynku. Akcje sektora opieki zdrowotnej stoją w obliczu tych zagrożeń, a także innych zagrożeń bardziej specyficznych dla sektora opieki zdrowotnej.

   Opieka zdrowotna podlega ścisłym regulacjom. Producenci leków i urządzeń medycznych mogą nie uzyskać niezbędnych zezwoleń regulacyjnych, aby wprowadzać na rynek swoje nowe produkty. Zmiany regulacyjne mogą radykalnie zmienić perspektywy wzrostu akcji opieki zdrowotnej. W Stanach Zjednoczonych Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) nadzoruje regulacje dotyczące leków i wyrobów medycznych. Rozsądnie jest zwracać uwagę na wszelkie wydarzenia FDA związane z obserwowanymi akcjami.

   Wiele spółek z sektora opieki zdrowotnej jest również narażonych na poważne ryzyko sporów sądowych. Na przykład firmy biofarmaceutyczne, producenci urządzeń medycznych i świadczeniodawcy mogą zostać pozwani, jeśli pacjenci uważają, że produkty i usługi tych firm wyrządziły im krzywdę.

   Ponadto producenci leków i producenci urządzeń medycznych muszą przekonać płatników, w tym ubezpieczycieli zdrowotnych, PBM i agencje rządowe, do zapłacenia za ich produkty. Jeśli firmom nie uda się uzyskać zgody na refundację, może to zmniejszyć ich perspektywy rozwoju.

   Akcje sektora opieki zdrowotnej powinny przynosić zdrowe zyski

   Pomimo tych zagrożeń, ogólne perspektywy dla akcji sektora opieki zdrowotnej wydają się być bardzo dobre w perspektywie długoterminowej. Starzejące się trendy demograficzne na całym świecie w połączeniu z postępem technologicznym powinny otworzyć ogromne możliwości dla akcji sektora opieki zdrowotnej – i zapewnić zdrowe zwroty dla inwestorów-pacjentów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy