Jak inwestować na giełdzie? – Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć (2020)

17 lutego 2021
Category: Musisz Mieć

Jeśli chcesz się wzbogacić, jest ważna rada, której nie możesz lekceważyć: inwestuj na giełdzie . Oczywiście nie można zagwarantować ogromnych zwrotów ani czasu na rynku. Ale jeśli jesteś jednym z tych, którzy pozostają poza rynkiem giełdowym, ponieważ jest to „ niezwykle ryzykowne , możesz zostawić miliony rupii na stole.

Tak więc Candy Crush Saga jest skończona. Spadające cukierki zostały zastąpione przewijającymi się notowaniami giełdowymi. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach wszyscy są przypięci do pożądanej aplikacji do handlu akcjami. Jest wszędzie. Nagłówki gazet z entuzjazmem. Stały strumień ofert publicznych. Rozmowy o majestatycznym miejscu zwanym „giełdą. Widzimy duże uznanie dla rynku.

Jest jednak wiele zapytań od widzów, którzy chcą inwestować na giełdzie, ale nie znają procedury, zadając pytanie – Jak inwestować na giełdzie? W tym poście odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i otrzymasz odpowiedź na pytanie – Jak inwestować na giełdzie?

Jak inwestować na giełdzie?

Poniżej znajdują się dokumenty potrzebne do otwarcia rachunku demat i rachunku handlowego, za pośrednictwem którego można handlować na indyjskiej giełdzie:

 • Karta PAN
 • Dowód adresu (prawo jazdy, paszport, karta Adhaar, karta wyborcy, karta żywnościowa, umowa najmu)Anulowany czek banku, który chcesz połączyćDowód dochodu (jeśli chcesz handlować w dowolnym segmencie poza rynkiem kapitałowym / kasowym) – wyciąg bankowy za 6 miesięcy, ostatni odcinek wynagrodzenia, ITR, formularz 16)Kilka zdjęć.Są to ogólnie wymagane dokumenty. Mogą jednak istnieć wyjątki i mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty.

  Makler giełdowy to pośrednik między Tobą a giełdą, który ułatwia Ci handel.

  Musisz wybrać brokera z wielką rozwagą.

  Inwestowanie wiąże się z pewnymi opłatami, takimi jak opłaty za otwarcie konta, opłaty maklerskie, podatek od transakcji związanych z papierami wartościowymi / towarami, opłaty transakcyjne / obrotowe, opłaty skarbowe, opłaty SEBI, opłaty DP (uczestnika depozytariusza).

  Oprócz tego musisz zapłacić podatek dochodowy.

  Biorąc pod uwagę, że te opłaty powinny być zminimalizowane, możesz wybrać Upstox jako preferowanego brokera, ponieważ jest to największy broker dyskontowy w Indiach i nie ma absolutnie żadnego pośrednictwa w inwestycjach kapitałowych i funduszy inwestycyjnych.

  (Płaskie Rs. 20 za transakcje w ciągu dnia, transakcje F&O, inwestycje walutowe i towarowe).

  Skontaktuj się z nimi, a skontaktują się z Tobą w sprawie procedury otwierania konta.

  Otwórz swoje konto Upstox natychmiast w AADHAAR. Skorzystaj z oferty stocksfetcher – Kliknij tutaj

  Wyrób sobie nawyk regularnego czytania książek i artykułów, ponieważ przyniesie to znaczące korzyści podczas podejmowania decyzji dotyczących inwestycji.

  Odsuń się na chwilę od ekranu komputera, otwórz książkę i uzupełnij na chwilę swoją duszę.

  Oto książki, które są szczególnie polecane początkującym:

  Po prostu niezwykle wnikliwa książka o dużej wartości praktycznej, którą powinien przeczytać każdy inwestor, zarówno początkujący, jak i doświadczony. Żadnych więcej słów. Pobierz na Amazon.

  Ta książka zakwalifikowała się również na Amazon Best Reads List – czerwiec 2016. Pomoże Ci zrozumieć istotę inwestowania w wartość i rozpowszechni słynne przesłanie o tym, jak pieniądze zarabiają pieniądze. Pobierz na Amazon.

  Autor tej książki uprościł inwestowanie wartościowe, kierując się po prostu macierzą ROCE i ROE. Pobierz na Amazon.

  Teraz już prawie gotowe. Masz konto demat i konto handlowe u brokera i dowiedziałeś się o giełdzie.

  Bądź zdyscyplinowany i codziennie obserwuj co najmniej 5 do 10 akcji blue chipów. Prowadź dziennik handlowy. Ćwicz handel papierami.

  Tak, musisz ćwiczyć handel każdego dnia, aby być w tym lepszym. Tak jak każdego dnia trenują najlepsi sportowcy świata.

  Jest to najważniejszy etap, aby odnieść sukces jako inwestor / inwestor.

  Codziennie śledź swoje zyski i straty. Ilekroć masz powód do zysku, dowiedz się, co skłoniło Cię do zainwestowania w ten udział, i pamiętaj o tym, jako o dobrej ocenie udziału. To samo dotyczy przegranej pozycji w odwrotny sposób.

  Zrozumiesz to i będziesz przewidywać następny ruch. Tak jak piłkarz dokładnie wie, gdzie podać, bez zbytniego rozglądania się. Uwierz w siebie i handluj jak mistrz.

  To jest etap, na którym zostaną zarobione rzeczywiste pieniądze. Ustaw zasady wejścia, Ustaw zasady wyjścia i Pozwól zyskom płynąć?

  Często Zadawane Pytania

  Ile musisz mieć lat, aby inwestować na giełdzie?

  Jaki jest minimalny wiek do inwestowania na giełdzie w Indiach?

  Odpowiedź na powyższe pytania jest prosta. Nie ma ograniczeń wiekowych dotyczących inwestowania na giełdzie indyjskiej. Aby jednak utworzyć konto handlowe i demat, jak omówiono powyżej, musisz mieć wymagane dokumenty.

  Konta może być otwierane przez rodzica / opiekuna osoby małoletniej i będzie prowadzone na jej nazwisko.

  Jak inwestować na giełdzie w Indiach bez brokera?

  Jeśli chcesz inwestować bez interwencji brokerów, opcją jest plan bezpośredniego zakupu akcji (DSPP). Jednak nie ma powodu, abyś z nimi jechał, skoro masz dostępnych brokerów rabatowych.

  Jak inwestować na giełdzie za bardzo małe pieniądze?

  Jak inwestować na giełdzie za niewielkie pieniądze w Indiach?

  Nie ma minimalnego wymogu kapitałowego do inwestowania na giełdzie indyjskiej, istnieje wiele dużych firm, których cena akcji jest niższa niż 99 Rs. Możesz zacząć od inwestowania w te spółki.

  FirmaTata PowerBank FederalnyAshok LeylandIdea CellularCrompton GreavesIDBI BankNational HydroElectric Power Corporation (NHPC)Komunikacja polegająca na zaufaniuSAIL (Steel Authority India Ltd)Barwienie w BombajuWniosek: jak inwestować na giełdzie?

  Oto kroki, które odpowiadają na pytanie – Jak inwestować na giełdzie?

  Wykonaj poniższe czynności i zarabiaj na pracy dla siebie.

  Aby zidentyfikować trend na giełdzie przed otwarciem rynku – śledź wykres SGX Nifty Live

  Aby uzyskać więcej informacji i wszelkie pytania dotyczące inwestowania na giełdzie, dołącz do naszego kanału telegramu – @stocksfetcher

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy

  Sr No. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10