Jak korzystać z zabezpieczonej karty, aby odbudować swój kredyt

17 lutego 2021

Kto z nas nie potrzebował drugiej szansy? Albo pierwsza okazja? Dla milionów Amerykanów, którzy zostali zmiażdżeni przez Wielką Recesję i wyszli z niej z podartymi wynikami kredytowymi, a także dla legionów młodych ludzi, którzy nie mieli szansy na mądre zarabianie i wydawanie pieniędzy, nie są to abstrakcyjne pytania.

Mimo że pojawienie się produktów finansowych, takich jak przedpłacone karty debetowe, ułatwiło uzyskanie niektórych zalet i zalet plastikowych, solidny kredyt nadal ma znaczenie. Spróbuj kupić dom lub samochód, a szybko przekonasz się, jakie to ważne. Jeśli masz zły kredyt lub nie masz go wcale, zostaniesz odrzucony o pożyczkę lub zaoferowane brzydkie oprocentowanie.

Tu właśnie pojawiają się zabezpieczone karty kredytowe. Zabezpieczone karty są trochę jak rower z kołami treningowymi – narzędzie do ćwiczenia i demonstrowania zdolności do obsługi czegoś większego, szybszego i potencjalnie bardziej niebezpiecznego. W przeciwieństwie do niezabezpieczonych kart kredytowych, zabezpieczona odmiana zazwyczaj wymaga wpłaty gotówkowej w celu ustanowienia linii kredytowej. Jeśli wpłacisz 500 $ depozytu, będziesz mieć limit kredytowy w wysokości 500 $ (pamiętaj, że pieniądze wpłacone z góry nie są wykorzystywane do spłaty miesięcznych opłat). Ta początkowa wpłata to sposób na zapewnienie przez bank, że nie zostanie spalony, jeśli nie zapłacisz swoich rachunków.

Najlepszą rzeczą w zabezpieczonych kartach kredytowych jest to, że w większości przypadków emitent zgłasza zachowanie spłaty do trzech głównych biur kredytowych – TransUnion, Experian i Equifax. W tłumaczeniu oznacza to, że terminowe płacenie rachunku i przestrzeganie warunków karty może z czasem zwiększyć Twoją zdolność kredytową. To sprawia, że ​​zabezpieczona karta kredytowa jest niezwykle cennym narzędziem, jeśli – i nie można tego wystarczająco mocno podkreślić – płacisz rachunki terminowo i konsekwentnie.

Najlepsze miejsca na emeryturę w 2020 rokuMimo to, istnieją czerwone flagi, na które należy uważać z zabezpieczonymi kartami. Zacznij od upewnienia się, że każda bezpieczna karta, którą rozważasz, w rzeczywistości zgłosi się do trzech głównych biur kredytowych. Jeśli tak się nie stanie, a Twoim celem jest uzyskanie dobrego kredytu, tracisz czas. Jak każdy produkt finansowy, ważne jest, aby wiedzieć, że nie wszystkie zabezpieczone karty są równe, jeśli chodzi o opłaty. Robić zakupy. Podczas gdy zabezpieczone karty generalnie mają wyższe opłaty niż niezabezpieczone, mogą występować duże różnice w stopach procentowych, opłatach aktywacyjnych i opłatach za prowadzenie konta. Warto również znać zasady wydawcy karty dotyczące zwrotu początkowego depozytu po zamknięciu konta. Czasami odzyskanie pieniędzy może zająć kilka dni.

Uważaj, aby unikać jakichkolwiek zabezpieczonych kart kredytowych, dla których nie obowiązuje okres karencji płatności. Jeśli tak się nie stanie, oznacza to, że zapłacisz odsetki od każdej opłaty, którą dokonasz od momentu przeciągnięcia karty. „Bez okresu karencji nie ma sposobu, aby uniknąć płacenia odsetek – mówi Amber Stubbs, redaktor CardRatings.com. „Dzięki zwykłym kartom kredytowym możesz całkowicie uniknąć odsetek, jeśli zapłacisz cały wyciąg. Na szczęście brak okresu karencji jest rzadkością, chociaż karta Horizon Gold to taka, która to robi. Uważaj także na ograniczenia w korzystaniu z karty. Na przykład karta Horizon może być używana tylko do robienia zakupów w witrynie internetowej sklepu Horizon.

Żadne z tych ostrzeżeń nie ma odstraszyć Cię od korzystania z zabezpieczonej karty kredytowej w celu odbudowania kredytu. Jednak świadomość niektórych potencjalnych problemów pozwoli Ci bezpiecznie jeździć na rowerze wyposażonym w koło treningowe bez wpadania w dziury lub zbiegania z drogi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy