Jak negocjować koszty zamknięcia kredytu hipotecznego

17 lutego 2021
Category: Nasze Treści

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną reklamami porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 14 kwietnia 2020 /
 • 3 minuty czytaniaNoel Hendrickson / Getty Images

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajZnalazłeś swój wymarzony dom, ustaliłeś cenę ze sprzedającym i zabezpieczyłeś wstępne zobowiązanie pożyczkodawcy do kredytu hipotecznego. Możesz prawie poczuć klucze do domu w dłoni.

  Jednak zbliżając się do zamknięcia, martwisz się o rosnące wydatki i myślisz o tych nieznośnych kosztach zamknięcia. Chciałbyś zostawić zamknięcie razem z koszulą, więc szukasz sposobów, aby część tych kosztów zniknęła – lub przynajmniej, aby zmniejszyć uszkodzenia.

  Odpowiedź brzmi: negocjować.

  Koszty zamknięcia naliczane przez pożyczkodawcę i innych sprzedawców często stanowią od 2 do 4 procent ceny domu. W sumie daje to tysiące.

  Targowanie się o cenę sprzedaży domu to jedno, ale czy możesz pomniejszyć koszty zamknięcia? Tak – jeśli odpowiednio się przygotujesz.

  Strategie obniżenia kosztów zamknięcia

  1. Rozłóż formularz wyceny kredytu

  Pożyczkodawca ma obowiązek dostarczyć ten formularz w ciągu trzech dni od wypełnienia wniosku o kredyt hipoteczny. Ale nic nie powstrzymuje ich przed dawaniem ci go wcześniej – więc poproś o to.

  Formularz ten zawiera szczegółowy wykaz kosztów. Oto przykład z Consumer Financial Protection Bureau. Obejmuje kwotę pożyczki, oprocentowanie i miesięczne płatności. Na drugiej stronie znajduje się sekcja o nazwie „usługi, które możesz kupić, w tym:

  • Kontrola szkodników
  • AnkietaOpłaty za poszukiwanie tytułu własności i agenta rozliczeniowego oraz za segregator ubezpieczeniowyDostawcy wyszczególnieni w formularzu są preferowanymi dostawcami Twojego pożyczkodawcy – ale nie musisz ich używać (chociaż pożyczkodawcy wolą to robić, ponieważ mają z nimi różne powiązania i kierują ze sobą biznes). Zamiast tego możesz rozejrzeć się, aby znaleźć niższe opłaty.

   2. Nie zapomnij o opłatach pożyczkodawcyPożyczkodawcy pobierają koszty kredytu, w tym związane z udzieleniem kredytu i jego gwarantowaniem. Możesz nie być w stanie się z nich wydostać, ale możesz spróbować skłonić pożyczkodawcę do ich powalenia. Nie ma nic złego w pytaniu. Lepiej jest poprosić o zniżkę i odmówić, niż w ogóle nie prosić.

   Warto też porównać oferty innych pożyczkodawców. Jeśli możesz otrzymać oszacowanie przed złożeniem wniosku, spróbuj uzyskać do porównania różne formularze szacunków pożyczki od różnych pożyczkodawców.

   3. Zrozum, za co płaci sprzedawcaKto płaci jakie koszty zamknięcia? Podczas gdy kupujący pokryje część kosztów zamknięcia, sprzedawca jest zwykle zobowiązany do zapłacenia innych.

   Sprzedawcy zwykle płacą prowizję pośrednika w obrocie nieruchomościami i, w zależności od rynku, mogą przyczynić się do kosztów zamknięcia. Możesz poprosić sprzedawcę o wpłatę, co zostanie odzwierciedlone jako „kredyty sprzedawcy w formularzu oszacowania kredytu.

   4. Zdobądź nowych dostawcówPo oszacowaniu kwoty pożyczki szukaj alternatywnych, tańszych dostawców różnych usług. Powinieneś to zrobić jak najszybciej, ponieważ po ich zatrudnieniu dostawcy ci będą potrzebować czasu na przygotowanie niezbędnych dokumentów.

   Twój pożyczkodawca może być w stanie dostarczyć listę dostawców, którzy są tańsi niż te, które mają w formularzu wyceny pożyczki, ale możesz przeprowadzić własne badania. Znalezienie tańszych dostawców może zaoszczędzić setki dolarów na kosztach zamknięcia.

   5. Włóż koszt do kredytu hipotecznegoJeśli nie masz gotówki na pokrycie kosztów zamknięcia, zapytaj pożyczkodawcę o opcje. Mogą zaoferować sposób uwzględnienia kosztów zamknięcia pożyczki.

   Może to zaoszczędzić pieniądze na zamknięciu, ale ostatecznie będzie Cię to kosztować więcej na dłuższą metę, ponieważ będziesz dodawać do kwoty pożyczki i płacić odsetki, zwiększając miesięczną płatność. Ale jeśli brakuje Ci gotówki na zamknięcie, może to być dla Ciebie dobre rozwiązanie.

   6. Poszukaj dotacji i innej pomocyRóżne miasta, hrabstwa i stany mają programy pomocy finansowej dla wykwalifikowanych nabywców domów. Rozpocznij w swojej gminie, kontaktując się z agencjami, które mogą mieć aktualną listę takich programów. Wiele z nich jest przeznaczonych dla kupujących dom po raz pierwszy i pomaga w pokryciu zaliczki i kosztów zamknięcia.

   7. Spróbuj zamknąć pod koniec miesiącaZmniejsza to wydatki gotówkowe na zamknięcie, zmniejszając liczbę dni, w których naliczane są odsetki dzienne przed wymagalnością pierwszej spłaty kredytu hipotecznego – zwykle pierwszego dnia każdego miesiąca. Aby zobaczyć, ile zaoszczędzisz, po prostu pomnóż kwotę pożyczki (całkowitą finansowaną kwotę) przez stopę procentową – na przykład, jeśli twoja stopa wynosi 3%, pomnóż przez 0,03 – aby uzyskać roczny koszt odsetek. Następnie podziel tę liczbę przez 365, aby otrzymać dzienne odsetki. Następnie pomnóż tę liczbę przez liczbę dni pozostałych w miesiącu. Jeśli zamkniesz pod koniec miesiąca, liczba ta będzie oczywiście znacznie niższa niż w połowie miesiąca.

   8. Zapytaj o zniżki i rabatyCzy kiedykolwiek poszedłeś kupić samochód i dowiedzieć się o rabatach, o których istnieniu nie wiedziałeś? To samo może dotyczyć kredytów hipotecznych, ponieważ niektórzy pożyczkodawcy oferują zachęty, aby przyciągnąć pożyczkobiorców. Te rabaty mogą obniżyć różne koszty o kilkaset dolarów – łatwe pieniądze w czasie, którego potrzebujesz. Nigdy nie wiesz, co możesz znaleźć.

   Konkluzja: Koszty zamknięcia nie muszą Cię boleć

   Jeśli jesteś przygotowany na koszty zamknięcia kredytu hipotecznego, zanim uderzą, nie będziesz zaskoczony ostateczną kwotą. Możesz negocjować niektóre z tych kosztów i potencjalnie poprosić sprzedawcę o pomoc w przypadku innych. Nie zadowalaj się tym, co daje Ci pożyczkodawca i nie wahaj się rozejrzeć, aby porównać koszty z innymi pożyczkodawcami.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy