Jak odblokować kredyt

17 lutego 2021

Skontaktuj się z każdym biurem kredytowym online, aby szybko odblokować raporty kredytowe. Zamrażanie i odmrażanie kredytu jest bezpłatne.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Jeśli zawiesiłeś kredyt, możesz w pewnym momencie ponownie otworzyć swoje pliki kredytowe, aby ubiegać się o nowy kredyt samochodowy lub kartę kredytową.

A jeśli mieszkasz w państwie, które pozwala ubezpieczycielom na wykorzystywanie informacji zawartych w raportach kredytowych do ustalania składek, może być konieczne odblokowanie, aby porównać stawki lub zapobiec wzrostowi aktualnego kursu, ponieważ ubezpieczyciel nie może sprawdzić Twoich danych kredytowych. Warto zapytać.

Musisz odblokować kredyt w każdym biurze kredytowym indywidualnie, chyba że wiesz, z którego biura kredytowego korzysta kredytodawca i zdecydujesz się rozmrozić tylko to.

Będziesz potrzebować osobistego numeru identyfikacyjnego, aby odblokować raport kredytowy Experian. Pozostałe dwa biura, TransUnion i Equifax, wymagają teraz skonfigurowania kont w celu zamrażania lub odmrażania online. (Jeśli Twoje konto zostało już zamrożone i otrzymałeś kod PIN, zostaniesz poproszony o założenie konta chronionego hasłem w biurze informacji kredytowej w celu zarządzania zamrożeniem).

Bezproblemowy raport kredytowy

Twoje najnowsze dane kredytowe, w tym ocena, na wyciągnięcie ręki. Usłysz o zmianach, uzyskaj porady ekspertów.

Oto, jak odblokować kredyt za pomocą Equifax, Experian i TransUnion.

Jak odblokować kredyt w Experian

Experian to jedyne biuro informacji kredytowej, które wymaga podania kodu PIN w celu odblokowania kredytu.

Możesz poprosić o odblokowanie kredytu na określony czas; nie ma maksimum. Formularz online ostrzega jednak, że nie można zmienić zakresu dat odblokowania kredytu po jego przesłaniu.

Experian oferuje również jednorazowy kod PIN, który może zapewnić, że Twoje informacje będą widoczne tylko przez upoważnionego wierzyciela, dzięki czemu nie będą one niepotrzebnie ujawniane. Experian przekazuje Ci kod PIN, a Ty przekazujesz go podmiotowi sprawdzającemu Twój kredyt.

Dane kontaktowe: Experian; Experian Security Freeze, PO Box 9554, Allen, TX 75013; 888-397-3742.

Jak odblokować kredyt za pomocą Equifax

Możesz odblokować raport kredytowy Equifax online, tworząc konto „myEquifax. Kod PIN nie jest już potrzebny do zamrażania lub odmrażania online. Equifax umożliwia tymczasowe odblokowanie kredytu dla konkretnego kredytodawcy lub na określony czas, od jednego dnia do jednego roku. Możesz także trwale odmrozić kredyt, czego NerdWallet nie zaleca.

Jeśli zdecydujesz się odblokować lub przywrócić zamrożenie telefonicznie lub pocztą, będziesz potrzebować kodu PIN.

Informacje kontaktowe: Equifax; Equifax Security Freeze, PO Box 105788, Atlanta, GA 30348; 800-349-9960.

Jak odblokować kredyt w TransUnion

Aby odmrozić raport kredytowy TransUnion online, może być konieczne założenie nowego konta TransUnion przy użyciu nazwy użytkownika i hasła. Nie potrzebujesz już kodu PIN.

Możesz odblokować raport na okres od jednego do 30 dni, zaczynając od wybranej daty rozpoczęcia. Możesz cofnąć blokadę na czas lub w przypadku niektórych wierzycieli, dla których możesz utworzyć kod dostępu, który będzie używany przez ograniczony czas. Różni się to od kodu jednorazowego użytku firmy Experian, ponieważ umożliwia wielu wierzycielom dostęp do Twojego pliku w określonym czasie.

Informacje kontaktowe: TransUnion; TransUnion LLC, PO Box 2000, Chester, PA 19016, 888-909-8872.

Jakie mam możliwości odmrożenia kredytu?

Możesz tymczasowo odblokować kredyt na dwa sposoby:

Zwolnij zamrożenie na określoną liczbę dni. Możesz to zrobić, jeśli kupujesz kredyt hipoteczny lub samochodowy lub ubiegasz się o kartę kredytową.

Zezwalaj na dostęp do określonego wierzyciela.

Jeśli ubiegasz się o pożyczkę, możesz zapytać pożyczkodawcę, które biuro kredytowe będzie używane i odblokować tylko to.

Trwałe odblokowanie kredytu jest również opcją, ale NerdWallet nie zaleca rezygnacji z ochrony, którą daje zamrożenie. Czasowe cofnięcie zamrożenia od czasu do czasu jest znacznie mniej kłopotliwe niż odwrócenie skutków kradzieży tożsamości.

Również w finansach osobistych
Zanurz się jeszcze głębiej w Personal Finance

Bezpłatny raport kredytowy

Zobacz swoje informacje kredytowe i historię w jednym miejscu. NerdWallet ułatwia ustalenie, na czym stoisz, a nawet może pomóc Ci odblokować lepsze oprocentowanie pożyczek, kredytów hipotecznych i kart kredytowych.

Jak zamrozić kredyt

Skontaktuj się indywidualnie ze wszystkimi trzema biurami informacji kredytowej, aby uzyskać zamrożenie, które jest najlepszą ochroną dla Twoich plików kredytowych.

Kradzież tożsamości: co to jest, jak temu zapobiegać, znaki ostrzegawcze i wskazówki

Kradzież tożsamości ma miejsce wtedy, gdy ktoś nielegalnie podszywa się pod Ciebie, zwykle w celu zdobycia pieniędzy. Dowiedz się, jak chronić swoje dane osobowe.

Zastrzeżenie: NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz instytucję finansową, dostawcę usług lub witrynę konkretnego produktu. Wszystkie produkty finansowe, produkty i usługi związane z zakupami są prezentowane bez gwarancji. Oceniając oferty, zapoznaj się z Regulaminem instytucji finansowej. Wstępnie zakwalifikowane oferty nie są wiążące. Jeśli znajdziesz rozbieżności w swojej ocenie kredytowej lub informacjach w raporcie kredytowym, skontaktuj się bezpośrednio z TransUnion®.

Usługi w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oferowane za pośrednictwem NerdWallet Insurance Services, Inc .: Licencje

NerdWallet Compare, Inc. Identyfikator NMLS nr 1617539

Kalifornia: Pożyczki udzielone przez pożyczkodawcę finansowego w Kalifornii zaaranżowane na mocy licencji dla pożyczkodawców Departamentu Nadzoru Biznesowego nr 60DBO-74812

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy