Jak potwierdzić swój kredyt hipoteczny

17 lutego 2021
Category: Kredyt Hipoteczny

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Podpisanie umowy potwierdzającej z pożyczkodawcą hipotecznym jest czymś w rodzaju mrugnięcia okiem na końcu tunelu. Twoja próba bankructwa dobiega końca, a Ty trzymasz swój dom. Potwierdzenie przywraca status quo między Tobą a Twoim pożyczkodawcą. O ile nie negocjujesz nowej umowy w ramach tego procesu, co jest rzadkie, warunki kredytu hipotecznego będą obowiązywać jak wcześniej. Nie uwzględniasz hipoteki w swoim postępowaniu upadłościowym, a Twoja odpowiedzialność z tego tytułu nie zostaje zwolniona.

Kontynuuj spłacanie spłat kredytu hipotecznego lub przynajmniej upewnij się, że można je zaktualizować w mgnieniu oka. Twój pożyczkodawca może nie zgodzić się na potwierdzenie, jeśli zalegasz od miesięcy. Nawet jeśli twój pożyczkodawca wydaje się niechętny potwierdzać i odrzuca twoje płatności, nie wydawaj tych pieniędzy na nic innego. Odłóż to na bok, ponieważ może nadejść czas, kiedy pożyczkodawca zrobi odwrót i zażąda pieniędzy, zanim przystąpi do ponownej umowy.

Poinformuj sąd w swoim oświadczeniu intencji, że chcesz ponownie potwierdzić pożyczkę. Ten formularz jest dołączony do wniosku o ogłoszenie upadłości i dotyczy majątku, który posiadasz, który stanowi zabezpieczenie pożyczki. Kiedy wystawiasz swój dom, zaznacz pole, które mówi, że chcesz go potwierdzić, nie oddawać go ani nie wykupywać. Spłata oznacza, że ​​spłacisz cały kredyt jednorazowo.

Skontaktuj się z firmą hipoteczną i poproś o potwierdzenie umowy pożyczki. Twój pożyczkodawca nie otrzyma wiadomości, którą chcesz potwierdzić, ponieważ jako zabezpieczony wierzyciel sąd prześle firmie kopię Twojego oświadczenia woli. Pożyczkodawca musi przygotować umowę potwierdzającą, a nie Ty lub Twój pełnomocnik, ponieważ będzie ona zawierała informacje o pożyczce, do których ma dostęp tylko pożyczkodawca.

Po otrzymaniu umowy podpisz ją i złóż w sądzie upadłościowym. Przedstawiciel pożyczkodawcy powinien był już podpisać umowę przed wysłaniem do Ciebie. Jeśli masz adwokata, on również musi podpisać. Niezwykle ważne jest, abyś osiągnął to przed ogłoszeniem upadłości; zazwyczaj nie możesz później potwierdzić. Sędzia musi zatwierdzić umowę. Generalnie to zrobi, jeśli stwierdzi, że leży to w twoim najlepszym interesie i nie utrudni ci to finansowo pójścia naprzód i nie doprowadzi cię z powrotem do długu.

Nawet jeśli nie potwierdzisz swojego kredytu hipotecznego, nie stracisz domu, jeśli będziesz na bieżąco z płatnościami, ale pożyczkodawca może odmówić wysyłania miesięcznych wyciągów lub przyjmowania płatności online. Może odmówić zgłoszenia Twojej pożyczki agencjom kredytowym, co może Ci pomóc w naprawie kredytu.

OstrzeżeniaTwój syndyk masy upadłościowej może – i prawdopodobnie będzie – sprzeciwić się sądowi zatwierdzającemu twoją umowę potwierdzającą, jeśli twój kapitał w nieruchomości jest większy niż zwolnienie z upadłości z gospodarstwa domowego dostępne w twoim stanie. Saldo nad zwolnieniem to pieniądze, które mogłyby trafić do wierzycieli, gdyby nieruchomość została zlikwidowana.

Potwierdzając pożyczkę, ponownie zobowiązujesz się do podpisania umowy. Jeśli zalegasz ze spłatami po zakończeniu bankructwa, pożyczkodawca może przejąć dom, a twoje bankructwo nie ochroni cię.

  • Bankrate: Kredytodawca potwierdzający hipotekę po upadłości?
  • Nolo: Potwierdzenie długu zabezpieczonego w rozdziale 7 upadłościLeiden & Leiden: Umowy potwierdzające w sprawach z rozdziału 7 – co to oznacza dla dłużnikaBeverly Bird pisze profesjonalnie od ponad 30 lat. Jest również asystentem prawnym specjalizującym się w obszarach finansów osobistych, prawa upadłościowego i spadkowego. Pisze jako ekspert podatkowy w The Balance.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy