Jak spłacić 20 000 USD zadłużenia na karcie kredytowej

17 lutego 2021
Category: Zamiast Tego

Tanya LaPrad, od lewej, ze swoim doradcą finansowym Bettiną Bartolo w Green Path Debt Solutions w Monroe w stanie Michigan (Zdjęcie: Kathleen Galligan, Detroit Free Press)

Historia Tanyi LaPrad o poradzeniu sobie z długiem na karcie kredytowej w wysokości około 20 000 dolarów ma wszystkie zalety programu CNBC, takiego jak „Dopóki nas nie rozłączy, czy odcinek Suze Orman w „Czy na to stać?. gdzie odpowiedź brzmi zdecydowanie „Odmowa.

Ale 43-letnia LaPrad jest gotowa podzielić się fragmentami swojego dramatu, ponieważ mama Monroe w końcu znalazła wyjście.

Jest dumna, że ​​nauczyła się przestać mówić: „No cóż, po prostu to obciążę, kiedy przychodzi do kupowania ubrań dla jej dwójki dzieci.

W zeszłym roku jej córka, która była w ostatniej klasie liceum, wykorzystała własne pieniądze z pracy w Little Caesars Pizza na opłacenie sukni balowej.

Po pracy z doradcą ds. Zadłużenia LaPrad spłacił kartę Discover, kartę JC Penney i resztę zadłużenia na karcie kredytowej, a teraz ma około 800 dolarów zadłużenia na jednej karcie kredytowej.

„Zajęła się tym. Naprawdę była zaangażowana w spłacenie tego długu – powiedziała Bettina Bartolo, doradca finansowy w biurze GreenPath Debt Solutions w Monroe.

LaPrad otrzymał tytuł Klienta Roku GreenPath 2014 po zrealizowaniu planu zarządzania długiem. Jej historia jest warta wysłuchania, nawet jeśli motywuje to tylko niektórych konsumentów do zatrzymania się i ponownego przemyślenia, w jaki sposób używają kart kredytowych. Zbyt łatwo popaść w kłopoty z ładowaniem artykułów spożywczych i ubrań, niż wielu chce przyznać.

Kiedy cztery lata temu LaPrad zaczęła współpracować z GreenPath, musiała płacić tylko odsetki w wysokości 358 USD miesięcznie. Przeszła przez rozwód i zarabiała około 30 000 dolarów rocznie jako technik sercowo-naczyniowy, a także pracując w niepełnym wymiarze godzin jako instruktor jogi i fitness.

Na swojej karcie Discover LaPrad była winna około 11900 USD – zaledwie 100 USD mniej niż na karcie z linią kredytową w wysokości 12000 USD. Roczna stopa wynosiła 19,9%. Spłata tylko tej jednej karty zajęłaby jej 53 lata, płacąc jedynie minimum 235 dolarów miesięcznie.

W ramach planu zarządzania długiem GreenPath wynegocjował stawkę na karcie Discover do 6,9%. Ale minimalna płatność nie została zmniejszona.

Bartolo powiedział, że każdy wierzyciel ma inne zasady dotyczące koncesji. Niektórzy wierzyciele mogą również zgodzić się na obniżenie minimalnej płatności za pomocą stóp procentowych; inni nie.

Zgodnie z planem LaPrad jej łączne odsetki od długu 20 000 dolarów spadły do ​​108 dolarów miesięcznie z 358 dolarów miesięcznie po ustępstwach. To uwolniło 250 dolarów na pokrycie głównych i innych rachunków każdego miesiąca.

LaPrad powiedział, że nie było łatwo jej dokonywać płatności co miesiąc. Za program płaciła GreenPath 50 dolarów miesięcznie. Powiedziała jednak, że opłata była opłacalna, ponieważ otrzymała znacznie niższe odsetki.

„Wiedziałem, ile wyjdzie każdego miesiąca, co pomogło w moim budżecie.

LaPrad stanęła również w obliczu trudnego kredytu hipotecznego, a jej miesięczne wydatki przekroczyły jej dochody o około 400 dolarów miesięcznie. Na szczęście pracowała nad wynegocjowaniem modyfikacji swojego kredytu hipotecznego i otrzymała pomoc za pośrednictwem Monroe County Opportunity Program, agencji działań społecznościowych, która oferuje doradztwo w zakresie zapobiegania wykluczeniu.

Przed rozwodem wpłaciła 10 000 dolarów długu męża na nowo otwartą kartę kredytową o oprocentowaniu 0% na swoje nazwisko.

„Zaczął ładować artykuły spożywcze i nie tylko, i sprawy wymknęły się spod kontroli – powiedziała. „To była walka. To była kwestia kontroli.

Podczas małżeństwa wpadła w pułapkę, próbując rozwiązać problemy z kartą kredytową, zamykając jedną kartę kredytową i otwierając drugą z bardzo niskimi stopami procentowymi na określony czas. Ale opłaty były kontynuowane, stawki wzrosły, problemy finansowe się pogorszyły, a problemy małżeńskie narastały.

W 2012 roku mogła zrezygnować z planu zadłużenia, kiedy zdiagnozowano u niej raka piersi.

Straciła czas w pracy. Ale czuła, że ​​jest tak blisko spłacenia tych rachunków, że postanowiła kontynuować i nigdy nie przegapiła płatności za zarządzanie długiem.

„Tak łatwo byłoby powiedzieć:„ Skończyłem – powiedziała.

Jednak rodzina i przyjaciele pomagali przy zbieraniu funduszy, kiedy zachorowała; otrzymała pomoc z kilkoma rachunkami; przyjaciele robili kolacje, co bardzo jej pomogło.

„Miała zamiar to zrobić, bez względu na wszystko, powiedział Bartolo.

W trakcie swojego programu zarządzania długiem LaPrad wysyłała dodatkowe pieniądze, gdy tylko było to możliwe. LaPrad był w stanie spłacić swój dług w 33 miesiące – ponad dwa lata wcześniej niż pierwotnie przewidywano.

„Musisz zaplanować wszystko – powiedział LaPrad. „Nie wydaję więcej na te dodatkowe rzeczy, jak kiedyś. Uwielbiam robić zakupy – a kto tego nie robi?

Ale teraz nie kupuje butów dla siebie jako pick-me-up. Nie spieszy się, by kupić rzeczy dla swojej córki, która teraz studiuje na Uniwersytecie w Toledo.

Zamiast tego, teraz, gdy jest zdrowa, próbuje znaleźć dodatkowe prace, aby wypełnić swój czas i dodać dodatkowe pieniądze do swojego portfela.

„To nie jest dobre uczucie być pod tak dużym długiem – powiedziała.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy