Jak uzyskać pożyczkę osobistą w czasie koronawirusa

17 lutego 2021
Category: Przez Cały

Uzyskaj najkorzystniejszą stawkę i warunki, wykonując te proste czynności. (iStock)

Ostatnio coraz więcej osób szuka pożyczki osobistej, aby przetrwać burzę wywołaną pandemią koronawirusa. Według Rezerwy Federalnej liczba nieodnawialnych rachunków dłużnych (w tym kredytów osobistych) wzrosła o 4,8% między czerwcem a lipcem 2020 r. Jednak chwiejna gospodarka utrudnia również udzielanie kredytów.

Kontynuuj czytanie poniżej

Pomimo niepewnych czasów nadal można pożyczyć pieniądze za pośrednictwem pożyczek osobistych. Zapoznaj się z opcjami pożyczki osobistej za pośrednictwem Credible, gdzie zobaczysz kwalifikacje pożyczkodawców, stawki i warunki.

Oto kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, przygotowując się do procesu składania wniosku o pożyczkę osobistą. Podjęcie tych kroków z wyprzedzeniem może pomóc zaoszczędzić pieniądze i osiągnąć cele finansowe.

 • Sprawdź swoją zdolność kredytową
 • Poznaj żądaną kwotę pożyczkiPorównaj stawki i pożyczkodawcówPrzygotuj wszystkie dokumenty1. Sprawdź swoją zdolność kredytową

  Pod tym numerem pożyczkodawca najprawdopodobniej rozpocznie pracę, gdy przejrzy wniosek, i tam też powinieneś rozpocząć prace przygotowawcze. Masz prawo do bezpłatnego raportu kredytowego z trzech biur kredytowych każdego roku i możesz go zamówić za pośrednictwem AnnualCreditReport.com.

  Posiadanie dobrego lub doskonałego kredytu świadczy o odpowiedzialności i pomaga bankom i spółdzielczym kasom oszczędnościowo-kredytowym w ocenie ryzyka związanego z udzieleniem ci pożyczki. Twoja ocena kredytowa może być czynnikiem decydującym między zatwierdzeniem a odrzuceniem pożyczki osobistej.

  Zakres oceny kredytowej zwykle należy do jednej z następujących kategorii:

  • Słaby (mniej niż 640): Wynik poniżej 640 punktów utrudni zakwalifikowanie się do pożyczki osobistej
  • Przeciętny (640 do 699): Możesz kwalifikować się do pożyczki osobistej, ale prawdopodobnie zapłacisz wyższe odsetki Dobra (od 700 do 749): prawdopodobnie kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki osobistej i będziesz mieć do wyboru większą różnorodność pożyczkodawców i oprocentowanie Doskonały (750 i więcej): będziesz kwalifikować się do pożyczki osobistej i będziesz w stanie zabezpieczyć najniższe oferowane stawkiJeśli masz już wysoką zdolność kredytową lub jesteś pewny swojej historii kredytowej, możesz wprowadzić żądaną kwotę pożyczki osobistej do bezpłatnych narzędzi Credible i rozpocząć proces składania wniosku.

   Wyniki kredytowe są obliczane z uwzględnieniem Twojej historii kredytowej. Na przykład Twój wynik FICO jest oparty na historii płatności, kwotach zadłużenia, długości historii kredytowej, kombinacji kredytów i nowym kredycie.

   Jeśli Twoja ocena kredytowa jest słaba lub uczciwa, możesz podjąć kroki w celu jej zbudowania przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Upewnij się, że płacisz rachunki na czas, spłacaj salda, aby obniżyć wskaźnik wykorzystania długu, zwiększaj swoje dochody, aby pomóc w budowaniu wskaźnika zadłużenia do dochodów, i unikaj zamykania kont starych kart kredytowych.

   2. Poznaj żądaną kwotę pożyczki

   W niepewnych czasach możesz rozważać złożenie wniosku o większą pożyczkę tylko w nagłych przypadkach, ale żądanie wysokiej kwoty pożyczki może być przyczyną odrzucenia wniosku przez pożyczkodawców.

   Zanim ustalisz wysokość pożyczki, zadaj sobie kilka ważnych pytań, w tym „Ile naprawdę potrzebuję? Możesz uzyskać odpowiedź, przeglądając swój budżet, aby zorientować się w swoich innych zobowiązaniach finansowych, a także w jaki sposób nowa pożyczka wpłynie na miesięczny przepływ gotówki.

   Pomocne może być skorzystanie z kalkulatora pożyczki osobistej w celu ustalenia miesięcznej raty pożyczki o różnej wielkości. Możesz ocenić, jak nowa ustawa wpłynie na Twój budżet. Kalkulator pożyczki osobistej może również pomóc w oszacowaniu kwoty, do której się kwalifikujesz, dzięki czemu możesz następnie wyszukać najlepsze oprocentowanie pożyczki osobistej.

   3. Porównaj stawki i pożyczkodawców

   Kiedy już zrozumiesz swoją sytuację finansową i ustalisz kwotę pożyczki, czas zacząć zakupy dla pożyczkodawców. Chociaż wielu ujawni wymagania w swojej witrynie internetowej (takie jak wymagana minimalna zdolność kredytowa), możesz zaoszczędzić czas, odwiedzając Credible, gdzie możesz porównać wielu pożyczkodawców na jednej stronie, aby znaleźć najlepsze stawki i warunki.

   Niektórzy pożyczkodawcy kredytów osobistych wstępnie zakwalifikują Cię do pożyczki, korzystając z miękkiej kontroli kredytowej, która nie wpływa na Twoją zdolność kredytową. Możesz łatwo określić, czy się kwalifikujesz, a następnie przystąpić do składania wniosku u pożyczkodawcy, który oferuje najbardziej korzystną dla Ciebie pożyczkę osobistą.

   4. Zbierz wszystkie dokumenty

   Kiedy nadejdzie czas na złożenie wniosku, musisz dostarczyć dokumentację. Zebranie tych informacji przed uruchomieniem aplikacji może pomóc w usprawnieniu procesu.

   Oto, czego będziesz potrzebować:

   • Dowód tożsamości (np. Prawo jazdy, paszport, dowód tożsamości państwowej lub wojskowej)
   • Numer ubezpieczenia społecznegoDowód dochodów (W2 lub odcinek wypłaty)Potwierdzenie adresu (rachunek za media lub umowa najmu)Stawki pożyczek osobistych mogą się znacznie różnić, zaczynając od około 4,99%, a kończąc na 35,99%. Kiedy uzyskasz najlepsze warunki, zaoszczędzisz pieniądze, płacąc mniejsze odsetki przez cały okres trwania pożyczki, co może pomóc wzmocnić twoją sytuację finansową w dłuższej perspektywie. Odwiedzając rynek internetowy, taki jak Credible, możesz znaleźć swoją stawkę i upewnić się, że uzyskasz najlepszą możliwą pożyczkę osobistą.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy