Jak wycofać kredyt w programie QuickBooks? Wyjaśniono

17 lutego 2021
Category: Abyś Mógł

W programie QuickBooks może zajść potrzeba niezastosowania kredytu, gdy klient nadpłacił fakturę. Odrzucając kredyt w QuickBooks, możesz skorygować nadpłatę w QuickBooks. Zwykle, gdy klient dokonuje nadpłaty, program QuickBooks automatycznie dodaje kredyt do nadpłaconej faktury od klienta. Możesz jednak zrezygnować z tego kredytu w aplikacji QuickBooks i wybrać inną metodę rozliczenia dodatkowej płatności w programie QuickBooks. W poście omówimy kroki, jak cofnąć wniosek o kredyt w aplikacji QuickBooks Desktop.

Kroki, aby cofnąć wniosek o kredyt w programie QuickBooks

Może być konieczne cofnięcie zastosowania kredytu w programie QuickBooks, gdy aplikacja automatycznie zastosuje nadpłaconą fakturę do nowego klienta. W programie QuickBooks są cztery sposoby, aby to zrobić. Możesz jednak zapytać klienta o sposób wycofania kredytu w oprogramowaniu QuickBooks Desktop. Aby to zrobić, musisz przede wszystkim znaleźć noty kredytowe w programie QuickBooks.

Znajdź noty kredytowe w QuickBooks

Aby znaleźć noty kredytowe w programie QuickBooks, wykonaj poniższe czynności:

 • Uruchom program QuickBooks, a następnie wybierz Odbiorcy i Należności znajdujące się pod zakładką Raport.
 • Następnie należy wybrać listę transakcji według klienta z nowej listy rozwijanej.Idąc dalej, kliknij opcję Dostosuj raport, a następnie przejdź do zakładki Filtry.Następnie wstaw typ transakcji w obszarze wyszukiwania Wybierz filtr.Teraz kliknij Typ transakcji, a następnie z listy rozwijanej wybierz opcję Faktura korygująca.Naciśnij OK, a także pokaże Ci wszystkie noty kredytowe, które masz w programie QuickBooks Desktop.Różne sposoby wycofania wniosku o kredyt w programie QuickBooks Desktop?

  Teraz, gdy znalazłeś noty kredytowe w QuickBooks, zobaczmy różne sposoby wycofania kredytu w QuickBooks:

  1. Utwórz kredyt i zwróć nadpłaconą kwotę.
  2. Odpisuj kwotę, tworząc zapis księgowy.Zastosuj kredyt do następującej faktury, którą klient musi zapłacić.Zastosuj kredyt do niezapłaconej faktury.Możesz cofnąć przyznanie kredytu w programie QuickBooks, korzystając z dowolnej z podanych powyżej metod. Możesz porozmawiać z klientem o najbardziej odpowiednim sposobie wykonania tego, a następnie przejść do następnej sekcji.

   Jak cofnąć wniosek o kredyt z rachunku w programie QuickBooks Desktop?

   Jeśli chcesz usunąć lub wycofać kredyt z rachunku, pomocna może być poniższa procedura:

   • W pierwszej kolejności wybierz odpowiedniego dostawcę z listy Kredyt dostawcy.
   • Następnie musisz nacisnąć przycisk opcji Kredyt, aby zmienić typ transakcji i kliknąć Zapisz i zamknij.Na koniec zaznacz ponownie przycisk opcji, aby zmienić typ transakcji.Kliknij Tak, aby potwierdzić.Poniższe kroki mogą opisać, jak cofnąć wniosek o kredyt w programie QuickBooks Desktop z rachunków.

    Jak wycofać kredyt na fakturze QuickBooks?

    Jeśli nie masz pewności, jak cofnąć wniosek o kredyt z faktury, wypróbuj poniższe kroki:

    • Przejdź do listy not kredytowych i kliknij dwukrotnie fakturę, którą chcesz zmienić
    • Teraz musisz kliknąć Zastosuj kredyt i usunąć wybrane kredyty z ekranu Wcześniej zastosowane kredyty.Na ekranie Zastosuj kredyt kliknij Gotowe.Na koniec kliknij Zapisz i zamknij, aby zakończyć zadanie.Jak usunąć kredyt z faktury w QBO?

     Aby wykonać zadanie, postępuj dokładnie zgodnie z poniższą metodą:

     • Znajdź fakturę, którą chcesz zmienić, a następnie otwórz ją.
     • Teraz wybierz link, który zawiera fakturę do kredytu.Gdy zobaczysz ekran Zastosuj kredyt, kliknij Gotowe.Gdy na ekranie pojawi się okno faktury, naciśnij przycisk Zapisz i zamknij, aby wykonać zadanie.Potrzebujesz profesjonalnej pomocy!

      Rozwiązania opisane w tym artykule mogą pomóc w cofnięciu wniosku o kredyt w programie QuickBooks. Jeśli jednak nadal zastanawiasz się, jak cofnąć wniosek o kredyt w programie QuickBooks, zadzwoń do nas pod numer naszej infolinii ds. Błędów w programie QuickBooks. Nasi wykwalifikowani eksperci ds. QB poprowadzą Cię, jak cofnąć wniosek o kredyt w programie QuickBooks w sposób bezproblemowy, abyś mógł wykonać zadanie bez problemów technicznych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy