Jak zacząć inwestować: przewodnik dla początkujących

17 lutego 2021
Category: Może Mieć

Nie potrafię powiedzieć, z iloma osobami w całym kraju rozmawiałem, którzy chcą zacząć inwestować, ale po prostu nie mają pojęcia, od czego zacząć.

Rozumiem. Jest wiele informacji do przetworzenia i próby zrozumienia. Poza tym rozpoczynanie czegokolwiek po raz pierwszy może onieśmielać – zwłaszcza jeśli jest to coś, co może mieć długoterminowy wpływ na Twoje finanse.

Posłuchaj, co mówię: każdy może inwestować – łącznie z tobą. I w porządku, jeśli masz mnóstwo pytań. Aby pomóc Ci zacząć, oto wewnętrzne spojrzenie na moją filozofię inwestowania.

Jak zacząć inwestować w 5 krokach

Nauka inwestowania nie musi być skomplikowana. Oto pięć prostych kroków, które pomogą Ci zacząć!

1. Zrób miejsce w swoim budżecie na inwestycjeIle powinieneś inwestować na emeryturę? Zalecam odkładanie 15% dochodu brutto gospodarstwa domowego na oszczędności emerytalne.

Bądź pewny swojej emerytury. Już dziś znajdź specjalistę od inwestowania w swojej okolicy.

Dlaczego 15%? Po pierwsze, inwestowanie 15% swoich dochodów konsekwentnie, miesiąc po miesiącu, rok po roku, postawi Cię na drodze do zostania milionerem na co dzień dzięki czasowi i procentom składanym. Po drugie, zainwestowanie 15% nadal pozostawia trochę swobody w budżecie, aby osiągnąć inne ważne cele finansowe – takie jak oszczędzanie na fundusze uczelni twoich dzieci i wczesna spłata domu.

Jeśli masz problemy z osiągnięciem tego 15%, zacznij od dokładniejszego przyjrzenia się miesięcznemu budżetowi. Niezależnie od tego, czy korzystasz z aplikacji takiej jak EveryDollar, czy ze staromodnego arkusza kalkulacyjnego, ograniczenie budżetu pomoże Ci nadążyć za wydatkami i znaleźć sposoby na zmniejszenie wydatków, dzięki czemu możesz zaoszczędzić więcej na emeryturę.

Oto kilka szybkich sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy w budżecie miesięcznym:

 • Spakuj swój lunch zamiast codziennie jeść poza domem.
 • Anuluj pakiet kabli i przełącz się na tańszą usługę przesyłania strumieniowego.Omiń kawiarnię i rano zaparz własną filiżankę kawy.Ogranicz markowe produkty i korzystaj z opcji ogólnej, gdy ma to sens.Skontaktuj się z niezależnym agentem ubezpieczeniowym, aby sprawdzić, czy możesz zaoszczędzić na składkach ubezpieczeniowych.A my ledwie zarysowujemy powierzchnię, ludzie! Zaufaj mi, te dolary i centy sumują się miesiąc po miesiącu i mogą dać oszczędności emerytalne jest ogromny impuls.

  2. Zacznij inwestować w 401 (k)Jeśli Twoja firma oferuje odpowiedni wkład, zacznij od planu 401 (k). 401 (k) to plan oszczędnościowy sponsorowany przez pracodawcę, który umożliwia pracownikom przekazywanie części swoich dochodów na konto oszczędności emerytalnych. Proponuję przyczynić się do dopasowania pracodawcy. Na przykład, jeśli Twoja firma dopasowuje składki do 4%, zainwestuj ten procent, aby skorzystać z dopasowania – to są darmowe pieniądze, ludzie!

  Przejęcie kontroli nad swoimi finansami polega bardziej na zachowaniu niż na matematyce. Konsekwencja w czasie jest kluczem do zbudowania zdrowego gniazda. Biegasz tutaj w maratonie, a nie w sprincie.

  Dobra wiadomość – wpłaty na 401 (k) są dokonywane poprzez automatyczne potrącenia z pensji, co ułatwia oszczędzanie. Plany 401 (k) zawierają również ulgi podatkowe. Tradycyjne wpłaty 401 (k) są dokonywane w dolarach przed opodatkowaniem, co oznacza, że ​​nie będziesz płacić podatków od pieniędzy, dopóki nie wypłacisz środków.

  Jednak niektóre firmy oferują obecnie plany Roth 401 (k). Posiadając Roth 401 (k), wpłacasz dolary po opodatkowaniu, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał płacić podatków, kiedy będziesz wypłacać swoje fundusze na emeryturze. Zalecam oszczędzanie przez Roth 401 (k) zamiast tradycyjnego 401 (k), jeśli jest dostępny. Ale jeśli oferowany jest tylko tradycyjny plan 401 (k), nadal jest to świetny sposób na rozpoczęcie inwestowania.

  3. Przyczynić się do Roth IRAPamiętaj, że celem Baby Step 4 jest zainwestowanie 15% dochodu gospodarstwa domowego. Możesz nie osiągnąć pełnych 15% z samym 401 (k). Dlatego zalecam maksymalne zwiększenie Roth IRA, gdy przyczyniasz się do 401 (k) aż do dopasowania pracodawcy.

  Roth IRA (Individual Retirement Arrangement), podobnie jak Roth 401 (k), to konto oszczędności emerytalnych, które umożliwia płacenie podatków od pieniędzy wpłaconych z góry.

  Ja absolutnie kocham Roth IRA! Zawsze, gdy słyszysz słowo Roth , chcę, żeby twoje uszy ożyły. Po pierwsze, pieniądze, które inwestujesz w swój Roth IRA, będą wolne od podatku. Po drugie, nie będziesz płacić podatków, kiedy będziesz wypłacać pieniądze na emeryturze. Tak więc, jeśli Twoje konto rośnie z czasem o setki tysięcy dolarów, wszystkie te pieniądze są Twoje darmowe i jasne, kiedy nadejdzie czas, aby je wykorzystać na emeryturze! Porozmawiaj o wygranej!

  Od 2020 r. Całkowita kwota, jaką możesz wpłacić na Roth IRA lub IRA, wynosi 6000 USD – lub 7000 USD, jeśli masz 50 lat lub więcej. 1 Doradca finansowy może pomóc Ci uporządkować wszystkie szczegóły, aby upewnić się, że rozumiesz dostępne opcje.

  Jeśli inwestujesz bezpośrednio przez doradcę finansowego lub firmę inwestycyjną, możesz zautomatyzować swoje miesięczne oszczędności w Roth IRA. Będzie to wymagało dodatkowego kroku w formalnościach, ale warto poświęcić czas na konsekwentne odkładanie pieniędzy. Powolny i stabilny wygrywa wyścig. Gdy osiągniesz maksymalny poziom Roth IRA na rocznym limicie, wróć do 401 (k) i zainwestuj pozostałą kwotę, aż osiągniesz 15% swojego dochodu.

  Jeśli te opcje nie są dla Ciebie dostępne lub jeśli potrzebujesz innej drogi, aby zainwestować 15% swojego dochodu, umieść swoje pieniądze na podlegającym opodatkowaniu rachunku inwestycyjnym – najlepiej w funduszach inwestycyjnych – i zostaw je w spokoju.

  4. Dywersyfikuj swoje inwestycje dzięki funduszom powierniczymGdy zaczynasz inwestować, polecam inwestowanie w fundusze inwestycyjne. Fundusze inwestycyjne to najlepszy sposób inwestowania w celu uzyskania długoterminowego, stałego wzrostu, ponieważ umożliwiają rozłożenie inwestycji na wiele firm – od największych i najbardziej stabilnych po nowe i szybko rozwijające się. Pomaga to uniknąć ryzyka związanego z rzucaniem kośćmi na pojedyncze akcje.

  Fundusze inwestycyjne to najlepszy sposób inwestowania w celu zapewnienia długoterminowego, stałego wzrostu.

  Fundusz powierniczy jest tworzony, gdy grupa ludzi zbiera swoje pieniądze, aby kupić akcje różnych firm. Fundusze inwestycyjne pozwalają na dywersyfikację – jedna z najważniejszych zasad inwestowania. Chcesz, aby Twoje pieniądze trafiały do ​​różnych rodzajów akcji o różnym poziomie ryzyka.

  Cztery główne typy funduszy inwestycyjnych, które polecam, to:

  • Fundusze wzrostu i dochodu : są to najbardziej przewidywalne fundusze pod względem wyników rynkowych.
  • Fundusze wzrostu : są to dość stabilne fundusze w rozwijających się firmach. Ryzyko i nagroda są umiarkowane. Fundusze wzrostu agresywnego : to są fundusze dzikich dzieci. Nigdy nie jesteś pewien, co zamierzają zrobić, co czyni je funduszami wysokiego ryzyka i wysokiego zwrotu. Fundusze międzynarodowe : fundusze te inwestują w firmy na całym świecie.Jednym z największych mitów jest to, że milionerzy podejmują duże ryzyko ze swoimi pieniędzmi, aby stać się bogatymi. To nie może być dalsze od prawdy! Niedawno rozmawialiśmy z 10 000 milionerami przy mojej najnowszej książce Everyday Millionaires, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak budowali bogactwo i zgadnąć, ilu z nich powiedziało, że pojedyncze akcje są jednym z trzech najlepszych narzędzi do budowania bogactwa. Odpowiedź? Zero . Ani jednego!

   W rzeczywistości, najpowszechniejszą drogą do tworzenia bogactwa wśród badanych przez nas milionerów było – jak się domyślacie – inwestowanie w fundusze inwestycyjne akcji wzrostu poprzez ich plany finansowane przez pracodawców, takie jak 401 (k). I nie ma powodu, dla którego nie możesz zrobić tego samego.

   5. Pracuj z doradcą inwestycyjnymRozpoczęcie przygody z inwestowaniem może być trudne. Ale właśnie wtedy pomoc eksperta, który cię poprowadzi.

   Kiedy zaczniesz inwestować, będziesz mieć pytania – to nieuniknione. Które fundusze najlepiej wybrać? Jak zarządzać swoim 401 (k) lub skonfigurować Roth IRA? Dlatego ważne jest, aby skontaktować się z doradcą finansowym. Doświadczony doradca finansowy lub specjalista ds. Inwestycji może pokazać Ci, jak zacząć inwestować i umożliwić Ci podjęcie najlepszych możliwych decyzji dotyczących oszczędności emerytalnych.

   Właściwy specjalista ds. Inwestycji:

   • Poinformuj Cię o wyborach inwestycyjnych, abyś pozostał na miejscu kierowcy
   • Umożliwiają dokonywanie właściwych wyborów dzięki oferowanym przez nie opcjom inwestycyjnymZaproponuj klientowi podejściePonieważ inwestowanie jest niezwykle osobiste, zawsze zachęcam ludzi do znalezienia wykwalifikowanego specjalisty inwestycyjnego w swojej okolicy, który pomoże im stworzyć odpowiedni dla nich plan emerytalny.

    OK, teraz, gdy przeszliśmy przez wszystkie kroki, które pomogą Ci rozpocząć, chcę odpowiedzieć na niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które otrzymuję, kiedy rozmawiam z ludźmi o inwestowaniu. Zanurzmy się w tym!

    Kiedy powinienem zacząć inwestować?

    Posłuchaj mnie, chcę, żebyś zaczekał z inwestycją, aż uwolnisz się od długów i będziesz mieć od trzech do sześciu miesięcy wydatków zaoszczędzonych w funduszu awaryjnym. Kiedy to się stanie, możesz zacząć oszczędzać na emeryturę.

    Widzisz, twój dochód jest najważniejszym narzędziem do budowania bogactwa. Dopóki spłacane są miesięczne spłaty długów, nie możesz budować bogactwa. To tak, jakby próbować napełnić wiadro wodą, gdy na dnie jest dziura – po prostu nie działa!

    Twoje dochody są najważniejszym narzędziem do budowania bogactwa. Dopóki spłacany jest miesięczny dług, nie możesz budować bogactwa.

    Jak zacząć inwestować za niewielkie pieniądze?

    Jednym z największych mitów jest to, że aby zacząć inwestować, potrzebujesz dużo pieniędzy. Źle! Wspaniałą wiadomością jest to, że naprawdę nie potrzebujesz dużo pieniędzy, aby zacząć inwestować. Wiele towarzystw funduszy inwestycyjnych umożliwia otwarcie konta już za 50 USD.

    Oczywiście im więcej możesz zainwestować, tym lepiej – ale od czegoś trzeba zacząć. Nie pozwól, aby strach powstrzymał Cię przed podjęciem działań na rzecz Twojej przyszłości! To jest coś, w czym zaufany specjalista inwestycyjny może pomóc Ci wypracować w zależności od Twojej wyjątkowej sytuacji finansowej.

    Jaki jest najlepszy wiek, aby zacząć inwestować?

    Niezależnie od wieku chcesz być finansowo gotowy do inwestowania tak szybko, jak to możliwe. Dzieje się tak, ponieważ im wcześniej zaczniesz inwestować, tym więcej czasu będą miały Twoje pieniądze.

    Weźmy na przykład Jane. Jeśli Jane jest wolna od długów i ma na miejscu pełny fundusz awaryjny, powinna zainwestować 15% swojego dochodu. Gdyby zaczęła inwestować 500 dolarów miesięcznie (6000 dolarów rocznie) w wieku 25 lat, mogłaby mieć od 3,1 miliona do 5,8 miliona dolarów w wieku 65 lat, przy stopie zwrotu 10–12%! Teraz, jeśli Jane zaczeka do 35 roku życia, aby zacząć inwestować te 500 dolarów miesięcznie, mogłaby mieć od 1,1 do 1,7 miliona dolarów w wieku 65 lat. 10-letnie czekanie może kosztować miliony dolarów na emeryturze – niech to dotrze!

    I nie rozłączaj się ze stopą zwrotu tutaj. Nawet z 8% zwrotem, Jane mogłaby mieć 1,7 miliona dolarów w wieku 65 lat, gdyby zaczęła inwestować w wieku 25 lat. Nie ma się na co kichać! Pamiętaj, że czas i złożony wzrost to twoi przyjaciele. Wykorzystaj je jak najlepiej!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy