Jak zainwestować swoje pieniądze w 2017 roku na niejednoznacznym i niepewnym rynku

17 lutego 2021
Category: Możesz Sobie

Nawet jeśli nie jesteś inwestorem, wybór Donalda Trumpa na nadchodzący PoTUS zszokował wszystkich już w listopadzie. 99% przewidywań wszystkich głównych mediów i ekspertów było błędnych. Akcje spadły w momencie, gdy wyłonił się jako zwycięzca. Potem wygłosił przemówienie zwycięskie – i znowu nikt nie przewidział, że wygłosi pojednawczą mowę zamiast zwykłego egoistycznego tonu, aby pokonać klęskę Clintona.

Rynek odbił się po tym, a następnie osiągnął nowy rekord. Dolar amerykański również się umocnił.

Polityki… nie można przewidzieć, ponieważ jest chaotyczna. Działa tak wiele czynników, a ich interakcje są tak złożone, że bardzo małe różnice w sile czynników i sposobie, w jaki oddziałują, powodują ogromne różnice w wynikach.

Wahania na rynku akcji, podobnie jak zmiany polityczne, nazywamy chaotycznym zdarzeniem „poziomu 2.

Chaos poziomu 1Chaos, który nie reaguje na przewidywania na jego temat. Na przykład pogoda jest chaotycznym wydarzeniem na poziomie 1. Chociaż wpływa na to niezliczona ilość czynników, możemy budować modele komputerowe, które uwzględniają coraz więcej z nich. W rezultacie tworzymy dokładniejsze prognozy pogody.

Poziom 2 ChaosChaos, który reaguje na przewidywania na jego temat i dlatego nigdy nie można go dokładnie przewidzieć. Ponownie chcę tutaj powtórzyć, że zmienność rynku jest chaotycznym wydarzeniem na poziomie 2. Chaos poziomu 2 skutkuje samobójczą przepowiednią.

Co się stanie, jeśli jutro opracujemy aplikację, która precyzyjnie przewiduje cenę akcji?

Załóżmy, że dzisiejsza cena Apple wynosi 100 USD, a niezawodna aplikacja przewiduje, że jutro wzrośnie do 120 USD. Inwestorzy będą spieszyć się z natychmiastowym zakupem, aby móc skorzystać z przewidywanego wzrostu cen.

W rezultacie cena akcji Apple osiągnie 120 dolarów dzisiaj, a nie jutro.

Więc co będzie jutro?

Nazywa się to przepowiednią, która dorównuje sobie. Wydarzenia się nie spełniają, ponieważ zostały przewidziane.

Możliwe jest dokładne przewidzenie zdarzenia chaotycznego na poziomie 1 za pomocą bardziej wyrafinowanych modeli komputerowych, aby uzyskać lepsze prognozy pogody, ponieważ pogoda nie reaguje na nasze przewidywania.

Ale w zasadzie niemożliwe jest dokładne przewidzenie zdarzenia chaotycznego na poziomie 2, ponieważ systemy te przepiszą się na podstawie tego, co o nich wiadomo. Dotyczy to zwłaszcza większości systemów z udziałem ludzi.

Dla wielu, mimo że podobała im się płynność inwestowania w akcje, obawiają się wahań cen. To sprawia, że ​​zainwestowanie pieniędzy w 2017 roku jest wyzwaniem. Ostrożni inwestorzy wiedzą, że prognozy dotyczące akcji są daremne. Tak więc, gdy pojawią się rozsądne okazje, dokonają dywersyfikacji w kierunku inwestycji w nieruchomości.

Jest to racjonalna decyzja, którą można wytłumaczyć dwoma poziomami chaosu i ich wpływem na cenę nieruchomości.

Chaotyczne wydarzenia na poziomie 1 mają zazwyczaj duży pozytywny wpływ na ceny nieruchomości. Na przykład:

 • Kolejne hotspoty na rynku nieruchomości
 • Inflacja powoduje wzrost cen nieruchomościWzrost dochodów z najmuTo nie są pytania, czy wydarzenia się wydarzy (czy nie). To tylko pytania

  gdzie / kiedy / ile.

  Chaotyczne zdarzenia na poziomie 2 mają zwykle niewielki negatywny wpływ na ceny nieruchomości. Na przykład:

  • Załamanie sektora naftowo-gazowego
  • Cena ropy BrentWynik wyborówJednak większość ludzi uważa, że ​​brak płynności inwestycji w nieruchomości jest zniechęcający, dopóki nie natkną się na fundusze inwestycyjne REIT (REIT).

   Jest jedna klasa aktywów, która od 15 lat konsekwentnie wyprzedza wszystkie inne klasy aktywów.

   Przetrwał krach Dot Com na początku 2000 r., Kryzys finansowy w 2008 r., Czarny Poniedziałek w USA w 2011 r. I krach na chińskiej giełdzie w 2015 r.

   Innymi słowy, najlepiej wytrzymuje zmienność rynku i niejasności w długich okresach. Taką strategię chcemy zastosować w 2017 roku, jeśli chodzi o inwestycje.

   Spójrz na poniższą tabelę.

   Jedyną inną klasą aktywów, która może odpowiadać wynikom klasy aktywów REIT, są akcje spółek o dużej kapitalizacji (komórki w kolorze pomarańczowym).

   Czy już wyszliśmy z lasu?Jak już wiesz, większość walut azjatyckich i innych walut rynków wschodzących (EM) słabnie, ponieważ zagraniczni inwestorzy pobierają zainwestowane pieniądze i repatriują je z powrotem do Stanów Zjednoczonych.

   Ale to prawdopodobnie nie potrwa długo.

   Oto, czego większość ludzi nie rozumie.

   Polityka Trumpa „Make America Great again oznacza, że ​​będzie potrzebował dużego zadłużenia, aby sfinansować swoje plany budżetowe. Pamiętaj o tym – Chiny są największym posiadaczem bonów skarbowych / banknotów / obligacji poza Stanami Zjednoczonymi o łącznej wartości 1,5 biliona dolarów.

   Czy ma sens nakładanie 45% podatku na cały import z Chin, czyli gryźć ręce, które cię karmią?

   Ponadto, jeśli uda mu się przeforsować przepisy podatkowe, które nakładają jednorazowy zryczałtowany podatek w wysokości 10% od zysków przedsiębiorstw repatriowanych do USA, te pieniądze firmy będą musiały zostać sprzedane w zamian za dolara amerykańskiego, co jeszcze bardziej wzmocni dolara.

   Wszystko to wygląda na dobre dla gospodarki USA, ale poczekaj …

   Zbyt silny dolar może osłabić wzrost gospodarczy w USA w dłuższej perspektywie.

   Kiedy ludzie zobaczą, że super silny dolar nie jest dobry dla handlu (czytaj – towary z USA są zbyt drogie ze względu na silny dolar), wszyscy przestaniemy kupować towary z USA.

   Sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej w związku z prowzrostową polityką Trumpa, mającą na celu przywrócenie miejsc pracy w przemyśle wytwórczym do USA – miejsc pracy, które przez długi czas były zlecane poza USA ze względu na oszczędności kosztów.

   To fakt – koszty prowadzenia działalności gospodarczej w USA już teraz są wysokie ze względu na wysokie stawki godzinowe dla pracowników w USA – czy możesz sobie wyobrazić, że cena detaliczna Twojego iPhone’a 8 będzie teraz PODWÓJNA?

   Kiedy rynek zda sobie z tego sprawę, dolar może się bardzo szybko rozpaść, ponieważ popyt na jego towary spada. Następnym skutkiem jest to, że Stany Zjednoczone mogą wejść w recesję, ale zanim to nastąpi, Rezerwa Federalna zrobi wszystko, co w jej mocy, aby temu zapobiec. Przykład – NIE podnosić już stóp procentowych w 2017 roku.

   Teraz, rozumiejąc to – jak właściwie zainwestować swoje pieniądze w 2017 roku przy wszystkich niejednoznacznych i niepewnych krajobrazach rynkowych?

   Rzecz w tym, że chociaż to wszystko ma sens dla mnie i dla ciebie, nie ma gwarancji, że to się stanie.

   Nie wiem jak wy, ale wierzę w to: prostota to największe wyrafinowanie jeśli chodzi o inwestowanie w 2017 roku.

   I właśnie dlatego REIT jest na razie nadal moją ulubioną klasą aktywów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy