Jak zainwestować swoje pieniądze w młodym wieku

17 lutego 2021
Category: Będziesz Mieć

Podejmij kroki, aby zabezpieczyć swoją finansową przyszłość

Nauczenie się, jak inwestować swoje pieniądze w młodym wieku, to doskonały pomysł z wielu powodów. Mądre inwestowanie w młodym wieku może dać ci doskonałą okazję do przejścia na emeryturę wcześniej niż większość ludzi.

Powodem, dla którego rozpoczynanie młodości jest tak dobrym pomysłem, jest siła łączenia. Czy wiesz, że gdybyś zainwestował 10 000 $ w wieku 25 lat i zarabiał skromne 15% rocznie, to byłby wart ponad 660 000 $ w wieku 55 lat? Umożliwiłoby to większości ludzi wcześniejsze przejście na emeryturę.

15% rocznie jest zwykle osiągalne w perspektywie długoterminowej dla konserwatywnego inwestora. Możesz oczywiście podjąć większe ryzyko, ale jeśli zaczniesz uczyć się inwestowania w młodym wieku, będziesz mieć dużo czasu i nie musisz podejmować dużego ryzyka.

W rzeczywistości powolne i stałe konserwatywne inwestowanie jest moją ulubioną strategią. Widziałem, jak wielu inwestorów traci duże sumy pieniędzy, ponieważ stają się chciwi i podejmują zbyt duże ryzyko.

Uwielbiam jeden cytat autorstwa Warrena Buffeta, odnoszącego największe sukcesy inwestora: „Mój ulubiony czas na inwestowanie jest wieczny.

Warren Buffet jest wart ponad 50 miliardów dolarów w chwili pisania tej strony. Większość jego inwestycji była konserwatywna i długoterminowa.

Kolejną dużą zaletą tego rodzaju inwestowania jest to, że zaangażowanie czasowe jest zwykle bardzo niskie. Najpierw sprawdzasz akcje, które lubisz, co może być czasochłonne, a następnie czekasz na dobrą cenę. Po wykonaniu tej czynności zaangażowanie czasowe jest niskie i możesz kontynuować codzienną pracę lub prowadzić firmę.

To jest to, co robie. Inwestuję ostrożnie długoterminowo, mając na celu wcześniejsze przejście na emeryturę. Zaangażowanie czasowe jest niskie i nie koliduje zdalnie z moimi zajęciami biznesowymi. Obecnie jestem na dobrej drodze.

Należy mieć świadomość, że w długim okresie nieuchronnie będzie wiele okresów, w których giełda stanie się rażąco wykupiona i rażąco wyprzedana. Kiedy rynek staje się rażąco wykupiony, zawsze istnieje ryzyko krachu, być może dużego krachu.

Było wiele okazji, do których możemy się odwołać, kiedy rynek został wykupiony, a później załamał. Przychodzi mi na myśl wielki krach technologiczny w 2001 roku. Wiele akcji, zwłaszcza spółek technologicznych, wzrosło kilkakrotnie w krótkim okresie, bez absolutnie żadnych solidnych zysków, które mogłyby wesprzeć te wzrosty.

Oczywiście te firmy nie wykazały zysków, których spodziewało się wielu inwestorów, a wielu nawet poniosło stratę. Oczywiście rynek musiał się poprawić.

Dla inwestorów długoterminowych kluczową kwestią, która nigdy się nie zmieni, jest to, że w dłuższej perspektywie rynek zawsze będzie poruszał się zgodnie z podstawami. Jednak krótkoterminowa perspektywa jest znacznie mniej przewidywalna, a ponieważ krótkoterminowa zmienność jest często napędzana przez ludzkie emocje, strach i chciwość, może odbiegać od podstawowych zasad. Boom technologiczny, o którym wspomniałem wcześniej, jest najlepszym przykładem chciwości inwestorów bez żadnych solidnych podstaw wspierających ich działania.

Kiedy więc młody człowiek powinien zainwestować?

Osobiście inwestuję zupełnie inaczej niż większość ludzi, co moim zdaniem jest głównym powodem, dla którego odniosłem sukces. Próbuję kupować, gdy większość ludzi sprzedaje i na odwrót. Czemu?

Znowu sprowadza się do ludzkich emocji. Kiedy rynek kwitnie, coraz więcej ludzi myśli, że inwestowanie w akcje to „łatwe pieniądze i zaczyna kupować akcje. To tak często tworzy bańkę, znowu jak bańka technologiczna.

Bąbelki zawsze wybuchają. Podczas wypadku zawsze dochodzi do paniki. Inwestorzy są przestraszeni i przerażeni i sprzedają swoje akcje. To jest czas na zakup . Podczas krachu rynek zawsze zostaje wyprzedany.

Kupowanie w takich momentach może wywołać niepokój. Dlaczego miałbyś chcieć kupować, skoro większość ludzi sprzedaje? Odpowiedź brzmi: „Większość ludzi traci pieniądze.

Podsumowując, jeśli jesteś młodym inwestorem, teraz jest doskonały czas na rozpoczęcie inwestowania na giełdzie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy