Jak zakwalifikować się do nowego kredytu bez oceny kredytowej

Jak zakwalifikować się do nowego kredytu bez oceny kredytowej
16 października 2020
Category: Twoje Wyniki

W tym artykule:

  • Co to jest ocena kredytowa?
  • Dlaczego nie mam zdolności kredytowej?
  • Jakie są moje opcje kredytowe bez oceny zdolności kredytowej?

To ostateczny Catch-22: Nie możesz otrzymać kredytu, jeśli nie masz zdolności kredytowej, ale nie możesz uzyskać kredytu, jeśli nie masz kredytu. Jest jednak dobra wiadomość. Chociaż kwalifikacja do nowego kredytu bez historii kredytowej lub oceny kredytowej może być trudna, nie jest niemożliwa. Istnieją sposoby na uzyskanie dostępu do kredytu, gdy dopiero zaczynasz swoją podróż kredytową.

Co to jest ocena kredytowa?

Zrozumienie, czym jest ocena kredytowa, jest ważne, ponieważ pożyczkodawcy, wystawcy kart kredytowych i sprzedawcy samochodów wykorzystują te wyniki, aby zdecydować, czy zatwierdzić kartę kredytową lub pożyczkę. Wynik kredytowy to trzycyfrowa liczba obliczana przez zastosowanie algorytmu matematycznego do informacji w jednym z trzech raportów kredytowych, które są zazwyczaj aktualizowane co miesiąc. Twój raport kredytowy obejmuje wszystkie otwarte konta kredytowe, a także historię płatności na tych kontach.

Oceny kredytowe mieszczą się w przedziale. Chociaż istnieje wiele różnych modeli oceny zdolności kredytowej, FICO ® Score ☉ jest jednym z najczęściej stosowanych. Wyniki FICO ® mieszczą się w przedziale od 300 do 850. Wynik 700 lub więcej jest ogólnie uważany za dobry, podczas gdy wynik 800 lub wyższy jest uważany za doskonały. Większość ocen kredytowych mieści się jednak w przedziale od 600 do 750.

Dlaczego nie mam zdolności kredytowej?

Osoba może nie mieć zdolności kredytowej z wielu powodów, ale zazwyczaj jest to wynikiem posiadania „cienkiego pliku kredytowego”. Cienki plik kredytowy oznacza posiadanie bardzo niewielu – zazwyczaj czterech lub mniej – rachunków kredytowych wymienionych w raporcie kredytowym. Banki i inni pożyczkodawcy nie mogą obliczyć zdolności kredytowej z cienkiego pliku, ponieważ w historii kredytowej użytkownika nie ma wystarczających informacji, aby to zrobić. Możesz mieć cienki plik, jeśli jesteś młody i nie ustaliłeś żadnego kredytu lub jeśli niedawno przeprowadziłeś się do Stanów Zjednoczonych z innego kraju.

Innym powodem, dla którego możesz nie mieć zdolności kredytowej, jest niewielka aktywność w raportach kredytowych. Być może nie ubiegałeś się o żaden nowy kredyt przez długi czas lub nie używałeś żadnej ze swoich kart kredytowych od ponad sześciu miesięcy. Większość modeli oceny zdolności kredytowej zwraca uwagę na niedawną lub bieżącą aktywność kredytową, więc pamiętaj, aby używać swoich kart od czasu do czasu, nawet jeśli pobierasz niewielką kwotę i od razu ją spłacasz. (Pamiętaj, że aktywność karty debetowej nie jest raportowana w raportach kredytowych).

Brak zdolności kredytowej może uniemożliwić Ci dostęp do tradycyjnych, niedrogich produktów kredytowych i innych zasobów finansowych. Bez tych opcji wielu uważa, że ​​ich jedynym wyborem jest zwrócenie się do chwilówek, pożyczek pod zastaw samochodu lub wynajmu na własny rachunek, co może uwięzić ich w cyklu wysokiego zadłużenia. Oto dobra wiadomość: możliwe jest przyznanie nowego kredytu bez oceny kredytowej.

Jakie są moje opcje kredytowe bez oceny zdolności kredytowej?

Istnieją opcje kredytowe dla osób bez zdolności kredytowej – wystarczy wiedzieć, gdzie szukać. Oto pięć opcji do rozważenia, jeśli potrzebujesz pomocy w budowaniu kredytu:

  • Zabezpieczone karty kredytowe to karty kredytowe, które wymagają wpłacenia własnych pieniędzy jako zabezpieczenia karty. Ten depozyt zwykle służy jako limit kredytu. Więc jeśli na przykład wpłacisz 300 $, możesz wydać do tej kwoty na kartę. Zabezpieczone karty kredytowe mogą być odpowiednie dla Ciebie, jeśli masz ograniczoną historię kredytową i chcesz zwiększyć swój kredyt.
  • Pożyczki na budowanie kredytu to pożyczki, w których pożyczkodawca przechowuje całkowitą kwotę pożyczki na koncie oszczędnościowym, podczas gdy Ty dokonujesz płatności. Po spłaceniu pożyczki na budowę kredytu otrzymasz dostęp do środków.
  • Sklepowe karty kredytowe lub karty detaliczne to karty kredytowe oferowane przez sprzedawcę. Zwykle takich kart można używać tylko do kupowania rzeczy w tym sklepie. Sklepowe karty kredytowe mają również zazwyczaj niższy limit kredytowy i wyższą roczną stopę oprocentowania niż inne karty kredytowe.
  • Uprawnionych użytkowników można dodać do konta karty kredytowej, co pozwala im korzystać z karty kredytowej, ale nie może być główną osobą odpowiedzialną za dokonywanie płatności na koncie. Zostanie autoryzowanym użytkownikiem może pomóc w rozpoczęciu budowania kredytu, ale musisz upewnić się, że wierzyciele zgłaszają twoje autoryzowane konto użytkownika do agencji raportujących. Możesz zostać autoryzowanym użytkownikiem, prosząc członka rodziny o dodanie Cię do konta karty kredytowej.
  • Cosigning ma miejsce, gdy ktoś, zwykle krewny lub znajomy, podpisuje pożyczkę, aby pomóc Ci ustalić historię kredytową. Nadawca musi mieć dobre wyniki kredytowe i prawdopodobnie kwalifikuje się do uzyskania lepszych stóp procentowych i warunków kredytu niż Ty sam. Cosigning może wiązać się z ryzykiem, zwłaszcza jeśli nie dokonasz spłaty pożyczki, co w rezultacie może wpłynąć na oba wyniki kredytowe.

Experian Boost może pomóc

Istnieje sposób, aby poprawić swoje wyniki kredytowe poprzez uwzględnienie wcześniej niepoliczonych płatności, takich jak rachunki za media i telefon komórkowy, za pośrednictwem nowego, bezpłatnego produktu o nazwie Experian Boost.

Dzięki temu nowemu produktowi, konsumenci mogą pozwolić firmie Experian na łączenie się ze swoimi kontami bankowymi w celu identyfikacji historii płatności za media i usługi telekomunikacyjne. Po zweryfikowaniu danych przez konsumenta i potwierdzeniu, że chcą, aby zostały one dodane do pliku kredytowego Experian, zaktualizowany wynik FICO ® Score zostanie dostarczony w czasie rzeczywistym.

Odwiedź stronę Experian.com/boost, aby się zarejestrować. Rejestrując się w celu uzyskania bezpłatnego członkostwa w Experian, natychmiast otrzymasz bezpłatny raport kredytowy oraz FICO ® Score i będziesz jedną z pierwszych osób, które skorzystają z Experian Boost.

Podsumowanie

Masz opcje, jeśli dopiero zaczynasz budować swój kredyt. Uzyskanie akceptacji to pierwszy krok, ale dobre zarządzanie kredytem to kolejny i najważniejszy krok w życiu. Raporty kredytowe odzwierciedlają Twoją historię kredytową i pomagają pożyczkodawcom zdecydować, czy mogą zaufać, że będziesz zarządzać swoimi długami w czasie. Jeśli nie spłacisz swoich długów na czas, stracisz zaufanie, a Twoja zdolność kredytowa może ucierpieć. Monitoruj swój raport kredytowy za darmo za pomocą narzędzia Experian Financial Profile.

Chcesz natychmiast zwiększyć swoją zdolność kredytową? Experian Boost pomaga, dając Ci kredyt na rachunki za media i telefon komórkowy, które już płacisz. Do tej pory te płatności nie wpływały pozytywnie na Twój wynik.

Ta usługa jest całkowicie bezpłatna i może szybko poprawić Twoje wyniki kredytowe, korzystając z Twojej własnej pozytywnej historii płatności. Może również pomóc osobom o słabej lub ograniczonej sytuacji kredytowej. Inne usługi, takie jak naprawa kredytu, mogą kosztować Cię nawet tysiące i pomagają tylko usunąć nieścisłości z raportu kredytowego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy