Jaka jest prawdziwa wartość Bitcoin (BTC)?

17 lutego 2021
Category: Przez Rząd

Debata na temat prawdziwej wartości Bitcoin (BTC) nadal dominuje w cyrku rynku finansowego dziesięć lat po jego uruchomieniu. Rzeczywiście, opinie ekspertów kryptowalut są różne w tej kwestii. Jednak zanim zagłębimy się w ten temat, ważne jest, abyśmy wprowadzili Cię w świat Bitcoina.

Zrozumieć BitcoinPrzed przystąpieniem do wyceny Bitcoin ważne jest, aby zrozumieć, czym on właściwie jest. Bitcoin (BTC) był pierwszą kryptowalutą, która trafiła do Internetu po tym, jak nieznana nazwa / grupa opublikowała swój oficjalny dokument. 31 października 2008 roku Satoshi Nakamoto, tajemnicza osoba lub grupa, która za tym stoi, wydała raport dotyczący Bitcoin. W styczniu 2009 roku BTC trafiło do internetu, stając się pionierem cyfrowej waluty.

Spośród ponad 1600 kryptowalut (według Wikipedii), które istnieją obecnie w kryptosferze, BTC jest najcenniejsze. Dodatkowo BTC ma ogromny wpływ na rynek kryptowalut. Na przykład może zasugerować, kiedy nastąpi następny wzrost (hossa) lub spadek (niedźwiedź na rynku). W rezultacie analitycy aktywów kryptowalutowych polegają na jego wynikach jako mierniku do przewidywania ogólnych wyników rynku kryptowalut. Nie trzeba dodawać, że MCAP Bitcoina jest ponad połowę tego, co cały rynek.

Bitcoin jest zwykle mierzony pod względem kursu wymiany z tak zwanymi walutami fiat (zatwierdzonymi przez rząd). Najbardziej znanymi walutami zatwierdzonymi przez rząd do pomiaru bitcoinów są dolar amerykański i jen japoński. W przeciwieństwie do tych walut fiducjarnych, żaden bank centralny (Rezerwa Federalna) nie kontroluje BTC. Jest to krytyczny atrybut Bitcoina zwany decentralizacją.

Czy Bitcoin to inwestycja w aktywa kryptograficzne czy waluta?Od lat toczy się w równym stopniu kolejna debata. Tym razem debata dotyczy klasyfikacji Bitcoin. Z perspektywy czasu Satoshi jasno dał do zrozumienia w białej księdze dotyczącej bitcoinów, że Bitcoin powinien być używany jako waluta. Tak, w białej księdze wyraźnie wspomniano o systemie elektronicznej gotówki P2P . Tak więc pierwotnym zamiarem wynalazcy było, aby BTC działało jako waluta. Nie przełożyło się to jednak na pragmatyczną rzeczywistość, tak jak było to zamierzone.

Rzeczywiście, inwestorzy w aktywa cyfrowe postrzegają Bitcoin bardziej jako inwestycję niż instrument płatniczy. Niemniej jednak BTC nie jest jedyną wirtualną walutą, której dotyczy ten problem, ponieważ altcoiny mają ten sam problem. Dzieje się tak pomimo tego, że ich emitenci nieustannie naciskają na ich przyjęcie jako „instrumentów płatniczych.

Bitcoin i złoto: co powinieneś wiedziećWażne jest, aby zrozumieć, że w tym kontekście Bitcoin jest porównywany do złota, ponieważ złoto ma zastosowanie w świecie rzeczywistym. Oprócz zastosowania w przemyśle złoto ma wiele innych zastosowań. Dlatego przychodzi mi na myśl złoto, gdy ktoś wspomina o stablecoinach – monetach z prawdziwym zabezpieczeniem aktywów.

Szybko porównajmy cenę złota z dolarem amerykańskim (USD), zanim odniesiemy ją do Bitcoin. W maju 2016 r.kurs wymiany złota w stosunku do USD wyniósł 1220 USD / uncję. Oznacza to, że 180 funtów złota wymieniono na 3,5 mln USD. W 2011 roku taką samą ilość złota sprzedano za 5 mln USD. To nie wszystko; cofając się, około piętnastu lat temu, wynosił 1 mln USD. Jednak dziś uncja złota kosztuje około 1100 USD. Zatem liczby pokazują, że cena złota jest niestabilna. Ale dlaczego tak jest? Cóż, dowiedzmy się, patrząc na jego historię.

Historia złotaKilka wieków temu złoto było używane w biżuterii i ekskluzywnych dekoracjach. W rzeczywistości bogactwo ludzi mierzono w złocie. Ze względu na swoje piękno, sprężystość i rzadkość złoto stało się drogocennym kamieniem do dekoracji. Poza tymi atrybutami złoto służyło również jako środek wymiany i przechowywania wartości. Dziś złoto nadal zachowuje swoją aktualność i dumę w sercu człowieka, pomimo postępu technologicznego.

W rzeczywistości postęp technologiczny sprawił, że złoto zachowało jego aktualność. Powodem jest to, że technologia wymyśliła sposób na uczynienie złota plastycznym. Dzięki temu człowiek może zrobić z niego piękne ozdoby i biżuterię. Gdyby tak nie było, kto wie, być może cena złota spadłaby do 0 dolarów. Tak więc ludzie płacą określoną kwotę za złoto, ponieważ uważają, że jest ono warte swojej ceny.

Wartość BitcoinaIdąc dalej, badamy prawdziwą wartość Bitcoina. Odkąd został uruchomiony, BTC utrzymuje swoją pozycję numer jeden na rynku, wyprzedzając altcoiny o wiele mil. Podczas gdy Bitcoin istnieje właśnie od około dekady, złoto jest tutaj od lat osła. Kiedy wyszło BTC, było praktycznie bezużyteczne. W tamtym czasie za 10000 BTC można było kupić tylko dwie pizze. Jednak z biegiem czasu ludzie wykazywali zainteresowanie i zaangażowanie w rozwijanie cyfrowej waluty.

Rzeczywiście, pewne technologie odegrały kluczową rolę, aby upewnić się, że Bitcoin stanie się tym, czym jest dzisiaj. Weźmy na przykład Thunder Network. Służy do dzielenia BTC na mniejsze jednostki z ogromnych bryłek BTC. W konsekwencji wpłynęło to na BTC, ponieważ pozwoliło na przyspieszenie transakcji do 100 000 TPS (transakcji na sekundę). Ponadto, od 2016 r. W infrastrukturę BTC zainwestowano ponad 1 mld USD; z czasem będzie się to tylko zwiększać. Dziś narracja BTC zmieniła się, gdy Bitcoin jest sprzedawany za około 7000 USD.

Obniżenie wartości BitcoinBez wątpienia użyteczność jest pierwszym czynnikiem branym pod uwagę, gdy przychodzi na myśl pytanie o wycenę. Patrząc na odpowiednie cechy złota, złoto jest rzadkie, oszałamiające i nieco wolne od wpływów rządu. W porównaniu z Bitcoinem, właściwości Bitcoina znacznie przewyższają złoto. Jego zalety to przejrzystość i zdecentralizowanie, maksymalna podaż 21 milionów BTC i roczna inflacja na poziomie 4% (według Bitcoin.it). Nie wspominając o kontroli nad swoimi funduszami Bitcoin.

PodsumowaniePoza względami liczbowymi, prawdziwa wartość Bitcoina polega na korzyściach, jakie obecnie z niego czerpiemy. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, zalety Bitcoina nad walutą fiducjarną i złotem są ogromne. Ponownie, stablecoiny zawsze mają walutę fiducjarną i / lub złoto, ponieważ są aktywami w świecie rzeczywistym. Ale czy rozważałeś prawdziwą wartość waluty, która oferuje więcej korzyści? Bez wątpienia Bitcoin oferuje naszemu światu ogromną przewagę nad walutą fiducjarną i złotem. Pamiętaj jednak, że Bitcoin jest w kosmosie zaledwie 10 lat, ale już wywarł ogromny wpływ na nasze życie.

Alternatywnie, masz rację, mówiąc, że prawdziwa wartość Bitcoin to kwota, którą inwestorzy są skłonni za niego zapłacić. Oczywiście kwota ta będzie zależała od korzyści, które inwestorzy sądzą, że z niej uzyskają. Dzięki większym inwestycjom w innowacyjne badania w połączeniu z zobowiązaniem do dalszego rozwoju Bitcoin przyszłość jest świetlana. Ponadto, wraz z kontynuacją dążenia do jego powszechnego przyjęcia, cena Bitcoin prawdopodobnie wzrośnie. Prawdopodobnie tak będzie w przypadku jego ograniczonej podaży. Wraz z działaniem sił popytu i podaży, cena Bitcoina jest kształtowana i reprezentowana jako rzeczywista wartość. Pamiętaj też, że żaden organ centralny nie kontroluje Bitcoina, co będzie miało kluczowe znaczenie dla postrzegania jego wartości.

UJAWNIENIE RYZYKATen artykuł nie powinien być traktowany tak, jak jest, i nie ma na celu udzielania porad inwestycyjnych. Użytkownicy są ostatecznie odpowiedzialni za decyzje inwestycyjne, które podejmuje na podstawie tych informacji. Twoim obowiązkiem jest przeglądanie, analizowanie i weryfikowanie wszelkich treści / informacji przed poleganiem na nich. Handel to bardzo ryzykowna działalność. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji skonsultuj się z doradcą finansowym. Przed zainwestowaniem w jakąkolwiek kryptowalutę lub utworzeniem takiej kryptowaluty należy dokładnie zbadać sprawę i przeczytać nasze pełne wyłączenie odpowiedzialności.

Dołącz do naszej grupy telegramów, aby być na bieżąco z Crypto News

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy